Sędzia federalny obniża zamówienie na maski na samoloty i transport publiczny

WASZYNGTON – Atak na sędziego federalnego na Florydzie Maski są wymagane w samolotach, pociągach, autobusach i innych środkach transportu publicznego w poniedziałek, w centrach kontroli i zapobiegania chorobom w ciągu tygodnia Został przedłużony do 3 maja.

Wyrok pozostawił prywatnym liniom lotniczym i lokalnym firmom transportowym decyzję, co zrobić, a pod koniec poniedziałku największe linie lotnicze w kraju zrezygnowały z wymagań dotyczących masek dla lotów krajowych. System Amtrak Rail mówi, że pasażerowie i personel nie muszą już nosić masek.

A 59 Koniec stronyPrezydent Donald J. Sędzia Katherine Kimball Michelle, która została powołana przez Trumpa, unieważniła nakaz – który dotyczy również lotnisk, dworców kolejowych i innych węzłów komunikacyjnych – w całym kraju z wielu powodów, w tym z powodu naruszenia przez agencję swojej władzy publicznej. Ustawa o służbie zdrowia z 1944 r. Ze względu na to orzeczenie, nakaz masek nie obowiązuje obecnie, a Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie będzie go egzekwować, powiedział w poniedziałek wieczorem członek zarządu Biden.

Urzędnik powiedział, że kierownictwo nadal analizuje decyzję i ocenia, czy złożyć odwołanie, a CDC zaleciło ponadto, aby ludzie nosili maski w zamkniętych systemach transportu publicznego.

Nie jest jasne, w jakim stopniu lokalne agencje transportowe starają się dotrzymywać swoich zamówień. Wcześniej tego dnia kilku stanowym i lokalnym agencjom transportowym w całym kraju doradzono, aby na razie zachowały swoje wymagania dotyczące masek, zanim władza wykonawcza powiedziała, że ​​mandat TSA nie będzie egzekwowany.

Jednak rządy i przedsiębiorstwa w całym kraju w dużej mierze złagodziły środki ostrożności, a teraz liczba nowych znanych przypadków koronawirusa ponownie rośnie. Kiedy CDC w zeszłym tygodniu rozszerzyło swoją zasadę maskowania, Omicron powołał się na opcję oceny potencjalnej dotkliwości podwariantu. PA.2, Niedawno stała się podstawową wersją pozwu New American. (W poniedziałek miasto Filadelfia zostało ponownie ustanowione Odpowiedzią jest zamówienie maskiPierwsze duże miasto, które to zrobiło.)

Wkrótce po objęciu urzędu prezydent Biden wezwał CDC do nałożenia na podróżnych nakazu maskowania, a firma Rozpoczął i tak zrobił 2 lutego 2021. Zamówienie to było kilkakrotnie przedłużane. W lipcu 2021 r. Health Freedom Defense Fund, grupa prawników z Wyoming, Sprawa kontynuowana Podważa jego zasadność.

A RaportPanel opisał orzeczenie jako „zwycięstwo dla fundamentalnych amerykańskich wolności i rządów prawa”, a jego przewodniczący, Leslie Manokian, dodał: „Wybrane władze nie mogą robić niczego, co chcą dla naszej osobistej wolności z dobrymi intencjami”.

READ  Inwazja Rosji na Ukrainę: 12 dni najważniejszych wydarzeń | Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie

W swoim osądzie sędzia Michelle przyjął krótkie wyjaśnienie Władzę nadano Kongresowi CDC Wydawanie przepisów mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych między państwami.

Prawo stanowi, że agencja może podjąć takie działania, jakie uzna za „konieczne” i podaje listę przykładów, takich jak „higiena”. Sędzia napisał, że ta władza dotyczy tylko takich rzeczy jak sprzątanie posesji – ludzie nie muszą podejmować środków sanitarnych.

„Gdyby Kongres miał na myśli tę definicję, władza przyznana CDC byłaby zapierająca dech w piersiach” – napisał. „Zdecydowanie nie ogranicza się to do czynności „zdrowotnych”, takich jak maski”.

Jeśli szeroka interpretacja uprawnień agencji jest prawidłowa, firmy CDC mogą być zmuszone do zainstalowania systemów filtracji powietrza, szczepienia ludzi lub wymagać „łokci i codziennych multiwitamin”.

Orzeczenie to wpisuje się w problematykę procesów sądowych o różne rozkazy mające na celu opanowanie epidemii, z których większość koncentruje się na wymaganiach wydawanych przez różne organy prawne, wymagających szczepienia różnych typów ludzi.

Konsekwencje zaskarżenia tych nakazów są różne. Na przykład sędzia federalnego sądu okręgowego w Teksasie zablokował administracyjny wymóg szczepienia pracowników federalnych, ale w tym miesiącu Sąd Apelacyjny To zmieniło werdykt.

W styczniu Sąd Najwyższy Zablokowany Administracja Bidena nakazała dużym pracodawcom szczepienie pracowników lub poddawanie ich rutynowym testom. Ale jest Sąd Najwyższy Dozwolony Oficerowie wojskowi powinni wziąć pod uwagę status szczepionki przy podejmowaniu decyzji, gdzie należy rekrutować lub rekrutować członków służby – a w poniedziałek Dozwolony Pentagon powinien podjąć działania dyscyplinarne wobec rezerwatu, który odmawia szczepienia.

Po tym, jak CDC i TSA opublikowały swoje wytyczne w poniedziałek wieczorem, cztery największe linie lotnicze w kraju – United, Delta, Southwest i American – poinformowały, że zrezygnują z wymagań dotyczących masek dla Jet Blue, Alaska, Spirit i Frontier.

Amtrak powiedział również w poniedziałek wieczorem, że pasażerowie i personel nie muszą nosić masek w pociągach ani na stacjach.

„Maski są mile widziane i stanowią ważny środek zapobiegawczy przeciwko Govt-19” – powiedziała Kimberly Woods, rzeczniczka agencji. „Każdy, kto potrzebuje lub zdecyduje się nosić, jest do tego zachęcany”.

READ  Narodowa Konferencja Konserwatywna: Prawicowe wydarzenie w Brukseli nakazane przez policję jako zakończone

W ciągu kilku godzin od werdyktu nowojorski Metropolitan Transportation Authority poinformował, że utrzymuje porządek masek. Jednak Zarząd Transportu Obszaru Metropolitalnego Waszyngtonu w Dystrykcie Kolumbii i Zarząd Transportu Południowo-Wschodniej Pensylwanii w Filadelfii powiedziały, że maski byłyby preferowane dla podróżnych i personelu.

Po porażce prezydenta Trumpa w wyborach ponownie sędzia Michelle została powołana do składu orzekającego w listopadzie 2020 roku. Był byłym urzędnikiem sędziego Clarence Thomasa, wtedy miał 33 lata Młodsza osoba Pan. Trump był sędzią na całe życie. ogłosił ją American Bar Association Nie kwalifikuje się z powodu braku doświadczeniaAle senatorowie republikańscy potwierdzili go Głosowanie w kolejce partii.

Lawrence Costin, profesor globalnego prawa zdrowotnego na Georgetown University, powiedział, że administracja Bidena powinna odwołać się od decyzji, jeśli chce wykonać nakaz. Poparł również upoważnienie agencji do zapewnienia wymagań dotyczących masek.

„Gdyby CDC miało kiedykolwiek prawo do działania, klasycznym przypadkiem byłoby zapobieganie rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych epidemii między państwami” – powiedział.

Na lotnisku La Guardia w poniedziałek pasażerowie mieli mieszane reakcje na werdykt.

Patricia i Brendan Kennedy, którzy przylecieli samolotem Delta z Orlando, powiedzieli, że przypomnieli załodze, by nosiła maski na pokładzie.

Obaj powiedzieli, że są szczęśliwi, że nie noszą już masek na lotniskach, ale byli podzieleni co do tego, czy chcą być w samolotach.

SM. Kennedy powiedział, że dobrze jest latać. Pan. Kennedy powiedział, że chciałby przestrzegać zasad dotyczących masek.

„Chcę, żeby to wszystko zniknęło” – powiedział.

W Terminalu B wszystkie załogi United sprawdzające pasażerów nosiły maski. Kontrahent ze zdziwieniem usłyszał, że jego szef nie wymaga już od niego noszenia maski pasażera. Powiedział, że nie została jej jeszcze przekazana.

Niektórzy w przemyśle lotniczym z zadowoleniem przyjęli decyzję sędziego Michela.

David Neilman, założyciel kilku linii lotniczych, w tym JetBlue Airways i Breeze Airways, które zaczęły latać w zeszłym roku, powiedział, że z zadowoleniem przyjął decyzję o zamówieniu masek pasażera. Pan. Członkowie zespołu w Breeze, gdzie Neeleman jest dyrektorem naczelnym, powiedzieli, że byli sfrustrowani tym, że policja tworzy niepotrzebne napięcie w samolocie i odbiera pasażerów.

READ  Wiadomości o wyborach prawyborów: Kluczowe wyścigi i aktualizacje na żywo

„Jeśli rząd może zdecydować, że może mieć adres związkowy bez masek, ludzie z pewnością mogą zezwolić na taką opcję w samolocie” – powiedział.

W swoim orzeczeniu sędzia Michel oskarżył agencję o wydanie nakazu w trybie awaryjnym bez zwłoki w publicznym komentarzu – odrzucając pogląd, że nie było na to czasu, ponieważ epidemia trwała już od roku.

„CDC wydała dekret w lutym 2021 r., prawie dwa tygodnie po wezwaniu do wydania dekretu prezydenckiego, 11 miesięcy po ogłoszeniu 19 przez prezydenta Kovita stanu wyjątkowego i prawie 13 miesięcy po ogłoszeniu przez Sekretarza Zdrowia i Opieki Społecznej stanu wyjątkowego, – powiedział. Zauważono. „Ta historia pokazuje, że sama CDC nie jest z biegiem czasu szczególnie poważna”.

Upierając się, że między ogłoszeniem przez Prezesa stanu wyjątkowego a wydaniem zarządzenia spółki upłynęło 11 miesięcy, sędzia Michel nie wspomniał o tym, że w tym czasie nastąpiła zmiana administracji.

Od niedzieli było średnio 37 000 nowych przypadków dziennie, o 39 procent więcej niż dwa tygodnie wcześniej. Według bazy danych New York Times.

Chociaż liczba ta jest znacznie niższa niż szczyt zimowego wzrostu napędzanego przez wariant Omigron, eksperci uważają, że coraz częściej wyliczane są nowe przypadki. Wzrost testu domowego. Co więcej, wiele osób, które zostały zaszczepione i otrzymały szczepienia przypominające, nie doświadcza ciężkiej choroby z powodu wariantu Omigron.

Saskia Bobesku, epidemiolog i adiunkt z George Mason University, powiedziała, że ​​„bardzo, bardzo ważne” jest wycofanie w tym czasie maski podróżnej.

„Zdecydowanie zaczynamy dostrzegać trend w przypadkach” – powiedział. Obawiam się, że zobaczymy, co stanie się w Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpił gwałtowny wzrost deregulacji i znaczące wstrząsy, a to przyczyni się do wzrostu liczby.

Charlie Savage Raport z Waszyngtonu i Heather Murphy Z Nowego Yorku. Raportowanie wniesione Madeleine Enco I Nova Wayland z Waszyngtonu i Niraj Sokszi, Adele Hassan, Ana Lay I Ronnie Carin Robin Z Nowego Yorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *