Ranking WM Phoenix Open 2022: Brooks Koepka wyprzedza Sahitha Theegalę o jeden punkt po trzeciej rundzie w TPC Scottsdale

Scottsdale, Arizona (AFP) – Sam Ryder zburzył dom Hol-in-one na 16-dołkowym polu w sobotę Na WM Phoenix Open debiutant Sahith Theegala znalazł się na szczycie zatłoczonej tabeli liderów, podobnie jak tor.

Wedge Rider upadł na 124-jardowy dołek w prawo i krótko, odbił się kilka razy, skręcił w lewo i wpadł do środka. Zadziorni fani w slocie na 17 000 miejsc rzucali drinki w powietrze, a trawnik był zaśmiecony butelkami, puszkami i kubkami, co skutkowało opóźnieniem około 15 minut.

„Nie wiem, jak mogę wykopać nad nimi dziurę. Nie sądzę, żeby była jakaś dziura z elektrycznością, którą to ma”, powiedział Ryder, osiem uderzeń za Thigalą po remisie 71.

Pierwsza runda Rydera była jego dziesiątą szesnastą od czasu przeniesienia mistrzostw na tor w 1997 roku i pierwszą od czasu, gdy Francesco Molinari w trzeciej rundzie w 2015 roku. Tiger Woods zrobił to w 1997 roku, zanim trybunowie wybili dołek.

Rick Gehman i Jonathan Coachman omawiają sobotnie wydarzenia trzeciej rundy WM Phoenix Open. Śmiało i posłuchaj The First Cut on Podcast Apple i spotify.

„Skończyło się to po prostu idealnym, 54-stopniowym klinem” – powiedział Ryder. „Wszystko zawsze rozgrywa się trochę krócej, adrenalina czy cokolwiek innego”.

Z około 200 000 fanów pakujących firmę i szybkim TPC Scottsdale podczas kolejnego słonecznego, 80-stopniowego dnia w Dolinie Słońca, Theegala pokonał podwójnego bogey w par 4 sekund, zdobywając 69.

Co za dzień, powiedział Thigala. „Jest wiele wzlotów i upadków. To znaczy, to było niesforne”.

W swoim pierwszym występie w zawodach, na zasadzie zwolnienia sponsora, Theegala miał w sumie 14 osób poniżej 199, by jednym uderzeniem prowadzić nad broniącym tytułu Brooksem Koepką. Mistrzowie FedEx Cup Patrick Cantlie, Xander Shaveli, Scotty Scheffler i Taylor Gotsch byli kolejnym hitem.

„Jestem teraz naprawdę wyczerpany” – powiedział Tegala. „Prawdopodobnie uderzyłem ją na pustyni pięć razy. Dwukrotnie tupnąłem piłkę, dwa razy złapałem piłkę. Na pewno bardzo wyczerpany”.

READ  UConn przeciwstawia się oczekiwaniom. Powrót do gry tytułowej

Theegala stara się zostać pierwszym graczem, który wygrał zwolnienie sponsora od czasu Martina Lairda na Shriners Open 2020. 24-letni amerykański Indianin dorastał w Chino Hills w Kalifornii i zagrał w Pepperdine. W 2020 roku zdobył nagrodę College Player of the Year.

Gra piąty tydzień z rzędu, sprowadzając swoich rodziców i kilku z ostatnich czterech członków swojej rodziny do Kalifornii i Arizony.

„Ciężko było ich zobaczyć” – powiedział Tegala. „Po prostu zanurzony w morzu ludzi”.

Po trafieniu w krawędź bunkra w drodze do podwójnego ukrycia pod nr 2, Thigala zaroił się od wróbli na nr 6, 7 i 8. Oddał strzał w 11, strzelając do ptaka nr 5 nr 13 i przewiercając 15 strzelca na par-4 17.

„Oczywiście, naprawdę zły start i dumny ze sposobu, w jaki tam walczyłem” – powiedział Tegala. „Ale wciąż staram się to wszystko zrozumieć. Tam też dużo się dzieje. Co jest dobre. Naprawdę podobały mi się tamtejsi fani”.

Koepka miał 68. Czterokrotny mistrz jest ostatnim zawodnikiem, który wygrał turniej w swoim debiucie, robiąc to w 2015 roku.

„Gram ciężko, więc po prostu wyjdź i zagraj dobrze jutro i zobacz, co się stanie” – powiedział Koepka. „Chcę po prostu kontynuować to tak, jak zrobiłem. Czuję się pewnie. Uwielbiam to, gdzie jest moja gra, zobaczymy”.

Scheffler flirtował z 59 sekundami, zanim osiągnął 62. W pogoni za zwycięstwem w pierwszej rundzie rozpoczął dzień dziewięcioma uderzeniami za Thigalą.

„Myślę, że to było zabawne wydarzenie” – powiedział Scheffler. „Myślę, że byłoby to trochę wyczerpujące, gdyby odbywało się to co tydzień, ale jeden tydzień w roku jest wyjątkowy”.

Schaeffler zagrał swoją pierwszą dziewiątkę w siódmym z dwudziestu siedmiu i dodał dwa samoloty w swojej drugiej dziewiątce. Był ostatnim graczem na trasie, który strzelił 59, i zrobił to na Northern Trust 2020. Jim Furyk jest jedynym graczem, który dwukrotnie przebił 60 podczas PGA Tour, strzelając 58 i 59.

READ  Obejrzyj mecz USC vs. Louisville online bezpłatnie – The Hollywood Reporter

Czwarty rozstawiony Cantlay, również jego pierwszy start w tej imprezie, miał 68 punktów. Gosh złamał swoje ostatnie trzy dołki na 67, co dało mu 40 stóp na 18.

Shaveli, który na turnie dowodził na poziomie 14 poniżej, strzelił 69. Zrobił double bogey po wjechaniu do wody przy 11 par-4.

Hideki Matsuyama (66) był poniżej 11 lat z Tomem Hoggem (67), Maxem Homą (68), Alexem Noreenem (67) i Adamem Hadwinem (68).

Matsuyama, mistrz Masters, który wygrał w Scottsdale w 2016 i 2017 roku, stawia pierwsze kroki od wygrania Sony Open miesiąc temu na Hawajach. Na Pebble Beach w zeszłym tygodniu Hoge wygrał swój pierwszy tytuł PGA Tour.

Prawa autorskie 2021 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i Associated Press jest surowo zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *