Przed Fox Rise Tuckera Carlsona, Jon Stewart Rips Him na żywo w CNN

Prawie dwie dekady temu, zanim stał się gospodarzem najlepiej ocenianego programu informacyjnego w telewizji kablowej i jednym z najbardziej wpływowych głosów w konserwatywnych mediach, Tucker Carlson potrafił tylko półuśmiechnąć się i kwaśno zaśmiał, gdy Jon Stewart oskarżył go o bycie a d—. – kto „zranił” kraj.

Carlson, później znany z noszenia muszki i obecności w mediach w PBS i nowojorskim magazynie, był jednym z obracającej się obsady liberałów i konserwatystów w programie CNN „Crossfire”. Lewa i prawa często przeradzała się w przesadną debatę. Więc kiedy Stewart pojawił się w Crossfire w październiku 2004 roku, aby pomóc w promocji swojej nowej książki, komik, nie wstydząc się swojej pogardy dla serialu, skonfrontował Carlsona i współprowadzącego Paula Begalę, którzy wierzyli, że Stewart był „partyzanckimi hakerami”. Sekcja siewu każdego popołudnia.

„To nie jest tak dużo [the show’s] To tak samo złe, jak zranienie Ameryki” – powiedział Stewart Carlsonowi i Begali.

Carlson próbował przerwać Stewartowi, ale komik zatrzymał go i kontynuował: „Oto, co chciałem ci powiedzieć: przestań. Przestań, przestań, przestań ranić Amerykę”. Stewart dodał: „Jesteś odpowiedzialny za dyskurs publiczny i poniosłeś sromotną porażkę”.

Kiedy Jon Stewart zakończył 16 lat prowadzenia „The Daily Show” w 2015 roku, The Post przyjrzał się niektórym z jego najsłynniejszych waśni. (Wideo: John Elgar/The Washington Post)

Później, gdy segment był kontynuowany, Carlson zażartował, że Stewart, który był gospodarzem „The Daily Show” w Comedy Central, był „bardzo zabawny w twoim programie, to tylko moja opinia”. To, co wydarzyło się później, byłoby punktem zwrotnym we wczesnej fazie telewizyjnej kariery Carlsona.

– Ale wiesz, co jest interesujące? Stewart odpowiedział. „Jesteś tak samo wielki w swoim programie, jak w każdym innym”.

Wymiana zdań ze Stewartem podąża za Carlsonem, który widział, jak lata Trumpa mijały od konserwatywnych rozmów twarzą w twarz z Fox News z odwołanymi programami w CNN i MSNBC. Zmieniło się to w poniedziałek, kiedy Fox ogłosił, że rzucił Carlsona w nagłym i zaskakującym zwolnieniu, niecały tydzień po tym, jak sieć rozstrzygnęła pozew o zniesławienie przez Dominion Voting Systems.

READ  Ezra Miller próbuje uratować Flasha podczas spotkania z Warner Bros. — The Hollywood Reporter

Tucker Carlson odszedł z Fox News po ujawnieniu pozwu Dominium

Dominion pozwał Foxa za rozpowszechnianie fałszywych twierdzeń, że spiskował w celu sfałszowania wyborów prezydenckich w 2020 r. Pozew rozgniewał i zawstydził Foxa oraz zwiększył ryzyko prawne firmy. Uważa się, że zarzuty dotyczące kultury pracowniczej Carlsona i komentarze na temat jego kolegów z Fox, częściowo ujawnione w pozwie Dominium, odegrały rolę w jego nagłym odejściu z sieci.

Carlson nie skomentował tego publicznie 24 godziny po ogłoszeniu jego zwolnienia. Były prezydent Donald Trump powiedział, że był „zszokowany” zwolnieniem Carlsona, podczas gdy prezenterzy Fox News, tacy jak Sean Hannity, wyjaśnili, że zwolnienie jego byłego kolegi nie będzie omawiane na antenie: „Nie mówimy o Tuckerze”.

Jimmy Kimmel, Desi Lidick, Jimmy Fallon i inni komicy nabijają się z rozstania Tuckera Carlsona z Fox News 24 kwietnia. (Wideo: Julie Yoon/The Washington Post)

Ale ponieważ jego zwolnienie zdominowało nagłówki gazet i media społecznościowe, niektórzy udostępnili wideo, na którym Carlson spotyka Stewarta, które ukazało się w czasie, gdy Carlson nie miał platformy ani wpływu na republikańską politykę w 2023 roku.

W 2000 roku Carlson dostał pracę jako felietonista w CNN, a jego prace ukazywały się w takich magazynach jak Weekly Standard, New York i Reader’s Digest. Magazyn Talk przedstawiał republikańskiego kandydata na prezydenta George’a W. W wywiadzie udzielonym Bushowi w 1999 roku Carlson pochwalił gubernatora Teksasu, który często używał słowa na „F” i kpił z więźniarki z celi śmierci, która została stracona w rodzinnym stanie Busha.

Carlson przyznał w profilu The Washington Post z 1999 roku, że zidentyfikował go jako aroganckiego i walecznego, ale powiedział, że działał w ten sposób celowo.

„Mogę być paskudny, a bycie paskudnym przez większość czasu jest dobrą rzeczą”, powiedział Carlson ze swojego biura Weekly Standard. „Wiele osób na to zasługuje. Ale cięcie lub bycie okrutnym bez powodu jest złe.

READ  Brytyjski miliarder Jim Radcliffe licytuje 5,3 miliarda dolarów za Chelsea FC

1999 Od: Uparty dziennikarz

Po krótkotrwałym występie jako współgospodarz „The Spin Room” Carlson został mianowany jednym ze współgospodarzy „Crossfire”, który odniósł sukces we wczesnych latach CNN, zanim przeniósł się do popołudniowego automatu. wyznaczony czas. Pomimo tego, że Variety nazwał go „konserwatywnym cudownym dzieckiem”, Carlson nie mógł pomóc programowi, który ucierpiał w rankingach. Jeden z jego znaczących wywiadów miał miejsce w 2003 roku, kiedy Carlson przekonał Britney Spears, by powiedziała, że ​​popiera i wierzy w zaangażowanie Busha w wojnę w Iraku.

Ale to się zmieniło 15 października 2004 roku. Demokratyczny kandydat na prezydenta John F. Po tym, jak Carlson zapytał Stewarta, czy Kerry jest dobry dla Ameryki, komik skierował rozmowę w innym kierunku – i skierował ją na „Crossfire”.

„Dołożyłem wszelkich starań, aby dzisiaj wystąpić w programie, ponieważ osobiście wspomniałem moim przyjaciołom, a czasami w gazetach i telewizji, że ten program to zły uniwersytet” – powiedział Stewart, wywołując śmiech publiczności na żywo w Jerzego Waszyngtona.

Podczas odcinka Stewart i Carlson rozmawiali tam iz powrotem w rozmowie, która była zabawna i czasami niezręczna. Carlson zakwestionował wywiad Stewarta z Kerrym, opisując fałszywego reportera jako „tyłka” kandydata Demokratów. Stewart śmiał się z Carlsona za porównanie „The Daily Show” do „Crossfire”, dokładnego opisu głównego bohatera programu Comedy Central „Crank Yankers”.

Stewart później oskarżył Carlsona i Pegalę o żałosne niepowodzenia w ich pracy.

„Powinieneś znaleźć pracę w szkole dziennikarskiej” – odpowiedział Carlson.

Stewart odpowiedział: „Musisz gdzieś iść”.

Carlson starał się, aby Stewart był tak zabawny, jak w swoim nocnym programie.

„Myślałem, że będziesz się dobrze bawić. Chodź, baw się dobrze” – powiedział Carlson.

„Nie” – odpowiedział Stewart. „Nie będę twoją małpą”.

Kiedy Stewart nazwał Carlsona obszarem męskiej anatomii przed przerwą reklamową, Carlson uśmiechnął się i zaśmiał: „Teraz przechodzisz do rzeczy. Lubię to.”

READ  House GOP naciska na impeachment Huntera Bidena pomimo niewielkiej większości

W 2015 roku Pegala przypomniał sobie, jak bardzo był podekscytowany obecnością Stewarta w programie i jak zaintrygowana była żona współgospodarza, Diane.

„Kiedy Stuart skończył patroszyć mój program, miałem nadzieję, że ona nie patrzy” – napisał Pegala. CNN.

Walka między Carlsonem i Stewartem trafiła na pierwsze strony gazet w tym, co The Post i inne media określiły jako „walkę”. Trzy miesiące później doszło do poważnego nieporozumienia: CNN odwołało „Crossfire” i zerwało kontakty z Carlsonem w styczniu 2005 roku. Ówczesny prezes CNN, Jonathan Klein, przytoczył pojawienie się Stewarta w „krzyżowym ogniu” jako jeden z powodów zwolnienia Carlsona. The New York Times„Całkowicie zgadzam się z ogólnym założeniem Jona Stewarta”.

„Istnieją rynki zbytu dla programu, który Tucker chce zrobić, a CNN nie będzie jednym z nich” – powiedział wówczas Klein.

„Miesiące przed pojawieniem się Jona Stewarta w naszym programie nie byłem uprzedzony i pod pewnymi względami uważałem, że to bezsensowna rozmowa” – powiedział Carlson. Informator.

Jednak chwila nastąpiła po Carlsonie”Taniec z gwiazdamiPundit został odcięty w pierwszej rundzie trzeciego sezonu serialu w 2006 roku oraz w MSNBC w 2008 roku, kiedy jego program został odwołany po mniej niż trzech latach.

Kiedy Carlson zgodził się zostać płatnym współpracownikiem w Fox w maju 2009 roku, szukał stabilności w swojej trzeciej telewizji kablowej w ciągu czterech lat. Carlson miał właśnie skończyć 40 lat i powiedział, że w końcu uwierzył, że Fox to miejsce dla niego czasy.

„Robię to, czego ode mnie oczekują” — powiedział Carlson.

Jeremy Barr i Sarah Ellison przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *