Prokurator generalny DC pozywa przywódców Waszyngtonu, właściciela Dana Snydera i NFL za oszukiwanie mieszkańcówCNN

Prokurator generalny Waszyngtonu Karl Racine ogłosił pozew przeciwko właścicielowi Washington Corporation, Danowi Snyderowi, jego zespołowi i NFL w czwartek, twierdząc, że zmówili się, aby oszukać mieszkańców Waszyngtonu w sprawie Dochodzenie NFL w sprawie toksycznej kultury pracy w zespole oraz zarzuty napaści na tle seksualnym.

„Przez lata zespół i jego właściciel powodowali bardzo realne i poważne szkody, a następnie kłamali na ten temat, aby uniknąć odpowiedzialności i nadal osiągać zyski” – powiedział Racine w czwartek. „Do tej pory wydaje się, że pozbyli się tego, ale to się kończy dzisiaj”.

Pozew twierdzi, że te zwodnicze wysiłki mają na celu utrzymanie fanów w ciemności i zwiększenie zysków zespołu. Pozew powołuje się na ustawę o ochronie konsumentów Dystryktu Kolumbii, która daje prokuratorowi generalnemu szerokie uprawnienia do pociągania osób lub firm do odpowiedzialności za wprowadzanie klientów w błąd.

Według Racine’a śledztwo AG rozpoczęło się jesienią ubiegłego roku i okazało się, że Snyder okłamał mieszkańców Waszyngtonu, zaprzeczając, jakoby wiedział cokolwiek o zarzutach dotyczących wrogiego środowiska pracy i kultury molestowania seksualnego w zespole.

„Rzeczywiście, dowody sugerują, że Snyder był nie tylko świadomy toksycznej kultury w swojej organizacji, ale zachęcał do niej i brał w niej udział” – powiedział Racine. „Pan Snyder sprawował wysoki stopień osobistej kontroli nad wszystkim, co robili przywódcy, i dawał innym swoje wykroczenia przyzwolenie na traktowanie kobiet w ten sam poniżający sposób”.

Pozew twierdzi, że NFL i przywódcy rozpoczęli to, co określili jako niezależne śledztwo w sprawie zarzutów, ale potajemnie zawarli umowę, aby dać Snyderowi władzę nad tym, co może być udostępniane opinii publicznej. W tym samym czasie Snyder i zespół próbowali ingerować i utrudniać śledztwo, zgodnie z pozwem.

Ostatecznie NFL wydał krótki komunikat prasowy podsumowujący wyniki dochodzenia, ale powiedział, że nie otrzymał pisemnego raportu z dochodzenia z powodu obaw o poufność.

Czy jakakolwiek część tego dochodzenia wydaje się być niezależna? Czy to brzmi jak odpowiedzialność? – Oczywiście, że nie – odparł Racine. Dlatego pozywamy”.

Racine domaga się teraz nieokreślonych kar pieniężnych za każdy incydent, w którym obie strony okłamały mieszkańców od lipca 2020 r. Prokurator generalny powiedział, że kary mogą sięgać milionów dolarów. Pozew ma również na celu wydanie nakazu sądowego, który zmusi NFL do ujawnienia wszystkich wyników dziesięciomiesięcznego śledztwa dotyczącego kultury pracy liderów.

READ  At the Bell: Indiana 70, Maryland 60 – wewnątrz audytorium

Doradca liderów John Brownlee i Stuart Nash wydali wspólne oświadczenie w odpowiedzi na pozew.

„Ponad dwa lata temu Dan i Tanya Snyder od kilku lat przyznali, że w ich organizacji istnieje niedopuszczalna kultura miejsca pracy i wielokrotnie przepraszali za to, że tak się stało” – powiedzieli. „My i AG Racine zgadzamy się co do jednego: opinia publiczna musi znać prawdę. Chociaż w procesie powtarza się wiele insynuacji, półprawd i kłamstw, z radością witamy tę okazję do obrony organizacji – po raz pierwszy – przed sądem i ustalić prawdę i to, co jest fikcją w znaczący sposób. ostateczny… ”

Wiceprezydent NFL Brian McCarthy odrzucił zarzuty jako bezpodstawne.

„Niezależne dochodzenie w sprawie nadużyć w miejscu pracy przywódców Waszyngtonu” zostało przeprowadzone przez Beth Wilkinson i jej kancelarię prawniczą w sposób kompleksowy i dokładny. Po zakończeniu dochodzenia NFL ogłosiło podsumowanie ustaleń pani Wilkinson i nałożyło rekordową grzywnę na klub i jego własność.

„Odrzucamy prawnie niepoprawne i bezpodstawne zarzuty postawione dzisiaj przez prokuratora generalnego DC przeciwko NFL i komisarzowi Goodellowi i będziemy energicznie bronić się przed tymi zarzutami”.

Ta reklama to tylko najnowsza wersja liderów Zupełnie nowy zespół Jest przesiąknięty kilkoma poważnymi dochodzeniami. Kiedyś była to jedna z premierowych serii w NFL, zespół odniósł niewielki sukces na boisku i ciągłe kontrowersje poza boiskiem w ciągu ostatnich dwóch dekad pod rządami Snydera.

Snyder ogłosił w zeszłym tygodniu, że rozważa sprzedaż zespołu i że on i jego żona zatrudnili Bank of America Securities „do zbadania potencjalnych transakcji”.

zarzuty Z raportu Washington Post W 2020 r. 15 byłych pracownic przywódczych i dwie dziennikarki, które zajmowały się zespołem, oskarżyło członków zespołu o molestowanie seksualne i znęcanie się werbalne.

Po dochodzeniu prowadzonym przez adwokat Beth Wilkinson, NFL ukarała drużynę grzywną w wysokości 10 milionów dolarów, a Snyder przekazał kontrolę nad codziennymi operacjami franczyzy swojej żonie, Tanyi Snyder.

READ  Harry Kane „w pełni oddany” Tottenhamowi Hotspur – Aji Postecoglou

Jednak NFL odmówił publicznego ujawnienia wyników dochodzenia, co skłoniło Kongres do zaangażowania się w przegląd Komisji Nadzoru Izby. Komisarz Goodell zeznał przed komisją w czerwcu, że kultura przywódców jest nie tylko „nieprofesjonalna, ale i toksyczna zbyt długo”.

Goodell powiedział, że plik Zespół nie otrzymał pisemnego raportu od Wilkinson Aby zachować poufność osób, które uczestniczyły w dochodzeniu wewnętrznym.

Lisa Banks i Debra Katz, które reprezentują ponad 40 byłych pracowników przywódców, wydały oświadczenie chwalące pozew i wzywające NFL do uwolnienia śledztwa Wilkinsona.

„Skarga cywilna złożona dzisiaj przez prokuratora generalnego Waszyngtonu przeciwko przywódcom Waszyngtonu, Danowi Snyderowi, NFL i komisarzowi Rogerowi Goodellowi, jest kolejnym dowodem na to, co wiemy od dawna: że przywódcy i NFL zaangażowali się w oszustwo i kłamstwa mające na celu ukrycie umów Zespół od molestowania seksualnego i napaści na tle seksualnym, które dotknęły nie tylko ofiary tego naruszenia, ale także konsumentów w Dystrykcie Kolumbii.

Złożenie tej skargi jest również ważnym krokiem w weryfikacji doświadczeń odważnych kobiet i mężczyzn, którzy się zgłosili, oraz w osiągnięciu po raz pierwszy poziomu przejrzystości w zakresie nadużyć.

„Zbyt długo NFL skutecznie ukrywała wykroczenia przywódców Waszyngtonu i na każdym kroku chroniła pana Snydera przed odpowiedzialnością. NFL musi zrozumieć, że molestowania seksualnego i wykorzystywania seksualnego nie można tolerować ani ukrywać”.

Gracze i drużyna również odczuli problemy poza boiskiem, ponieważ teraz znajduje się na rozczarowującym rekordzie 4-5, dobrym na ostatnie miejsce w NFC East.

„Odkąd tu przybyłem, nad naszą organizacją była ciemna chmura” – powiedział w sobotę główny oficer żołnierzy Benjamin Saint-Just Journal de Quebec. „Za każdym razem, gdy coś dobrego dzieje się na boisku, coś złego dzieje się poza boiskiem. Świeży start doda nam nowej energii i przywróci zaufanie kibiców.”

Przywódcy spotkali się również z ostrą krytyką za podżegające oświadczenie opublikowane w środę, w którym wykorzystano miesiąc sierpień Strzelanina Brian Robinson Jr. odpowiedzieć na pozew.

READ  James Harden mówi, że nie szczepienie Kyrie Irving odegrało „bardzo małą” rolę w chęci wymiany na 76ers

Biuro Racine’a ogłosiło w środę, że następnego dnia zorganizuje konferencję prasową, aby wydać „istotne ogłoszenie” dotyczące przywódców. W odpowiedzi przywódcy wydali oświadczenie odnoszące się do strzelaniny Robinson i krytykowania jej rodzinnego miasta za „brutalne przestępstwa wymykające się spod kontroli”.

„Niespełna trzy miesiące temu 23-letni zawodnik z naszej drużyny został wielokrotnie postrzelony w biały dzień” – powiedział rzecznik kapitana w oświadczeniu. Pomimo wymykającej się spod kontroli brutalnej przestępczości w Waszyngtonie, przywódcy Waszyngtonu po raz pierwszy dowiedzieli się dziś na Twitterze, że prokurator generalny Waszyngtonu zorganizuje jutro konferencję prasową, aby „ogłosić znaczące oświadczenie” dotyczące organizacji.

„To niefortunne, że w ostatnich dniach sprawowania urzędu pan Racine wydaje się bardziej zainteresowany tworzeniem krzykliwych nagłówków, opartych na anomalnych teoriach prawnych, niż wykonywaniem poważnej pracy, aby ulice były bezpieczne dla naszych obywateli, w tym przedstawianie ludzi, którzy strzelali. jeden z naszych graczy”.

Robinson, junior biegł do tyłu Postrzelony dwukrotnie w próbie napadu z bronią w ręku w sierpniu. Opuścił pierwszy miesiąc sezonu z powodu kontuzji, ale od tego czasu wyzdrowiał i wrócił na boisko. Dwóch nastolatków zostało aresztowanych w zeszłym tygodniu w związku ze strzelaniną.

Agent Robinsona, Ryan Williams, napisał na Twitterze swoje niezadowolenie z oświadczenia liderów w środę wieczorem.

„Nawet godzinę temu przywódcy traktowali sytuację Briana Robinsona z wielką starannością, uczciwością i klasą. Byłem za to bardzo wdzięczny” – powiedział Williams w tweecie w środę. „Chociaż wiem, że w tym budynku jest kilku wspaniałych ludzi , każdy, kto ukrywa się za tym stwierdzeniem, nie jest jednym z nich.”

Komendant naczelny Jason Wright wydał kolejne oświadczenie w środę później, mówiąc, że poprzednie oświadczenie „wyrażało ciągłą frustrację naszego zewnętrznego prawnika z biura prokuratora generalnego”.

„Uzasadnione frustracje prawników z AG powinny być oddzielne i niezależne od wzmianki o rażącej zbrodni, która dotknęła naszego gracza” – powiedział Wright.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *