Raport mówi, że Apple daje nową rundę premii w wysokości 200 000 USD, aby zatrzymać inżynierów

Logo Apple

Mówi się, że Apple płaci więcej pracownikom w związku z żądaniem powrotu do biura.

James Martin / CNET

Znowu jabłko Zapłaciłem trochę akcji bonusowych dla inżynierówtym razem z wartościami od 100 000 do 200 000 USD, zgodnie z opublikowanym w piątek raportem.

Bloomberg poinformował, powołując się na nienazwane źródła, że ​​jest to część wysiłków mających na celu zatrzymanie inżynierów oprogramowania i sprzętu, a akcje są przyznawane na kilka lat. Apple nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Odmówił komentarza do Bloomberga.

Śledź wiadomości Mówi się, że Apple wydaje niespodziewane premie giełdowe do „Wysokiej wydajności” w grudniu, w różnych działach, w tym projektach krzemowych, zestawach słuchawkowych VR, sprzęcie oraz niektórych pakietach oprogramowania i operacji. Wartość tych zgłoszonych nagród wahała się od 50 000 do 180 000 USD.

Przeczytaj także: Najlepszy iPhone 2022: który z ośmiu telefonów Apple jest dla Ciebie odpowiedni?

Rywalizacja między gigantami technologicznymi o przyciągnięcie i zatrzymanie talentów jest w Dolinie Krzemowej zaciekła, a ten ruch też się pojawia Apple postawił oczekiwania na powrót do biuraktóry został ogłoszony na początku tego miesiąca po prawie dwóch latach pracy zdalnej wśród covid-19 pandemia.

Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy firmy, prezes Apple, Tim Cook, powiedział, że pracownicy firmy wrócą do pracy osobiście od kwietnia. Pracownicy będą musieli pracować w biurze co najmniej jeden dzień w tygodniu począwszy od 11 kwietnia i co najmniej trzy dni w tygodniu do 23 maja.

Cook podobno powiedział w wysłanej notatce: „Dla wielu z was wiem, że powrót do biura jest długo oczekiwanym kamieniem milowym i pozytywnym znakiem, że możemy w pełni nawiązać kontakt z kolegami, którzy odgrywają tak ważną rolę w naszym życiu”. Na początku marca. Dla innych może to być również niepokojąca zmiana.

READ  Apple udostępnia iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma Beta za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *