Departament Sprawiedliwości powiedział sędziemu, że dokumenty Trumpa Mar-a-Lago zostały już zbadane przez FBI

Agenci FBI zakończyli przegląd uprzywilejowanych dokumentów skonfiskowanych 8 sierpnia podczas nalotu na dom Donalda Trumpa w Mar-a-Lago. Przejrzyj pliki.

Podsumowanie złożone przez prawników Departamentu Sprawiedliwości mówi, że „zespół filtrujący” używany przez Departament Sprawiedliwości do sortowania dokumentów i usuwania wszelkich materiałów, które nie powinny być sprawdzane przez śledczych, zakończył swój przegląd. Złożono odpowiedź Sędzia okręgowy USA Eileen M. Wyrok w sobotę Cannon Na ten tydzień zaplanowano przesłuchanie w sprawie petycji Trumpa o wyznaczenie specjalnego mistrza.

Prokuratorzy podadzą więcej informacji jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z nową dokumentacją rządową. Ale w międzyczasie, przed weekendowym orzeczeniem sędziego, zespół filtrujący „pracuje nad zidentyfikowaniem ograniczonego zestawu materiałów zawierających poufne informacje prawnika-klienta, przegląda te materiały i postępuje zgodnie z procedurami”. „nakazu przeszukania, aby rozwiązać wszelkie konflikty przywilejów.

Zespół prawny Trumpa Złożył wniosek dwa tygodnie po wyszukiwaniu 8 sierpnia, nazwał usankcjonowaną przez sąd akcję organów ścigania „szokująco inwazyjnym” nalotem umotywowanym politycznie. Adwokaci byłego prezydenta powiedzieli, że urzędnicy federalni przejęli akta, do których nie byli prawnie uprawnieni.

Chociaż sędzia, który został nominowany na swoje stanowisko przez Trumpa w 2020 roku, powiedział, że chce wyznaczyć specjalnego mistrza, powiedział również, że jego nakaz „nie powinien być uważany za ostateczne rozstrzygnięcie wniosku powoda”.

Tajemnice Trumpa: kontrowersje związane z rekordami skłaniają FBI do przeszukania Mar-a-Lago

Podczas przeszukania urzędnicy federalni skonfiskowali około dwudziestu pudeł z materiałami z Mar-a-Lago, w tym 11 kompletów tajnych dokumentów, z których wiele jest ściśle tajnych. Avril Haynes, Dyrektor Wywiadu Narodowego powiedział ustawodawcom Kongresu Analitycy wywiadu USA w piątek przejrzą tajne materiały i ustalą, czy ich zawartość zagraża bezpieczeństwu narodowemu w przypadku uwolnienia.

Prawnicy Trumpa chcą, aby specjalny mistrz zwrócił wszelkie informacje zabrane z własności Trumpa poza zakresem nakazu przeszukania i odłożył wszelkie materiały, które powinny być chronione przed kontrolą rządową ze względu na przywileje wykonawcze.

READ  Bob Iger powraca jako dyrektor generalny Disneya

W jego rządzącą sobotęCannon polecił Departamentowi Sprawiedliwości przedłożenie pod pieczęcią szczegółowej listy przedmiotów przejętych przez FBI. Poprosił również o aktualizację przeglądu rządu centralnego.

W przeszłości specjalni eksperci magisterscy byli zazwyczaj powoływani w sprawach związanych z tajemnicą adwokacką, a nie administracyjną.

„Opowieść” o dokumentach Trumpa Mar-a-Lago i prezydenckim poświadczeniu bezpieczeństwa

Krok Częściowo zredagowane oświadczenie pod przysięgą zostało rozpieczętowane w piątek, agenci przeszukujący Mar-a-Lago szukają wszystkich „dowodów, w tym fizycznych dokumentów i akt, kontrabandy, owoców przestępstwa lub innych przedmiotów nielegalnie posiadanych z naruszeniem trzech potencjalnych przestępstw”, w tym części ustawy o szpiegostwie. Gromadzenie, przesyłanie lub utrata informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego jest nielegalne. Nakaz przytacza również niszczenie dokumentacji oraz ukrywanie lub niszczenie mienia rządowego.

Przeszukanie jest częścią śledztwa kryminalnego dotyczącego tego, czy Trump i jego doradcy zabrali tajne dokumenty rządowe i nie zwrócili ich wszystkich, pomimo żądań wyższych urzędników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *