Przewaga 2:0 nad Celtics w finałach Konferencji Wschodniej: jak intensywny mecz Miami osłabił Boston

BOSTON – Radzenie sobie z Jimmym Butlerem nie wyszło jak dotąd dobrze Celtics w tej serii.

Boston wciąż prowadził o siedem, przechodząc do czwartej kwarty meczu 2 finałów Konferencji Wschodniej, kiedy Grant Williams zaczął przegrywać z Butlerem. Wymiana zdań była bardzo intensywna, bolały ich czoła.

Jednak teraz jest trochę większy dystans między Miami Heat a Celtics. Butler zdobył dziewięć ze swoich 27 punktów w czwartej kwarcie, w tym remis i wskaźnik do przodu na Williamsie, a Heat wygrał 111-105.

„Musisz wygrywać w potyczkach” – powiedział trener Heat Erik Spoelstra, który później dodał: „Uwielbiam tę złą wersję Jimmy’ego, ale i tak to dostajesz. Po prostu myślę, że ludzie teraz zwracają na niego dużo uwagi”.

The Heat, który awansował do play-offów na ósmym miejscu, był piątą drużyną w historii NBA, która rozpoczęła sezon posezonowy od zwycięstw na wyjeździe w pierwszym meczu w trzech seriach z rzędu. Są teraz w mało prawdopodobnej sytuacji, aby zakończyć tę serię u siebie i odbyć pierwszą podróż do finałów od 2020 roku. Trzeci mecz jest o 20:30 w niedzielę w Miami.

Miami jest pierwszą drużyną szosową, która wygrała pierwsze dwa mecze w serii play-off od czasu, gdy Dallas pokonało Clippers w pierwszej rundzie 2021 roku.

Dobra wiadomość dla Celtics. Clippers wrócili, aby wygrać tę serię w siedmiu. Możliwości są jednak długie. Drużyny, które osiągną 2-0 w finałach konferencji, mają w tej serii bilans 6-56.

Caleb Martin był znakomity w Heat, wchodząc z ławki, zdobywając 25 punktów w fazie play-off. Bam Adebayo zdobył 22 punkty, 16 zbiórek i 9 asyst, a Duncan Robinson dodał 15 punktów z ławki.

W czwartej kwarcie Celtics prowadzili aż 12 punktami. Prowadził ich Jason Tatum, który zdobył 34 punkty, ale nie strzelił gola z gry w czwartej kwarcie, ale wykorzystał pięć nieudanych strzałów na koniec. Jaylen Brown dodał 16 punktów, ale trafił 7 z 23. Boston faktycznie prowadził 12 punktami również w pierwszej połowie, a
Zobowiązanie się do 15 strat w meczu kosztowało Celtics 20 punktów.

READ  Trae Young miał niepochlebny rekord porażek w meczu 1 przeciwko Celtics

– Grali w polu karnym, ale myślałem, że graliśmy w lepszym tempie – powiedział trener Celtics Joe Mazzola. „Myślałem, że Jason po prostu wykonał właściwą grę, dostał piłkę tam, gdzie powinna być, bez względu na to, czy był to on, czy ktoś inny. Kiedy nie odwracaliśmy piłki, pomyślałem, że dobrze się przyjrzeliśmy.”

Williams nie zagrał w meczu 1 w środę i ledwo zagrał w półfinałowym finale serii Boston przeciwko Filadelfii, ale wrócił do rotacji dziewięć punktów z ławki – i walka z Butlerem, która okazała się kosztowna.

Po wybuchu nos w nos, który nastąpił po dobrym skoku Butlera na Williamsie, Butler zdobył gola, a następnie naśladował, że Williams jest za mały. 17-stopowy Butler z 2:58 do lewej remisował na 100, a 12-stopowy Miami na 2:33.

„Tak, tak się stało”, powiedział Butler, zapytany, czy kłótnia z Williamsem była przez niego napędzana. „To jest po prostu rywalizacja w najlepszym wydaniu”.

The Heat zamknęli mecz przy stanie 24:9. Niecelne strzały Gabe’a Vincenta dały czwórce przewagę na 19,3 sekundy przed końcem, a po 3 trafieniach Tatuma, Max Stross umieścił grę poza zasięgiem jeszcze dwoma trafieniami.

Vincent, Westross, Robinson i Martin byli studentami college’u. Odnieśli dwa zwycięstwa w finałach NBA.

„Ta historia się skończyła” — powiedział Spoelstra. „Ci faceci udowodnili, że są zarówno zawodnikami, jak i zwycięzcami”.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Klasyfikacja Celtics w czwartej kwarcie

Celtics wydawali się być w dobrej formie, kiedy objęli 12-punktową przewagę na początku czwartej kwarty, ale Heat szybko zareagowali. Martin, który kilka razy nabierał rozpędu dla swojej drużyny w trakcie meczu, podszedł do obręczy po wiadro, a Robinson wykopał dwie trójki z rzędu.

Miami dominowało przez resztę meczu. Butler uderzył kilka dużych wiader, w tym jedno nad Williamsem, wkrótce po tym, jak wycelował je w jego czoło, gdy rozmawiali o śmieciach. Adebayo był właścicielem kieliszka, a ofensywa Celtics zniknęła w ostatnich minutach.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Astros pokonał Phillies w szóstym meczu

Opuszczenie Bostonu z deficytem 2: 0 w serii było oszałamiającym upadkiem. – król

Intensywność upałów wyprowadza Celtics ze strefy komfortu

Celtics mieli upał tam, gdzie chcieli, a potem zapaliła się iskra. Joe Mazzola zmienił kolejność, aby sprowadzić wieloletniego Williamsa, który pomógł przywrócić spójną fizyczność obronie, która zniknęła podczas katastrofalnej trzeciej kwarty w meczu 1, i wykonał kilka kluczowych kopnięć w kluczowym momencie, aby utrzymać Boston na prowadzeniu.

Ale potem dosłownie zderzył się z Butlerem, co doprowadziło do strajku gwiazdy Miami, która zaczęła zakopywać strzał po strzale nad Williamsem, aby wymazać 12-punktową przewagę Bostonu w czasie zaciskania. Celtics spudłowali kilka szeroko otwartych trójek i nie byli w stanie uzyskać potrzebnych im shortstopów, po czym Mazzulla zdecydował się nie ogłaszać przerwy poniżej czterech, mając około 20 sekund przed końcem.

Doprowadziło to do dzikiego chybienia Tatuma 3, które postawiło Boston w katastrofalnym późnym miejscu 2: 0. To był kolejny doskonały przykład tego, jak Heat może wypchnąć Celtics z ich strefy komfortu i całkowicie podważyć ich podejście do gry. – Weissa

(Zdjęcie: Nathaniel S. Butler/NBAE za pośrednictwem Getty Images)