Portugalia vs Czechy: Euro 2024 – na żywo | Euro 2024

Główne wydarzenia

Ogłoszenie o przerwie. Więcej gorącej akcji MBM tutaj, tym razem jutro wieczorem!

Zaangażowany

Przerwa: Portugalia 0:0 Czechy

Portugalia była lepszym zespołem. Jako słabszy w dzisiejszym meczu, Czechy będą najszczęśliwsze. Bramkarze nie mieli zbyt wiele do roboty.

Zaangażowany

45 minut: Leao ponownie podnosi Coufala na lewym skrzydle. Dociera do linii bocznej i odcina piłkę Fernandesowi, ale Hollis zamyka bramkę i wykonuje rzut rożny. Coś się dzieje w tym meczu, ponieważ Ronaldo poświęca trochę miejsca i czasu w polu karnym, aby wrzucić piłkę do bramki. Prosto na Stanka, który dobrze broni.

Zaangażowany

44 minuty: …I w końcu, próbując wymusić coś, co się wydarzyło, Nuno Mendes skierował podanie lewym kanałem do absolutnie nikogo. Kopnięcie od bramki.

Zaangażowany

43 minuty: Portugalia cierpliwie przez to przechodzi. Oni nigdzie nie idą.

Zaangażowany

41 minut: Coufal sprzeciwia się Portugalii. Portugalia zatrudnia wielu zawodników w ataku, ale wszyscy pozostali Czesi siedzą z tyłu, a Coufal nie ma do kogo podawać. W końcu pojawia się czek, ale po otrzymaniu piłki szybko ją traci. Biedny Koval, którego wysiłki zasługują na lepsze wsparcie.

Zaangażowany

39 minut: Coufal znajduje trochę miejsca na zakładce w prawym dolnym rogu. Podaje z sześciu metrów do Cecha, który nie radzi sobie z głową. Zamiast tego chusteczki Dias. Kontratak Portugalii, po którym Leao próbował minąć Coufala z lewej strony, tuż za polem karnym. Nie ma go… i zapisano go do symulacji. Na pewno nie było zbyt dużej komunikacji. Dziwna decyzja o wyjeździe, bo wyglądało na to, że minął nogę.

Zaangażowany

37 minut: Czeski kapitan Soucek upada trzymając się za prawą nogę. Gra zatrzymuje się na chwilę. Potem znowu wstaje. Zawodowa przerwa, aby przełamać dynamikę, jaką budowała Portugalia?

Zaangażowany

35 minut: Leao po raz kolejny mija Coufala po lewej stronie z absurdalną łatwością. I znowu, w krzyżu nie ma żadnej jakości. Portugalia uważa, że ​​ostatnia piłka jest nieco trudna.

Zaangażowany

33 minuty: Sprytna pięta Ronaldo w tył pozwala Vitinha wbiec w pole karne Czech lewym kanałem. Jego obecność zapewnia rzut rożny. Trendy są jasne. Portugalia zadaje wszystkie pytania.

Zaangażowany

32 minuty: Bruno Fernandes podzielił czeską obronę na środek pola, a jego dolne podanie trafiło Ronaldo, który próbował odwrócić się i skierować pierwszy strzał w prawy dolny róg. Stanek wślizgując się, wyciąga silne ramię, by wykonać obronę. podniecające! Wiedząc, że gdyby piłka wpadła do bramki, sędzia asystent wideo (VAR) wykluczyłby ją ze względu na spalony.

Silna ręka Jendresha Stanka ratuje Cristiano Ronaldo. Zdjęcia: Karina Hesland/Reuters
Zaangażowany

Zaktualizowano

30 minut: Czesi zaczęli popełniać absurdalne błędy. Coufal przejmuje piłkę, a Nuno Mendes przesuwa się lewym skrzydłem, ale jego koledzy ze środka padają obok bramki. Kopnięcie od bramki.

READ  Lakers uczcili minutą ciszy trenera Warriors Dejana Milojevicia
Zaangażowany

29 minut: Douděra, twarzą do własnej bramki, elegancko posyła dośrodkowanie z lewego skrzydła, które odbiera bramkarz. Świetna, spokojna obrona, jednak Stanek źle trzyma piłkę i wychodzi na rzut rożny. Czechy miały szczęście, że ich klatka piersiowa nie trafiła w bramkę, a Portugalii ponownie nie udało się wykonać rzutu rożnego.

Zaangażowany

Zaktualizowano

28 minut: Hollis był zamknięty w środkowym kręgu i przez chwilę wydawało się, że Portugalia zainicjuje trójstronne przełamanie. Na szczęście dla Holeša, jego partner Hranáč jest na miejscu i wybija piłkę, zanim sytuacja stanie się poważna.

Zaangażowany

26 minut: Ładne podanie Schicka z lewej strony trafia w bramkę Šulca, który ma okazję oddać strzał z dystansu, ale zbyt długo się nad tym zastanawia. Gdy ten zostaje wyrzucony z boiska, Portugalia szybko reaguje, a Fernandes posłał niskie dośrodkowanie z prawej strony. Leão prostuje nogę, ale jakoś nie udaje mu się zadzwonić do domu. Czesi uchodzą tam na sucho.

Rafael Leao z Portugalii (w środku) stwierdza, że ​​jego noga jest za krótka. Zdjęcia: Abdeen Taher Kanara/EPA
Zaangażowany

Zaktualizowano

24 minuty: Fernandes ma dużo czasu i przestrzeni na lewym skrzydle, wędrując po boisku i oddając strzały z dystansu. Kolejne ugięcie, ten wysiłek przelatuje nad poprzeczką. Kolejny stracony kąt.

Zaangażowany

22 minuty: Ronaldo zaczyna od lewej strony. Nic nie robi. Cofa się w stronę Vitinhy, który przetacza się po polu karnym w kierunku nacierającego Diasa. Strzał po raz pierwszy mija się z celem na rzut rożny. Nic z tego nie wynika. Portugalia wydaje się być bardziej zdolna do otwarcia wyniku, nawet jeśli jeszcze nie wyprowadziła Stanka na prowadzenie.

Zaangażowany

20 minut: Ten kąt to także strata czasu

Zaangażowany

19 minut: Znów Nuno Mendes, ale tym razem elegancko wskoczył na środek boiska i odepchnął Czechów. Bruno Fernandes niebezpiecznie atakuje prawym skrzydłem, zmuszając Coufala do przejścia za nim i wykonania kolejnego rzutu rożnego dla Portugalii.

Zaangażowany

17 minut: …Tak więc Nuno Mendes sięga do końca swojej liny i niecierpliwie oddaje strzał z dystansu. Wysoki i szeroki. Czesi są z tego powodu bardzo zadowoleni, a Portugalia jest jeszcze za wcześnie na rozczarowanie.

Zaangażowany

16 minut: Portugalia podaje piłkę tu i tam. Nie ma przejścia. Wzdłuż krawędzi obszaru ustawiono sześć białych koszul.

Zaangażowany

14 minut: Souček trafia w plecy Bruno Fernandesa, który walczy z wysoką piłką. Różne faule w środku pola i rzut wolny. Fernandes nie był zadowolony i nie zwlekał z oddaniem gola zarówno Souckowi, jak i sędziemu. W dużej mierze to ignorują.

Zaangażowany

12 minut: Leao podaje Coufala z lewej flanki z absurdalną łatwością. Dociera do linii bocznej, ale traci kontrolę, zanim jest w stanie podać piłkę Ronaldo. Czesi oczyszczają swoje linie.

Zaangażowany

10 minut: Portugalia ogląda większość meczów piłkarskich. Czesi są na tyle szczęśliwi, że mogą usiąść i cieszyć się rzeczami. Potem nagle długie podanie z prawej flanki dla Provoda, który minął ociężałego Pepe i beztrosko wrzucił piłkę do bramki. Portugalia miała tam swoje momenty.

READ  *AKTUALIZACJA* Louisville Football spodziewa się silnego składu rekrutów w ten weekend
Zaangażowany

8 minut: Leao łapie luźną piłkę w środku pola i biegnie lewym skrzydłem. Przechodzi przez boisko i przechodzi, ale tym razem jest tam ktoś w czerwieni: to Ronaldo, którego pierwsze uderzenie tego wieczoru, czyli główka, minęło obok bramki w lewo. Portugalia jeszcze raz Wygląda niebezpiecznie na dole po lewej stronie.

Portugalczyk Cristiano Ronaldo głową skierował piłkę do bramki, ale piłka minęła bramkę podczas meczu grupowego z Czechami. Fotografia: Annegret Hales/Reuters
Zaangażowany

Zaktualizowano

6 minut: Nuno Mendes podaje z lewej flanki, mając nadzieję na oczyszczenie Leao. Hranac jest zmuszony wślizgnąć się i oddać rzut rożny. Nic nie wyszło z rzutu wolnego, ale Portugalia przeprowadziła teraz trzy obiecujące ataki skrzydłem.

Zaangażowany

4 minuty: Więcej miejsca dla Portugalii po lewej stronie. Tym razem to Bruno Fernandes dośrodkował w puste pole karne. Odpowiedź Czecha i Šulc próbują wykorzystać trochę miejsca, aby oddać strzał z lewej strony portugalskiego obrońcy D. Zanim zdąży uderzyć, zostaje potrącony.

Zaangażowany

3 minuty: Leao i Fernandes wymienili podania po lewym skrzydle, po czym ten ostatni wypuścił Bernardo Silvę w pole karne. Silva nie podaje nikogo konkretnego, a piłka leci obok bramki. Obie drużyny wyglądają żywo podczas tych bardzo wczesnych wymian.

Zaangażowany

1 minuta: Czesi wychodzą na prowadzenie od początku, a Cech i Soucek mają kłopoty na prawym skrzydle. Przez chwilę wyglądało na to, że połączyli siły i otworzyli bramkę Portugalii, ale piłka wyszła na bramkę.

Zaangażowany

Portugalia odzyskuje piłkę. Jeśli będzie ona choć w połowie tak dobra, jak oferta turecko-gruzińska, będziemy bardzo zamożni. Cele proszę!

Zaangażowany

Cristiano Ronaldo może i ma 40 lat, ale podczas grania portugalskiego hymnu miał minę bardzo podekscytowanego nastolatka. A ogromny Gdy powtarzał te słowa, na jego twarzy pojawił się szeroki uśmiech. A potem pożądliwy krzyk. No dalej! Wszystko wskazuje na to, że jest na to gotowy.

Cristiano Ronaldo (z prawej) i jego koledzy z drużyny śpiewają hymn narodowy. Zdjęcie: Robert Gement/EPA
Zaangażowany

Zaktualizowano

Różnica znika! Dużo szumu i emocji w RB Arena. Portugalia jest czerwona z zielonymi i czarnymi krawędziami, a Czechy są białe z niebieskimi krawędziami. Śpiewane są hymny: peany na cześć głosów zasłużonych przodków, którzy poprowadzili Portugalię do zwycięstwa, szum lasów sosnowych wśród skał pięknej czeskiej ojczyzny, nie mniej raju na ziemi. Jest kilka pozytywnych marek. Wyruszymy za dwie minuty, po wymianie flag i rzuceniu monet.

Tymczasem oto prognoza Johna Moloneya: „Czy uważasz, że sędziowanie było jak dotąd bardzo dobre? Zastanawiam się, w jakim stopniu pomogły nowe zasady dotyczące tego, kto może dręczyć i nękać sędziego – wydaje mi się, że dobrze się sprawdzają jak dotąd. Ale dzisiaj wieczorem próba z kwasem. Bruno Fernandes, bez karty kapitana, która pozwoli mu wyjść z więzienia, potrwa około 15 minut, prawda?

READ  Mets zainteresowany Carlosem Correą
Na boisko wychodzą piłkarze Portugalii i Czech. Zdjęcia: Karina Hesland/Reuters
Zaangażowany

Zaktualizowano

Na tym kończy się pierwsza fala meczów grupowych, a jak dotąd nie było meczu bezbramkowego. Miejmy nadzieję, że uda nam się bezbłędnie skompletować grupę, a fakt, że Cristiano Ronaldo i Patrik Cech prowadzą dziś wieczorem dobrze wróży: obaj byli królami strzelców rundy finałowej Euro 2020. Ronaldo zdobył Złotego Buta dzięki jednej dodatkowej asyście.

Zaangażowany

Zaktualizowano

Miało to miejsce dzisiaj wcześniej w grupie 6.

…tak jak Turczynka Arda Guler pobiła rekord Cristiano Ronaldo ustanowiony 20 lat temu, stając się najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w swoim pierwszym występie w finale Pucharu Narodów Europy. „Turecki Messi” ma 19 lat i 114 dni; Ronaldo miał 19 lat i 128 dni, kiedy strzelił gola w końcówce meczu przeciwko Grecji w meczu otwarcia Euro 2004. To wszystko oznacza, że ​​skład będzie wyglądał tak przed dzisiejszym meczem w Lipsku.

Zaangażowany

Obydwa kraje mają identyczne wyniki na koniec obowiązywania euro. Portugalia zdobyła tytuł w 2016 r., a w 2004 r. zajęła drugie miejsce; Czesi zajęli drugie miejsce w 1996 r. i podnieśli puchar (podobnie jak Czechosłowacja) w 1976 r. Jednak Portugalczycy mają przewagę w bezpośrednich meczach, odkąd Czechy stały się odrębnym krajem. Słynna miarka Karela Poborskiego Zdecydowano o ćwierćfinale Euro 96, ale od tego czasu Portugalia odniosła cztery zwycięstwa z rzędu – na Euro 2008, Euro 2012 i Lidze Narodów 2022–2023.

Zaangażowany

W reprezentacji Portugalii wystartują Cristiano Ronaldo (39) i Pepe (41). Obaj biją dziś rekordy: Ronaldo wystąpi w swoim szóstym finale Mistrzostw Europy, a Pepe, mając 41 lat i 113 dni, stanie się najstarszym zawodnikiem w 64-letniej historii turnieju. Pepe pobije rekord Gabora Kiraly’ego, który miał 40 lat i 86 dni, gdy obronił bramkę Węgier w meczu, który Węgry przegrały w 1/8 finału Mistrzostw Europy 2016. Manchester City reprezentują Bernardo Silva i Ruben Dias, a Manchester United reprezentują Bruno i Diogo Dalot.

Portugalczyk Cristiano Ronaldo (w środku) i Pepe (z prawej) rozgrzewają się ze swoimi młodszymi kolegami z drużyny. Fotografia: Lizzie Nisner/Reuters

Pomocnik West Ham Tomas Soucek prowadzi Czechy. Podobnie jak City i United, drużyna Hammers ma w dzisiejszym meczu dwóch kluczowych zawodników: Vladimira Coufala grającego na prawej stronie pomocy.

Zaangażowany

Zaktualizowano

różnica

Portugalia: Costa, Dias, Pepe, Nuno Mendes, Dalot, Bruno Fernandes, Vitinha, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Ronaldo, Leao.
Rezerwowi: Rui Patricio, Nelson Semedo, Joao Palinha, Gonçalo Ramos, Joao Felix, José Sa, Danilo Pereira, Inacio, Joao Neves, Mateus Luiz, Ruben Neves, Jota, Silva, Pedro Neto, Francisco Conceição.

Republika Czeska: Stanek, Hranac, Krejci, Holz, Soucek, Koval, Provod, Solek, Dodera, Shek, Kuchta.
Rezerwowi: Zema, Vitek, Barak, Cevcik, Hlozek, Chytil, David Jurasic, Kovar, Cerny, Chori, Linger, Cerf, Jaros, Vlcic, Matej Jurasic.

rządzić: Marco Guida (Włochy).

Zaangażowany

Preambuła

Pierwsza fala meczów dobiega końca, gdy Portugalia i Czechy w końcu przejmą kontrolę. To musi być dobre. Zaczyna się o ósmej wieczorem. To zależy.

Zaangażowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *