Proces Wagatha Christie w Wielkiej Brytanii dobiegł końca

Rebecca Vardy, żona napastnika Leicester City, Jamiego Vardy’ego (z lewej), opuszcza Królewski Trybunał Sprawiedliwości po ostatnim dniu głośnego procesu nazwanego sprawą „Wagatha Christie”, gdy Rebecca Vardy pozywa Colina Rooneya (z prawej) o zniesławienie po został publicznie oskarżony o ujawnienie prywatnych historii prasie 19 maja 2022 r. w Londynie w Anglii.

Wiktor Szymanowicz | Publikowanie w przyszłości | Obrazy Getty

LONDYN – Urzekający brytyjski proces Wagaty Christi zakończył się w piątek werdyktem, a Rebecca Vardy przegrała sprawę o zniesławienie przeciwko koleżance z piłki nożnej Colinowi Rooneyowi.

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii orzekł przeciwko Vardy’emu na korzyść Rooneya po wieloletniej kłótni między „Wagami” – żonami i dziewczynami piłkarzy – która zawierała wszystkie zwroty akcji w jednej z najlepszych powieści kryminalnych Agathy Christie.

Sędzia sędzia Stein wydała swoje pisemne orzeczenie w piątek po zjadliwym i skandalicznym dwutygodniowym procesie w maju.

Pojawia się dwa lata po tym, jak Vardy pozwał Rooneya o zniesławienie po kłótni o serię postów na Instagramie.

Rooney twierdziła, że ​​historie z jej własnego konta na Instagramie zostały ujawnione przez Vardy dziennikarzom brytyjskiego tabloidu The Sun.

Vardy gwałtownie zaprzeczyła zarzutom, argumentując, że oskarżenia spowodowały jej „powszechne publiczne znęcanie się” i pozwała Rooneya, próbując oczyścić jej imię.

Jednak w swoim orzeczeniu z piątku Stein powiedział, że „prawdopodobnie”, że ówczesna agentka Vardy’ego, Caroline Watt, „wykonała bezpośrednią pracę”, aby przekazać informacje Słońcu.

„Dowody … wyraźnie pokazują, moim zdaniem, że pani Vardy była świadoma tego zachowania i tolerowała je oraz aktywnie się w nie zaangażowała, kierując panią Watt na prywatne konto na Instagramie, wysyłając zrzuty ekranu z postami pani Rooney i zwracając uwagę do spraw, które mogą potencjalnie zainteresować prasę oraz w odpowiedzi na dodatkowe zapytania zgłoszone przez prasę za pośrednictwem pani.

Jak my się tu znaleźliśmy?

Rooney i Vardy pojawili się w centrum uwagi w 2000 i 2010 roku jako Wags – termin obecnie mniej używany ze względu na jego seksualne konotacje – odpowiednio dla byłego kapitana reprezentacji Anglii Wayne’a Rooneya i Jamiego Vardy’ego z Leicester City.

Ale para, która była przyjaciółmi, zyskała osobistą niesławę po publicznym konflikcie.

Ronnie, która podejrzewała, że ​​ktoś ujawnił prasie historie z jej konta na Instagramie, rozpoczęła w 2019 r. „żądlącą” operację.

Opublikowała mnóstwo fałszywych historii – w tym o podróży do Meksyku, aby wybrać „sex pick” i zalaniu piwnicy – ​​i stopniowo ograniczała się do swoich zwolenników, aby sprawdzić, czy historie nadal będą pojawiać się w prasie.

W końcu, gdy pozostał tylko jeden obserwujący, a historie wciąż wyciekały, Ronnie zwróciła się do mediów społecznościowych, aby opublikować wnioski ze swoich ustaleń: „To… konto Rebeki Vardy”.

Vardy, która zaprzeczyła oskarżeniom, wniosła pozew o zniesławienie przeciwko Rooney, twierdząc, że jej reputacja została nadszarpnięta. Rooney utrzymywała, że ​​jej działania były uzasadnione w interesie prawdy i interesu publicznego.

READ  Biden gości przywódców Azji Południowo-Wschodniej, gdy próbuje skupić się na Chinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *