Richard Dreyfuss krytykuje nowe standardy różnorodności dla Oscarów

rozrywka

7 maja 2023 | 5:40 rano

Nowe zasady Hollywood dotyczące różnorodności przyprawiają aktora o mdłości.

Legendarny aktor Richard Dreyfuss potępił radykalne zmiany, które mają zostać wprowadzone podczas przyszłorocznej ceremonii rozdania Oscarów, mówiąc, że nowe standardy „przyprawiają mnie o wymioty”.

„To jest forma sztuki. Jest to także forma handlu i zarabia pieniądze. Ale to sztuka” – powiedział Dreyfuss w PBS.Linia ognia z Margaret Hoover. „I nikt nie powinien mi mówić jako artyście, że powinienem ulegać najnowszym, najnowszym wyobrażeniom o tym, czym jest moralność”.

Dreyfuss, który słynnie grał Matta Hoopera w horrorze „Szczęki” z 1975 roku, twierdził, że standardy są aktem ludzkich emocji.

„Co ryzykujemy? Czy naprawdę ryzykujemy zranienie ludzkich uczuć? Nie można tego ustanowić prawem. I… trzeba uczynić życie życiem. Przepraszam, nie sądzę, żeby w kraju była mniejszość lub większość to powinno być przewidziane” — dodał Dreyfuss.

Począwszy od 2024 roku, film musi spełniać określone kryteria różnorodności i włączenia w czterech różnych kategoriach określonych przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, aby mógł zostać uznany za „Najlepszy film” podczas rozdania Oscarów.

Kategorie, z których każda odnosi się do różnych aspektów produkcji filmowej, będą wymagały spełnienia nowych wskaźników różnorodności poprzez „reprezentację ekranową”, „kreatywne przywództwo i zespół projektowy”, „dostęp do branży i możliwości” oraz „progres widowni”.

„Reprezentacja na ekranie” jest klasyfikowana jako posiadająca co najmniej jednego głównego bohatera z niedostatecznie reprezentowanej grupy rasowej lub etnicznej, gdzie co najmniej 30 procent drugorzędnych ról należy do dwóch niedostatecznie reprezentowanych grup lub główna historia musi skupiać się na niedostatecznie reprezentowanej grupie.

READ  Plotki o Indiana Jones 5 obalone przez reżysera Jamesa Mangolda
Dreyfuss, który słynnie grał Matta Hoopera (L) w horrorze „Szczęki” z 1975 roku, twierdził, że Standardy są aktami ludzkich uczuć.
Obrazy Getty’ego

Według Akademii niedoreprezentowane grupy obejmują kobiety, osoby kolorowe i osoby identyfikujące się jako LGBTQ + lub osoby niepełnosprawne, a nowe standardy mają na celu zachęcanie do różnorodności na ekranie i poza nim.

Dreyfus, który zdobył Oscara dla najlepszego aktora w 1977 roku za rolę w The Goodbye Girl, bronił Laurence’a Oliviera w Othello Szekspira, mauretańskiego dowódcy wojskowego, którego grał z czarną twarzą.

„(Olivier) zrobił to w 1965 roku. I zrobił to z czarną twarzą. Świetnie zagrał czarnego mężczyznę” – powiedział Dreyfuss.

„Czy powiedziano mi, że nie będę miał szansy zagrać czarnego mężczyzny? Czy komuś innemu mówi się, że jeśli nie jest Żydem, nie powinien grać w Kupca weneckiego? Czy zwariowaliśmy? Czy nie znamy tej sztuki jest sztuką? To bardzo protekcjonalne. To rozkaz. „Bezmyślne traktowanie ludzi jak dzieci”.

Począwszy od przyszłorocznych Nagród Akademii, filmy będą musiały spełniać określone kryteria różnorodności, aby mogły zostać uznane za Oscara.
Obrazy Getty’ego
Dreyfuss zdobył Oscara dla najlepszego aktora w 1977 roku za rolę w The Goodbye Girl.
Archiwum Batemana

Dreyfuss zasugerował, aby filmy skupiały się na prawdzie historii, zamiast manipulować nią, aby spełnić standardy tego, kto w niej występuje.

„Kiedyś pracowałem z facetem, który w latach 30. kręcił film o gangsterach” — wspomina Dreyfuss. Powiedziałem: Dlaczego zmieniłeś ten incydent i tamten incydent z rzeczywistości? Bo rzeczywistość okazała się bardziej interesująca niż to, co sobie wyobrażałem. Zmieniając go, uczyniłem go prostszym i mniejszym. „

„Absolutnie wierzę, że możesz najpierw zrobić świetny film, wspaniały obraz lub świetną operę. Najpierw spróbuj tego. A jeśli nie możesz tego zrobić, wymyśl jakieś gówno. Ale nie mów mi, że możesz nie rób tego, ta historia nie jest interesująca”.





https://nypost.com/2023/05/07/richard-dreyfuss-slams-oscars-new-diversity-standards/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *