Porsche wzbogaca czterocylindrowy silnik Macana nowym wariantem T

Obraz artykułu zatytułowanego Porsche spices up the czterocylindrowy macan z nowym wariantem T

obrazek: Porsche

Od momentu wprowadzenia Macan CUV Porsche jest najlepiej sprzedającym się pojazdem marki na świecie. Dzieląc platformę z Volkswagenem Tiguanem i Audi Q5, Macan okazał się bardziej sportowy i bardziej konfigurowalny niż którykolwiek z jego towarzyszy stajni, stojąc głową i ramionami ponad wszystko w tym segmencie. Jeśli chcesz teraz kupić Porsche, Macan jest najtańszym rozwiązaniem na rynku. To oczywiście nie jest samochód sportowy, ale nadal ma trochę tego brandingu.

Standardowy Macan oferuje napęd na wszystkie koła o mocy 261 KM w czterocylindrowym silniku o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem. Jest to zwykle postrzegane jako wada, ponieważ spada o 114 koni mechanicznych w silniku Macan V6 z silnikiem S. W Macan T, który dzieli z silnikiem 2.0T jako model standardowy, Porsche prezentuje tę opcję jako lżejszą, bardziej zwinną opcję. Dostaje 129 funtów Z przedniej osi, nie wiesz? Czy to jest więc współczesny odpowiednik 912?

Z mocą 261 koni mechanicznych i momentem obrotowym 295 funtów, Macan T jest ledwo powolny z 5,8 sekundy od 0-60. To o jedną dziesiątą sekundy szybciej niż model podstawowy, ponieważ standardowy pakiet Sport Chrono z funkcją overboost „przycisk reakcji sportowej” został dodany standardowo do modelu T. Jak zwykle, napęd na wszystkie koła, nazywany Porsche Traction Management, pomaga rakiety Macana wydostać się z dziury.

Obraz artykułu zatytułowanego Porsche spices up the czterocylindrowy macan z nowym wariantem T

obrazek: Porsche

Największa zmiana między podstawą a T występuje w strukturze. Porsche chciało uczynić tę opcję bardziej sportową i dodało Porsche Active Suspension Management (obejmujące dolne stalowe sprężyny o średnicy 15 mm) oraz Porsche Traction Management w standardzie. System napędu na tylne koła został dostrojony, aby pomóc Macanowi T przyspieszać przy wychodzeniu z zakrętów. Jeśli zamówisz opcjonalne adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, Macan T otrzyma specjalne, sztywniejsze pręty zapobiegające przekrzywianiu, aby wyostrzyć podwozie i zmniejszyć przechyły nadwozia. Porsche Torque Vectoring Plus jest również opcjonalne, jeśli chcesz bardziej sportową jazdę.

Zewnętrzna część Macan T została pomalowana w kolorze Agate Grey Metallic, aby odróżnić go od innych modeli Macan. Obejmuje to lusterka, przedni grill, boczne wykończenia „ostrza”, spojler dachowy i tylne naklejki. Pozostałe części, takie jak obramowania okien i rury wydechowe, są pomalowane na czarno z połyskiem. Szczerze mówiąc, to fajny efekt. Koła 20-calowe są w standardzie.

Obraz artykułu zatytułowanego Porsche spices up the czterocylindrowy macan z nowym wariantem T

obrazek: Porsche

Wewnątrz standardowe podgrzewane sportowe fotele są przycięte w sposób unikalny dla T. Środkowe przednie i zewnętrzne tylne siedzenia są ozdobione „Sport-Tex Stripe” jak garnitur w prążki, a oba przednie zagłówki mają wytłoczone logo Porsche. Szwy na siedzeniach i kierownicy są kontrastowe w kolorze srebrnym, co zapewnia zabawny efekt.

Obraz artykułu zatytułowanego Porsche spices up the czterocylindrowy macan z nowym wariantem T

obrazek: Porsche

Klienci z USA będą musieli poczekać do wiosny, aby zamówić Macana T, a ceny nie zostały jeszcze ogłoszone. Tymczasem księgi zamówień są już otwarte w Niemczech z datą dostawy w kwietniu, cena T na 69 462 euro z VAT i wyposażeniem specyficznym dla danego kraju. Tutaj, w USA, Macan zaczyna się od 54 900 USD, a Macan S od 65 400 USD, więc spodziewaj się, że Macan T podzieli różnicę.

READ  Emisja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel – Northern War rozpocznie się 8 stycznia 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *