Rajd rynkowy przełamuje poprzedni opór; Bolesna transmisja Tesli

Rajd giełdowy nabrał rozpędu w ubiegłym tygodniu, przy solidnych wzrostach i wyczyszczeniu kluczowych poziomów. S&P 500 na krótko napotkał opór na 200-dniowej linii, ale w piątek przekroczył ten kluczowy poziom. Duża liczba akcji blue chipów migających punktów zakupu.
XKontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. W weekend Bitcoin kontynuował swój ostatni szybki rajd.

Inwestorzy mogą stopniowo zwiększać ekspozycję w miarę poprawy sytuacji na rynku. Podczas gdy wiele dużych zapasów zostało już rozszerzonych, Wendy (n), Exxon Mobil (xom), Usługi kwantowe (PWR), Gospodarstwa Stulecia (CELH) I Izolować (PODD) wszystkie są wykonywalne z wczesnych wpisów. Nowe akcje Wendy’s i PWR płaskie podstawy, dołączając do akcji XOM i Insulet. Akcje CELH potrzebują jeszcze tygodnia, aby uformować odpowiednią bazę.

Akcje CELH są włączone SwingTrader i NZJ 50. Celsjusza, Insolite i Wendy’s to trzy ostatnie Dzisiejsze akcje IBD wybory.

podczas, Tesli (TSLA) ogłosił w piątek głębokie obniżki cen w Stanach Zjednoczonych i Europie, po tygodniu obniżek cen w Chinach i na głównych rynkach azjatyckich.

Akcje Tesli zamknęły się nieco niżej, ale odbiły się mocno w ciągu tygodnia. Ale gigant samochodów elektrycznych stoi w obliczu bolesnej zmiany, ponieważ inwestorzy coraz częściej postrzegają Teslę jako producenta samochodów, a nie firmę technologiczną.

Film osadzony w tym artykule omawiał mocny tydzień rajdu rynkowego i analizował akcje WEN, Quanta Services i Celsjusza.

Cena Bitcoina

Cena Bitcoina na krótko przekroczyła 21 200 $ we wczesną sobotę. Wiodąca kryptowaluta kosztuje obecnie około 20 900 USD, co oznacza wzrost o ponad 10% w porównaniu z 24 godzinami wcześniej. 8 stycznia Bitcoin był notowany nieco poniżej 17 000 USD.

Wzrost Bitcoina zbiega się ze wzrostem na giełdzie, który pokazuje powrót do bardziej spekulacyjnych inwestycji. Obejmuje to akcje wzrostowe, zwłaszcza spekulacyjne, takie jak ARKK ETF. W szczególności niektóre zapasy memów miały wielki tydzień kąpiel w łóżku z tyłu (BBBY). Akcje BBBY wzrosły o 179%, mimo że sprzedawca wskazywał, że zmierza ku bankructwu.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100.

Rynki akcji i obligacji w USA będą zamknięte w poniedziałek z powodu święta Martina Luthera Kinga Jr., ale inne giełdy na całym świecie będą otwarte.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy miał solidny tydzień, a główne indeksy zamknęły się blisko sesyjnych maksimów.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w ubiegłym tygodniu o 2%. Handel giełdowy. S&P 500 podskoczył o 2,7%. Nasdaq Composite skoczył o 4,8%. Mała kapitalizacja Russell 2000 podskoczyła o 5,3%.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło 7 procent, gdy Fed wchodzi w spowolnioną gospodarkę

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 6 punktów bazowych do 3,51%, nawet przy piątkowym odbiciu. Rynki agresywnie oczekują podwyżki stóp procentowych przez Fed o ćwierć punktu w lutym i marcu. Spadające rentowności obligacji skarbowych i lepsze perspektywy gospodarcze w innych krajach wywierają presję na dolara, zapewniając kolejny impuls dla akcji i towarów.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w zeszłym tygodniu o 8,3% do 79,86 USD za baryłkę. Ceny miedzi wzrosły o 7,65%.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(wzrost o 4,4% w zeszłym tygodniu, podczas gdy ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)dopasowanie) wzrosła o 2,1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) podskoczył o 4,9%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 6,7%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 14,7% w zeszłym tygodniu i ETF ARK Genomics)ARKG) wynosi nieco ponad 16%. Akcje TSLA są głównym holdingiem za pośrednictwem ETF Ark Invest. Arka Cathie Wood uzupełnia swoje zasoby Tesli w ostatnich dniach i tygodniach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XMEW zeszłym tygodniu odbił się o 6,3%, osiągając najwyższy poziom od siedmiu miesięcy. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) wzrosła o 4,2%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 9,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) mimo słabości zyskał 4,6%. major KB (KBH) zyski. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) wzrosła o 0,14%, a głównym składnikiem były akcje XOM. Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) o 2,1%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,2%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje w strefach kupna

Akcje Wendy odnotowały w piątek znaczące zwyżkowe odwrócenie, podskakując o 6% do 23,08 po osiągnięciu najniższego w ciągu dnia poziomu 21,36. Akcje WEN odzyskały linię 50-dniową, przesunęły się powyżej linii 21-dniowej i przełamały linię trendu. Zapewniło to wczesne wejście do nowej płaskiej podstawy. Oficjalny punkt zakupu to 23,88 wg Analiza MarketSmith.

W piątek Wendy’s odnotował czwarty z rzędu kwartał przyspieszonego wzrostu sprzedaży, podwoił dywidendę i ogłosił wykup akcji za 500 milionów dolarów.

Akcje XOM wzrosły w zeszłym tygodniu o 2,4% do 113,16, co stanowi piąty z rzędu tygodniowy wzrost. Akcje znajdują się tuż poniżej oficjalnego punktu kupna na poziomie 114,76 i nie wydaje się, aby ten ruch wydłużył się z 50-dniowej linii. Ale inwestorzy mogą już dostać się do akcji Exxon.

Akcje PWR podskoczyły w zeszłym tygodniu o 6,7% do 148,50, odbijając się powyżej 50-dniowej linii, zapewniając wczesne wejście. Akcje odzyskały również wcześniejszy punkt kupna 144,41, który nie jest już aktualny.

W środę akcje CELH pojawiły się powyżej linii 50-dniowej i 21-dniowej, przełamując trend spadkowy, dostarczając wielu powodów do wcześniejszego wejścia. Akcje utrzymały wsparcie na poziomie 21 dni, po czym wzrosły w piątek. Akcje procentowe można teraz wykorzystać po wzroście 13,2% w ciągu tygodnia.

READ  Rynki europejskie zamknęły się wyżej po podniesieniu stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny

Zapasy Insulet wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,65% do 305,89, odbijając się od linii 21-dniowych i 50-dniowych. Zapasy są teraz wykonywalne. Inwestorzy mogą jednak poczekać na przełamanie linii trendu, która obecnie znajduje się nieco powyżej piątkowego maksimum na poziomie 309,44.

Spadek akcji Tesli wślizguje się w samochody?

Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 8,3% do 122,40, kontynuując odbicie od najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia z 6 stycznia, który wynosił 101,81. Akcje spadły w piątek o 0,9%, jednak od dziennych minimów Tesla zapowiada znaczne obniżki cen w Stanach Zjednoczonych i Europie. Nastąpiło to tydzień po tym, jak Tesla obniżyła ceny w Chinach i na głównych rynkach azjatyckich.

Obniżki cen powinny zwiększyć sprzedaż, zwłaszcza w USA, gdzie więcej wariantów Tesli EV kwalifikuje się do ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD. Oznacza to znaczną obniżkę cen dla amerykańskich konsumentów. Ale prawdopodobnie wpłynie to na cenne marże Tesli.

We wtorek inwestorzy otrzymają cotygodniowe rejestracje pojazdów elektrycznych w Chinach, co powinno pokazać znaczny wzrost sprzedaży Tesli, a także potencjalny wpływ na konkurencję. Ale czy Tesla będzie cieszyć się trwałym wzrostem, zwłaszcza w Chinach i Europie? Zamówienia są znacznie opóźnione w dostawach pod koniec 2022 roku, więc Tesla potrzebuje znacznego wzrostu nowych zamówień, aby utrzymać obecne tempo dostaw w 2023 roku.

Już zacięta konkurencja nasili się w Chinach w 2023 r., a obniżki cen Tesli prawdopodobnie wywołają falę cięć niszczących marże. Europa jest również coraz bardziej zatłoczona. Nawet rynek samochodów elektrycznych w USA będzie za rok bardziej konkurencyjny, ponieważ spadek cen używanych samochodów już teraz jest głównym hamulcem dla cen nowych.

Ale pomijając sprzedaż samochodów elektrycznych Tesli, akcje TSLA mają większy problem. Inwestorzy coraz częściej postrzegają giganta samochodów elektrycznych jako producenta samochodów, a nie firmę technologiczną. Obecny stosunek ceny do zysku Tesli wynoszący 33 nie jest zbyt wysoki dla firmy rozwijającej się w branży technologicznej. Ale to niezwykle wysokie dla producenta samochodów. Przewagi i marże przemysłu motoryzacyjnego mają tendencję do stosunkowo szybkiego zmniejszania się, co może się teraz zdarzyć Tesli.

Akcje TSLA mogą zasługiwać na wyższą wycenę automatyczny, odzwierciedlając wzrost sprzedaży i wzrost sprzedaży giganta pojazdów elektrycznych. Ale nawet wtedy oznaczałoby to znacznie niższą wycenę, niż chwalił się do niedawna.

silniki ogólne (GM), twierdza (F) i ojciec Chryslera i Fiata stellanty (STLA) wszystkie zawierają wskaźniki PE w postaci pojedynczych cyfr. Toyota (TM) w 10.


Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?


Analiza rajdu rynkowego

Giełda miała zachęcający tydzień, bazując na silnych wzrostach 6 stycznia. Główne indeksy mocno wzrosły i powróciły do ​​kluczowych poziomów. W ciągu tygodnia duża liczba spółek blue chipów wysyłała sygnały kupna, a większość z nich utrzymywała wzrosty lub zwiększała je.

S&P 500 przekroczył swoją 50-dniową średnią kroczącą i wspiął się na linię 200-dniową. Benchmark uderzył w opór na tym kluczowym poziomie w czwartek i piątek, ale ostatecznie mocno go przeszedł.

READ  Top 7 statusów serwerów Mastodon, do których migranci z Twittera mogą dołączyć

Dow Jones, Russell 2000 i S&P MidCap 400 są przede wszystkim swoimi średnimi ruchomymi i zbliżają się do krótkoterminowych maksimów w grudniu.

NASDAQ odzyskał swoją 50-dniową średnią ruchomą i przekroczył poziom 11 000. Na początku roku maruder był blisko dołków na rynku bessy.

W piątek akcje otworzyły się znacznie niżej, ponieważ zyski początkowo uderzyły w linie lotnicze, ubezpieczycieli zdrowotnych i akcje banków, obniżki cen Tesli doprowadziły do ​​​​strat na akcjach samochodów, a obniżenie ratingu przez analityków zaszkodziło dużym kontrahentom z branży obronnej.

Nawet bez negatywnych nagłówków można by argumentować, że rynek miał się wycofać po silnych wzrostach i S&P 500 na granicy 200 dni.

Jednak rynek szybko się odbił i zamknął wyżej.

Przemysł, szeroko pojęty sektor mieszkaniowy, wiele farmaceutyków, a także niektórzy detaliści i restauracje wykazują siłę.

Nazwy technologii wciąż są rzadkością wśród spółek blue chip, choć wracają. Chip ETF SMH przekroczył w zeszłym tygodniu 200-dniową linię, podczas gdy IGV ETF i ARKK są powyżej 50-dniowej średniej.

S&P 500 wciąż musi zdecydowanie oczyścić linię 200-dniową. Grudniowe zyski są duże dla wszystkich głównych indeksów.

Podczas gdy giełda wydaje się mniej zaniepokojona Fed, mając szansę na zatrzymanie podwyżek stóp procentowych, sezon wyników finansowych zajmie centralne miejsce.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy mogą dokonywać nowych zakupów w miarę wzrostu cen akcji. Ale rób to stopniowo. Podczas gdy rajd rynkowy wykazał siłę i odporność w ostatnich dniach, spadek nie będzie zaskoczeniem dla głównych indeksów, głównych sektorów lub poszczególnych akcji.

Sezon wyników będzie nabierał tempa w ciągu najbliższych kilku tygodni, stwarzając potencjał do znacznej zmienności. Akcje Exxon i Tesli zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych trzech tygodni, wraz z gigantami technologicznymi jabłko (AAPL), Microsoftu (MSFT), Amazon.com (AMZN) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google).

Więc nie koncentruj się zbytnio na konkretnym sektorze, nawet jeśli ma się dobrze. Staramy się mieć różnorodne wiodące akcje.

Zbierz swoje listy obserwowanych. Poszukaj akcji, które są wykonalne, ustalone lub potencjalnie wykonalne, jeśli zostaną wstrzymane lub odrzucone. Szeroka władza, przynajmniej poza technologią, powinna dawać szereg możliwości.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Ten gorący sektor szczyci się rządowym wiatrem w wysokości 1 biliona dolarów australijskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *