Quincy Wilson nie kwalifikuje się do biegu na 400 metrów na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

EUGENE, Oregon – Quincy Wilson, 16-latek, który stał się ulubieńcem fanów w Tracktown USA, zajął szóste miejsce w finale biegu na 400 metrów mężczyzn w poniedziałkowy wieczór na Hayward Field, nie kwalifikując się do biegu na 400 metrów mężczyzn -przeskok metrowy. Igrzyska Olimpijskie 2024.

Inny Quincy, Quincy Hall, wygrał imprezę, ustanawiając swój życiowy rekord 44,17. Faworyt Michael Norman był drugi z czasem 44,41 sekundy. Chris Bailey wyprzedził Normana, ustanawiając rekord życiowy 44,42.

Wilson, szybki biegacz z okolic Waszyngtonu, pobił w piątek rekord świata do lat 18 w pierwszej serii na 400 metrów, pokonując tor w 44,66 sekundy. Rekord, jaki pobił w liceum, trwał 42 lata. Następnie w niedzielę w półfinale uzyskał najlepszy czas 44,59 i zakwalifikował się do finału.

Wilson próbował zostać najmłodszym człowiekiem w historii, który dostał się do amerykańskiej drużyny lekkoatletycznej na igrzyskach olimpijskich. Pomimo poniedziałkowego wyniku nastolatka uważała, że ​​szklanka jest pełna do połowy.

„Osiągnięcie trzech kolejnych rekordów w czasie krótszym niż 44 sekundy jest niesamowite” – powiedział z uśmiechem. „Wiem tylko, że dałem z siebie wszystko i nie mogę być rozczarowany, osiągając teraz 16 sekund jako dorosły mężczyzna”.

Quincy’ego Wilsona: Poznaj 16-letni fenomen toru

Fenomen nastolatków: Quincy Wilson nie ma jeszcze prawa jazdy

Jest szansa, że ​​Wilson dołączy do sztafety 4×400 m z reprezentacją USA. „Nigdy nie wiesz (czego się spodziewać) w USA Track & Field” – zażartował, zauważając: „To dla mnie nowość”.

„Mogą zabrać kogoś ze 100, 200, 800. Mogą zabrać każdego, kogo chcą” – powiedział Wilson. – O ile wiem, potrafią skakać w dal.

Dla bezpieczeństwa nie odwiesza jeszcze cierni w lecie.

„Nie wiem, czy mój sezon już się skończył, a nie chcę za wcześnie iść na lody” – powiedział Wilson, który woli ciasteczka i śmietanę. „Być może dostanę ten telefon i będę musiał się przegrupować. Po prostu nie będę spuszczał głowy i będę się o to modlić, mając nadzieję, że uda mi się dostać do zespołu”.

READ  W „następnym kroku w procesie” Green Bay Packers aktywują trzech graczy z listy PUP, w tym tight end Roberta Toniana

Pomimo rywalizacji z konkurentami dwa razy starszymi (i większymi gabarytami) i pomimo tego, że nie posiadał jeszcze prawa jazdy, Wilson zwrócił na siebie uwagę świata torów. Otrzymał pochwały w mediach społecznościowych od Snoop Dogga i Deiona Sandersa. Norman określił występ nastolatki po półfinale jako „niesamowity”.

„Przychodzi tu 16-latek, rywalizuje jak prawdziwy zawodnik, nie pozwala, aby chwila stała się zbyt ważna, ale żyje chwilą” – Norman powiedział o Wilsonie po niedzielnych półfinałach. „Wspaniale jest widzieć młode talenty takie jak on, które robią postępy i popychają nas, abyśmy biegali nieco szybciej, wyciągając nas ze strefy komfortu. Myślę, że ma przed sobą świetlaną przyszłość”.

Po półfinale Wilson żartował, że „biegał tam, by ratować życie”. Po meczu finałowym powiedział, że nie spisał się tak dobrze, jak oczekiwał, ale mimo to entuzjastycznie opowiadał o swoich doświadczeniach.

„Nawet nie myślałem o dotarciu do największego finału w Ameryce” – powiedział Wilson. „Jestem bardzo wdzięczny.”

„Naprawdę tu jestem”

Fenomen lekkoatletyki w szkole średniej jest rzadkością na olimpijskich zawodach lekkoatletycznych, ale zupełnie niesłychany: w 2016 roku 16-letni Sydney McLaughlin-Levrone zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki i zakwalifikował się do Igrzysk w Rio, stając się najmłodszym sportowcem. 400 przez płotki. Znalazł się w składzie olimpijskiej drużyny USA 36 lat temu. (McLaughlin-Levrone prawdopodobnie wygra bieg na 400 przez płotki jeszcze w tym tygodniu.) McLaughlin-Lefron był najmłodszym sportowcem, który od 36 lat znalazł się w składzie drużyny USA na igrzyska olimpijskie.

Ostatnim uczniem szkoły średniej, który znalazł się w męskiej drużynie olimpijskiej, był Erion Knighton, który w wieku 17 lat przebiegł bieg na 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zajął tam czwarte miejsce, ale zdobył brąz w imprezie na Mistrzostwach Świata 2022.

READ  Canyon Barry i Jimmer Fredette prowadzą amerykańską drużynę 3x3

Osiem lat temu Wilson miał 8 lat Udział w Igrzyskach Olimpijskich Juniorów W Humble w Teksasie. Zadziwiony widokiem zawodowych biegaczy, których widział w telewizji, zapytał matkę: „Jak to się stało, że jestem taki?”

Wilson zajął czwarte miejsce na tych zawodach, osiągając wynik poniżej 8400 metrów w czasie 1:06,44. Matka powiedziała mu, że jeśli będzie ciężko pracował, ciężko biegał i pozwolił sobie żyć chwilą, „pewnego dnia będziesz tym dzieckiem”.

W poniedziałek, kiedy przedstawiono Wilsona, ponad 12-tysięczna publiczność w Hayward Field wiwatowała mu z całych sił, co dodało mu sił: „To mnie bardzo zmotywowało. Mimo że byłem na torze 2, fani sprawili, że o tym zapomniałem. „

Gdy przekroczył linię mety, małe dzieci zaatakowały go, aby zdobyć autograf. Nie zmarnował chwili.

„Kiedy dzisiaj podpisywałem czyjąś koszulkę, pomyślałem: «Naprawdę tu jestem»” – powiedział. „To szaleństwo.”

To prawdopodobnie dopiero początek.

Wyślij e-mail do Lindsay Schnell na adres [email protected] i śledź ją w mediach społecznościowych @lindsay_schnell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *