Rosyjscy kosmonauci „zginają” ramię robota stacji kosmicznej

Rosyjscy kosmonauci Oleg Artemyev i Denis Matveev opuścili stację kosmiczną o 10:58 czasu wschodniego, aby rozpocząć spacer kosmiczny, który ma trwać około sześciu i pół godziny.

Relacja na żywo ze spaceru kosmicznego jest transmitowana w telewizji NASA i stronie internetowej.

Artemyev zostanie rozpoznany w rosyjskim skafandrze Orlan z czerwonymi paskami, podczas gdy Matveev nosi skafander z niebieskimi paskami. To drugi spacer kosmiczny Matwiejewa i piąty spacer kosmiczny weterana Artemiewa.

Artemyev i Matveyev pracują nad ramieniem robota poza wielozadaniową jednostką rosyjskiej Nauki. Ich praca rozpoczęła się podczas spaceru kosmicznego 18 kwietnia.

Podczas tego początkowego spaceru kosmicznego duet zainstalował i łączył panel kontrolny o długości 37 stóp (11,3 metra). Ramię robota.

Matveev i Artemyev przetestują także pierwsze ruchy mechanizmu. Astronauci naprężą stawy ramienia robota, zwolnią więzy i przetestują swoją zdolność do chwytania.

Rosyjscy astronauci aktywują nowe ramię robota stacji kosmicznej

To ramię robota posłuży do pomocy astronautom I przenieś wszelkie przedmioty, które trzeba wynieść z rosyjskiej części przyszłej stacji kosmicznej.

Jest to piąty spacer kosmiczny poza stacją kosmiczną w tym roku i 250. ogólnie Wsparcie montażu, konserwacji i rozwoju laboratorium orbitalnego.

To są podwójne wycieczki Jest to pierwszy z nadchodzących spacerów kosmicznych, który skupi się na przygotowaniu Nauki i ramienia robota do wykorzystania w przyszłości.

READ  Badania sugerują, że krążenie „wody mózgowej” może oznaczać, że nasze mózgi używają arytmetyki kwantowej: ScienceAlert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *