„Rozczarowujący” Broncos Russell Wilson planuje ukarać go za odmowę zmiany kontraktu

Rozgrywający Denver Broncos, Russell Wilson, powiedział, że jest „rozczarowany” i „zaskoczony”, gdy trener Sean Payton powiedział mu w tym tygodniu, że przez ostatnie dwa mecze sezonu będzie grał na ławce rezerwowych.

Wilson, który przemawiał w piątek po raz pierwszy od czasu, gdy Payton ogłosił, że Jarrett Stidham będzie początkowym rozgrywającym zespołu przez resztę sezonu, powiedział, że wiadomość go zaskoczyła w dużej mierze dlatego, że drużyna Broncos (7-8) wciąż walczy o play-offy, wkraczając w tydzień 17. pojedynek z drużyną Los Angeles Chargers, mecz, w którym Wilson będzie rozgrywającym nr 2.

„Poczułem, że robimy coś wyjątkowego i świeżego” – powiedział Wilson. „Oczywiście mieliśmy kilka trudnych meczów, kilka trudnych meczów w końcówce, ale wciąż mamy szansę. Pod koniec dnia, pomimo tego, co Bóg dla mnie napisał, nadal będę w Niego wierzyć. Będę nadal Każdego dnia dawaj z siebie wszystko i bądź tak profesjonalny, jak tylko potrafię, bez względu na okoliczności. „Nauczyłem się tego dawno temu”.

Wilson powiedział, że Denver zadzwonił do niego po zwycięstwie nad Kansas City Chiefs w 8. tygodniu i powiedział mu, że jeśli nie wycofa się z gwarancji przewidzianej w kontrakcie, zostanie przesunięty na ławkę rezerwowych.

„Pokonaliśmy Chiefs. Przyszli do mnie na początku tygodnia do widzenia – w poniedziałek lub wtorek – i powiedzieli mi, że jeśli nie zmienię kontraktu i nie zagwarantuję kontuzji, będę na ławce rezerwowych do końca meczu. roku…. Zdecydowanie byłem tym rozczarowany.

Wilson potwierdził doniesienia, że ​​NFLPA została powiadomiona o prośbie Broncos.

„Nie chciałem brać gwarancji na kontuzje” – powiedział. „Ta gra jest grą fizyczną. Gram od 12 lat i to jest dla mnie ważne.

Ostatecznie Broncos nie posadzili Wilsona po pożegnalnym tygodniu. Rozpoczął siedem kolejnych meczów, ostatnio w niedzielnej porażce 26:23 z New England Patriots. Payton powiedział, że to, czy teraz zasiądzie na ławce rezerwowych, jest decyzją wyłącznie opartą na wynikach. Wilson pięciokrotnie podał piłkę, a Broncos w ostatnich czterech meczach prowadzili 1:3.

READ  Dzisiejsze Top 25 jutro: Georgia przeskakuje stan Ohio, Floryda debiutuje w rankingach futbolowych uczelni

Payton, który przemawiał wcześniej w piątek, powiedział, że „nie jest wtajemniczony” w żadne rozmowy, które zespół prowadził z Wilsonem, kiedy zwrócono się do weterana rozgrywającego w sprawie zmiany kontraktu.

„Zajmuję się piłką nożną” – powiedział Payton. „… Tym właśnie są (dyrektor generalny) George (Patton) i recepcja (kierownik)”. Nie jestem w to zamieszany. Jasne, jestem zaangażowany w wiele rzeczy, ale… pod koniec sezonu nadejdzie czas i miejsce, w którym możesz mieć pytania, a ktoś inny będzie w stanie na nie odpowiedzieć. „Moja koncentracja była na zwycięstwie”.

Payton powtórzył swoje stanowisko na początku tygodnia, że ​​decyzja o odstawieniu Wilsona na ławkę rezerwowych jest decyzją wyłącznie związaną z piłką nożną.

„Wiem, jak to jest napisane, ale ta decyzja jest dokładnie tym, co moim zdaniem daje nam szansę na zwycięstwo nr 8. Teraz to trudna decyzja, ale nie ma innej decyzji – dla mnie i miejsca, w którym się znajduję”. W mojej karierze jedyne, na czym mi zależy, to kolejne zwycięstwo. Innych powodów nie będzie. Ross miał wspaniały tydzień. Profesjonalnie podszedł do sprawy.”

Wilson powiedział, że nadal ma nadzieję pozostać w Denver po tym sezonie, ale przyznał, że jego przyszłość może być gdzie indziej.

„W ostatecznym rozrachunku uwielbiam tę grę” – powiedział Wilson.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Andy Cross/MediaNews Group/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *