Protest Biblioteki San Diego przeciwko Pride Books wywołuje sprzeciw

Adrianne Peterson, kierownik oddziału Biblioteki Publicznej w San Diego w Rancho Peñasquitos, była właściwie trochę zakłopotana skromnym rozmiarem swojej wystawy Miesiąca Dumy w czerwcu. Pomiędzy wakacjami pracowników a organizacją warsztatów dla uczniów szkół średnich wszystko poszło na marne, zostawiając mniej, niż się spodziewała.

Mimo to kiosk naprzeciwko kasy, oznaczony tęczową flagą Progress Pride, wystarczył, by podmiejska biblioteka znalazła się na linii frontu narodowej wojny kulturowej.

Pani Peterson, która prowadzi filię biblioteki od 2012 roku i przez ostatnią dekadę wyróżniała książki z okazji Miesiąca Dumy, była zszokowana, gdy w zeszłym miesiącu przeczytała e-mail od dwóch mieszkańców sąsiedztwa. Powiedzieli jej, że wszystkie książki w Wystawie Dumy zostały wypożyczone i że nie zwrócą ich, dopóki biblioteka nie usunie na stałe tego, co uważają za „niewłaściwe treści”.

„To trochę jak„ Och, podkręcona piłka ”- powiedziała pani Peterson. „Och, czyżbym źle zrozumiał nasze społeczeństwo?” Zacząłem się zastanawiać.

Wkrótce otrzyma odpowiedź: po San Diego Union-Tribune do biblioteki zaczęły napływać stosy pudeł Amazon zawierających nowe egzemplarze książek, które wypożyczyli protestujący. Poinformowano o proteście. Około 180 osób, w większości San Diegans, przekazało systemowi bibliotecznemu ponad 15 000 dolarów, który po ogólnomiejskim konkursie zapewni ponad 30 000 dolarów na materiały i programy o tematyce LGBTQ, w tym rozszerzenie już popularnych opowieści o drag queen w systemie.

W wiecznie podzielonym kraju Amerykanie toczą wojny na różne sposoby, zamieniając swoje karty biblioteczne w broń oporu.

Prawicowi aktywiści zakwestionowali uznanie czerwca za miesiąc dumy i starali się usunąć podręczniki ze szkół i książki obrazkowe potwierdzające LGBTQ z bibliotek. W stanach rządzonych przez Republikanów rządzący wykorzystują swoją władzę do zmiany polityki i zakazania produktów kwestionowanych przez konserwatystów.

Ale nawet w Kalifornii i innych stanach kierowanych przez Demokratów w ostatnich tygodniach wybuchły parady i protesty przeciwko książkom o tematyce LGBTQ.

W liberalnym bastionie North Hollywood w Los Angeles w szkole podstawowej spalono flagę Pride. Walka z protestami Kilka dni później zgromadzenie Pride zamieniło się w bójkę przed kampusem. W Temecula, niedaleko San Diego, rada szkoły ma konserwatywną większość dwa razy Odrzucone przybory szkolne Aby omówić zabitego przywódcę praw gejów Harveya Milka i historię LGBTQ, gubernator Gavin Newsom zgodził się ich przyjąć po tym, jak zagroził okręgowi szkolnemu grzywną w wysokości 1,5 miliona dolarów za nieprzestrzeganie standardów stanowych.

READ  Protesty w Szanghaju i Pekinie, gdy narasta gniew z powodu chińskich ograniczeń Covid

W Chino stanowy inspektor ds. nauczania publicznego Tony Thurmond został wyrzucony z czwartkowego posiedzenia rady szkolnej po tym, jak skrytykował konserwatywny plan powiadamiania rodziców, jeśli uczeń poprosi o użycie imienia lub zaimka, które nie pasują do jego aktu urodzenia.

W San Diego zwolennicy praw LGBTQ szybko skonfrontowali się z przeciwnikami. Członek Rady Miejskiej Marni von Wilpert, która reprezentuje Rancho Peñasquitos, potępiła protest biblioteki przeciwko Pride Books i poprosiła społeczność o pomoc w przywróceniu miejsca zdarzenia.

Podobnie jak wiele przedmieść południowej Kalifornii, Rancho Peñasquitos, na północny wschód od San Diego, było niegdyś terytorium solidnie republikańskim. Ale z biegiem lat społeczność stała się bardziej liberalna, przyciągając zróżnicowaną grupę mieszkańców dzięki najwyżej ocenianym szkołom i widokom na Ocean Spokojny. Pani Van Wilbert jest pierwszą Demokratką reprezentującą sąsiedztwo.

Zmiana polityczna odzwierciedla ogólne zmiany w San Diego. Od dawna znane jako miasto wojskowe o religijnych korzeniach, które sięgają pierwszej hiszpańskiej misji w Kalifornii, miasto faworyzowało Republikanów przez większą część swojej historii. Ale podobnie jak reszta stanu, San Diego stało się bardziej zróżnicowane po dziesięcioleciach imigracji i powstaniu rozwijającego się przemysłu biotechnologicznego.

Miasto obejmuje również społeczność LGBTQ; W 2020 roku wyborcy wybrali Todda Glorię na pierwszego jawnie homoseksualnego burmistrza San Diego i wysłali Tony’ego Atkinsa do stanowej legislatury, gdzie został pierwszą lesbijką, która służyła jako mówca w każdym domu. Obaj są Demokratami.

Pani Van Wilbert dorastała w Rancho Penasquitos i wygrała zacięty wyścig, by reprezentować swój rodzinny okręg w 2020 roku. Demokraci mają teraz różnorodność Niezależni są zarejestrowanymi wyborcami, podobnie jak Republikanie. Pani Van Wilbert, członkini społeczności LGBTQ, powiedziała, że ​​docenia to, jak szybko jej sąsiedzi zebrali się, by wesprzeć bibliotekę.

„Podmiejskie, niegdyś konserwatywne społeczności wciąż nie przekonały się do idei wojny kulturowej, że nie możemy mieć miłości, tolerancji i akceptacji” – powiedział. „To było niesamowite.”

READ  Burze powodują ponad 100 000 przerw w dostawach na południu z silnymi wiatrami i co najmniej 8 tornadami

Grupy konserwatywne zaproponowały zakazanie książek omawiających kwestie LGBTQ w bibliotekach i szkołach w całym kraju, twierdząc, że rodzice mogą kontrolować, czego uczą ich dzieci.

Amy M. Vance i Martha Martin, mieszkanki San Diego, które wysłały e-maile do biblioteki Rancho Peñasquitos, nie odpowiedziały na prośby o komentarz. Urzędnicy miejscy powiedzieli, że jeszcze nie słyszeli od klientów bibliotek.

Treść ich e-maila była podobna do szablonu opublikowanego online przez Catholic Vote, prawicową grupę z biurem w stanie Indiana, która nie jest powiązana z Kościołem katolickim. Grupa promowała kampanię „ukryj dumę”, zachęcając zwolenników do sprawdzania lub przenoszenia książek przedstawiających postacie i rodziny LGBTQ. Organizatorzy opisali takie materiały jako sprośne i lubieżne i powiedzieli, że nie powinny być dostępne dla młodych czytelników biblioteki.

„Biblioteka musi według własnego uznania udostępniać określone treści osobom, które mają bardzo różne przekonania na temat tego, czy są one odpowiednie dla chłopców” – powiedział Brian Burch, przewodniczący organizacji Catholic Vote.

Wśród książek na liście docelowej grupy znajdują się „Julian is a Mermaid”, książka z obrazkami o małym chłopcu, którego babcia zabiera go na paradę syren na Coney Island, oraz „Morris Micklewhite and the Tangerine Dress”, kolejna książka z obrazkami o chłopcu, który wykorzystuje swoją wyobraźnię, aby założyć pomarańczową sukienkę do szkoły. Oba zostały najechane przez protestujących w San Diego.

Pan. — powiedział Burek. Ale jeśli ktoś zdecyduje się zatrzymać książkę na czas nieokreślony, „to świetnie” – powiedział.

Misją bibliotek publicznych jest zapewnienie dostępu do każdego rodzaju informacji, nawet jeśli dla niektórych jest to obraźliwe, powiedziała Misty Jones, dyrektor Biblioteki Publicznej w San Diego. System Biblioteczny San Diego również nie ogranicza dostępu dzieci do materiałów zawierających treści dla dorosłych, zgodnie z formularzem karty bibliotecznej.

READ  Burza zimowa przynosząca śnieg na północnym wschodzie ma charakter wulkaniczny

Ponieważ wyzwania związane z książkami eksplodowały w ciągu ostatnich dwóch lat, bibliotekarze twierdzą, że utrzymanie otwartego dostępu stało się trudniejsze.

W ubiegłym roku próbom cenzury poddano 2571 unikalnych tytułów — to 38-procentowy wzrost w porównaniu z 2021 r. i rekordowy poziom. Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich. ALA udokumentowała 1269 próśb o audyt książek lub materiałów bibliotecznych, co jest najwyższą liczbą od czasu, gdy stowarzyszenie zaczęło gromadzić dane ponad dwie dekady temu.

W Greenville, Karolina Południowa, członkowie zarządu biblioteki Próbował zakazać dwóch tuzinów tytułów W tym roku ostatecznie porzucili ten wysiłek na rzecz bardziej restrykcyjnych zasad Książki o tożsamości płciowej dla dorosłych. W zeszłym roku miasto Michigan zdemonetyzował swoją bibliotekę Po tym, jak bibliotekarze odmówili usunięcia książek o tematyce LGBTQ.

Deborah Caldwell-Stone, która pełni funkcję dyrektora Biura Wolności Intelektualnej stowarzyszenia, powiedziała, że ​​protestujący w San Diego i innych miejscach wykorzystali luźną politykę mającą na celu udostępnienie książek czytelnikom, których nie stać na wysokie grzywny.

W systemie Biblioteki Publicznej w San Diego posiadacze kart otrzymują pięć aktualizacji pozycji, chyba że poprosi o to ktoś inny. Następnie, jeśli książka jest nieaktualna, klienci biblioteki mają dwa miesiące na jej zwrot, zanim zostanie uznana za zagubioną, a następnie zostaną za nią obciążeni.

„Rzeczy mające na celu rozszerzenie dostępu zostały uzbrojone w celu wprowadzenia cenzury” – powiedziała pani Caldwell-Stone.

W Bibliotece Rancho Peñasquitos pokaz dumy jest uzupełniany. Co do książek sprawdzonych w zeszłym miesiącu?

Niedawno zostali repatriowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *