Historie ofiar zamieci w BuffaloCNN

26-letni Abdul Sharibu opuścił swój dom w Buffalo w sobotę po południu w zamieci śnieżnej, aby zdobyć mleko i inne zapasy. Nigdy więcej tego nie zrobił.

Sharif był jedną z co najmniej 39 ofiar śmiertelnych w nowojorskim hrabstwie Erie, gdzie zimowa burza pochłonęła miasto Buffalo prawie 52 cali śniegu i uwięziła mieszkańców – wielu bez ciepła, gdy zamieć przejęła władzę w weekend świąteczny.

Większość ofiar została znaleziona martwa na zewnątrz lub w swoich domach, podczas gdy inni zmarli w swoich samochodach z powodu opóźnień w ratownictwie medycznym i odśnieżaniu lub zatrzymaniu akcji serca, poinformowali urzędnicy.

Zagubieni to kochające matki, córki i synowie, a dla Sharibu szczęśliwy przyszły ojciec o wielkim sercu.

Jego żona Gloria Mawaso, będąca w ciąży i kilka dni przed porodem, powiedziała swojej kuzynce Alli Sharibu, że jej mąż wyjechał, aby zapewnić rodzinie, która prosiła go o pomoc.

Poinstruowała go, żeby nie szedł przed pójściem spać około południa, powiedział Alli Sharibu. Kiedy obudziłam się tego wieczoru, mojego męża nie było w domu.

Allie Sharibu, która następnego ranka zidentyfikowała ciało swojego krewnego w szpitalu, powiedziała, że ​​rodzina otrzymała telefon o mężczyźnie pędzącym do szpitala dziecięcego po tym, jak udostępnił swoje zdjęcie na Facebooku. To uchodźcy z Konga, którzy przesiedlili się do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku po prawie pięciu latach pobytu w obozie dla uchodźców w Burundi.

Podczas gdy dyrektor hrabstwa Erie, Mark Poloncarz, powiedział na środowej konferencji prasowej, że Abdul wyszedł kupić jedzenie dla swojej ciężarnej żony, członkowie rodziny uważają, że tak naprawdę robił zakupy dla innej rodziny – co jest dla niego częstym zjawiskiem.

„Mój kuzyn jest bardzo miły. Kiedy wezwałeś go, by ci pomógł, pomógłby” – powiedział Alli Sharibu, który dzieli dom ze swoim kuzynem i żoną. „Dlatego wyszedł na zewnątrz po mleko, ponieważ nie obchodzi go, jak jest na zewnątrz, przyjdzie i spróbuje ci pomóc”.

Ali Sharibu powiedział, że rodzina nie dowiedziała się jeszcze od szpitala ani od władz, co było przyczyną śmierci Abdula.

Alli Sharibu Abdul powiedział, że jest „bardzo szczęśliwy z bycia ojcem” i oszczędza pieniądze na zakup domu. Abdul pracował jako operator maszyn w zakładzie produkcyjnym w Sectowaka.

READ  W izraelskich atakach na miasta i obozy dla uchodźców w Gazie zginęło kilkudziesięciu Palestyńczyków

Enoch Rushikana, bliski przyjaciel rodziny, powiedział CNN, że rodzice Abdula zginęli w wojnie domowej w Kongu w 2002 roku.

„Wychowywał się jako sierota, więc musiał wrócić i pomóc tym dzieciom, które straciły rodziców w wojnie domowej” – powiedział Rushigana. „Był aniołem w naszej społeczności. Nadaliśmy mu przydomek „911”, ponieważ ktokolwiek do niego dzwonił, był gotowy do pomocy.

Monique Alexander była uważana za swego rodzaju superwoman przez swoją córkę Casey McCarron. ale również, Aleksander, 52Decydując się na wyjście w Wigilię, Macaron martwił się.

W każdy inny dzień byłaby to prosta decyzja, ale Nadchodziła zamieć.

Dwie godziny później, kiedy nie wróciła, Macaron zapytała, czy ktoś widział jej mamę na stronie Buffalo Blizzard na Facebooku, powiedziała.

Kilka minut później nieznajomy napisał do niej wiadomość i poprosił, żeby zadzwoniła, powiedział McCarron.

„Natychmiast zaczął płakać” – powiedziała. „On też był unieruchomiony, szedł ulicą i zobaczył ją w śniegu. Więc ją podniósł i położył pod markizą… żeby więcej nie padała śnieg.

„Jej wnuki czekały na jej powrót do domu” – dodał. – Czekaliśmy, aż wróci do domu.

Alexander przeżyła już wcześniej silne burze i wszędzie chodziła pieszo.

„Ona zawsze… czuje się niezwyciężona, więc zakładam, że myśli, że poradzi sobie z sytuacjami” – powiedział McCarron. „Naprawdę nie było nic do powiedzenia mojej matce, zamierzała robić to, co chciała. Przypuszczam, że myślała, że ​​jest na to wystarczająco silna.

McCarron powiedział, że rodzina straciła swoją opokę i kogoś, do kogo mogła wezwać we wszystkim.

„Moje dzieci straciły babcię i to była najważniejsza rola w jej życiu… bycie dobrą babcią” – powiedziała. „Teraz mają tylko wspomnienia”.

Demetriusz Robinson uwielbiał gotować.

Demetrius Robinson, 58-letni stolarz, został znaleziony w bryle lodu dzień przed swoimi urodzinami, powiedziała CNN jego siostra Elizabeth Rodolphe.

„Taka piękna osoba została usunięta z naszego życia” – powiedział Rudolphe. „Jest najbardziej przyjazną, najdelikatniejszą, najbardziej kochającą i szczęśliwą osobą, jaką kiedykolwiek spotkasz”.

READ  Zwołany zostanie nowy Kongres, ponieważ kandydatura McCarthy'ego na mówcę pozostaje w zawieszeniu

Powiedział, że rodzina Robinsona martwiła się, że nie mogą się z nim skontaktować w zeszły piątek. Odwiedzili jego dom na początku tego tygodnia, ale przyniosło to niechcianą reakcję. Jego ciało zostało tam wysłane w niedzielę.

Rodolph powiedział, że nie wie, co Robinson robił na zewnątrz ani jak długo jego ciało leżało w śniegu, zanim zostało znalezione.

Powiedział, że lubi dzielić się swoim hobby, jakim jest gotowanie.

„Uwielbiał gotować. Zapraszał dzieciaki z sąsiedztwa, które bawiły się na zewnątrz, żeby jadły to, co robił. Traktował wszystkich jak rodzinę” — powiedział Rodolphe.

Pozostawia syna i córkę.

Markle Daniels, syn Robinsona, opisał swojego ojca jako wzór do naśladowania i bohatera.

„Zawsze podziwiałem tatę w wielu sprawach. Zawsze mówił mi o tym, jak być dobrym człowiekiem. Miał naprawdę wielkie serce” — powiedział Daniels.

Melissa Morrison była matką dwójki dzieci.

Melissa Morrison została zauważona na śniegu w pobliżu kawiarni Tima Hortona w Buffalo.

Jej ciało Został później odzyskany Jego matka, Linda Addeo, zaniepokoiła się w piątek, kiedy jej syn przeczytał posty w mediach społecznościowych o ciele znalezionym w pobliżu kawiarni w domu Morrisona. Audio powiedział, że biuro koronera we wtorek potwierdziło jej rodzinie, że ciało należało do Morrison, 46-letniej matki dwójki dzieci z Buffalo.

Rodzina nie wiedziała, co Morrison robił na zewnątrz, powiedział Audio. Zostawia dwóch synów.

„Dzisiejszy dzień był najbardziej niszczycielskim dniem w naszym życiu, straciliśmy naszą piękną córkę w wyniku burzy” – napisała Linda Addeo na Facebooku we wtorek o śmierci swojej córki.

Dodała: „Nie wiem, jak i co robić. Nigdy nie będę taka sama”.

Morrison pochodzi z Buffalo, jest gospodynią domową i matką.

„Jest młodą i piękną osobą. Jest towarzyska i zabawna. Zrobi wszystko dla każdego” – powiedział Addeo.

Andal Taylor dorastał w Charlotte w Północnej Karolinie.

Była tam Andelle Taylor Dojrzała 22-letnia kobieta W Charlotte w Północnej Karolinie Storm pozostawała w kontakcie z członkami rodziny przez ostatnie godziny.

Znaleziono go martwego w samochodzie Burza śnieżnaJego rodzina powiedziała CNN we wtorek.

Taylor wracała do domu z pracy w ośrodku dla seniorów i została uwięziona sześć minut jazdy samochodem od swojego domu, kiedy straciła z nią kontakt, powiedzieli rozgorączkowani krewni.

READ  Mars Curiosity Rover dostrzega silną sygnaturę węgla w podłożu skalnym – może wskazywać na aktywność biologiczną

Jedna ze starszych sióstr Taylor, Tomatia Brown, powiedziała CNN, że Taylor wysłała wideo na czacie grupowym ze swoimi siostrami około 15:00 w piątek. W filmie Taylor rejestruje warunki śniegu i zamieci śnieżnej. Powiedziała swoim siostrom, które mieszkają w Północnej Karolinie, że utknęła A śnieg ciągle padałpowiedział Brown.

Taylor zadzwonił pod numer 911 i czekał na ratowników, Brown i Wanda Brown Steele – matka Taylora – powiedzieli CNN.

„Jej plan polegał na tym, żeby zaczekać, aż przyjedzie policja” – powiedziała jej siostra. Ale jeśli to się nie powiedzie, planuje „wstać i iść, kiedy skończy się jej samochód”.

We wczesnych godzinach wigilijnych Taylor wysyłała swoją ostatnią wiadomość wideo na czat grupowy. W nim Taylor otwiera okno po stronie kierowcy swojego samochodu, aby odsłonić drogę, która zamieniła się w jałowe, zaśnieżone pustkowie. Taylor napisała na czacie, że gdyby wysiadła z samochodu, myślała, że ​​śnieg sięga jej do pasa.

Po namierzeniu swojego telefonu pod adresem, Brown zamieścił informacje na prywatnej stronie na Facebooku, Buffalo Blizzard 2022, prosząc o pomoc. Wieczorem odebrała telefon od nieznanej osoby. „Poinformował nas, że sprawdził jej puls i nie było pulsu” – powiedział Brown.

„Naprawdę w to nie wierzę” – powiedział. „To było jak przeszywające uczucie w brzuchu, ból, jakiego nigdy wcześniej nie czułem”.

Brown powiedział, że ciało Taylora zostało wyjęte z samochodu dopiero następnego dnia, po tym, jak kobieta wysłała wiadomość na Facebooku, informując Browna, że ​​znalazła samochód – i ciało jej siostry.

Służbom ratunkowym nie udało się dotrzeć do samochodu. Kobieta czekała na przybycie krewnych Taylora mieszkających w Buffalo. Wszyscy pomogli przenieść ciało Taylora do innego pojazdu, gdzie został zabrany do szpitala, powiedział Brown.

Taylor została opisana przez jej siostrę jako „osoba opiekuńcza i opiekuńcza”.

„Jeśli ona może temu pomóc, pomoże tobie” – powiedziała jej matka.

Taylor skończyłby 23 lata w przyszłym miesiącu, powiedział Brown.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *