Sędzia Trump ma czas do piątku na wyjaśnienie, dlaczego potrzebny jest specjalny mistrz do dokumentów Mar-a-Lago

Sędzia Sądu Okręgowego USA Eileen Cannon w południowym dystrykcie Florydy nakazała prawnikom Trumpa przedstawienie argumentów przemawiających za tym, dlaczego mogą teraz wystąpić do sądu, wyjaśnić dokładnie, o co Trump prosi i czy usługa Trumpa została doręczona w Departamencie Sprawiedliwości. Specjalny ruch mistrzowski.

Cannon poprosił zespół Trumpa o rozważenie wpływu, jaki prośba może mieć na osobną analizę przez sędziego pokoju, czy zwolnić jakiekolwiek fragmenty wciąż zapieczętowanego oświadczenia FBI, stanowiącego prawdopodobną przyczynę przeszukania.

Postanowienie sędziego pod wieloma względami nie odpowiadało temu, czego oczekiwano w skardze Trumpa w aktach sądowych o wyznaczenie specjalnego mistrza – zwłaszcza FBI. Mar-a-Lago na początku tego miesiąca

„Ona mówi:„ Co robisz przy mnie?” – powiedział CNN prokurator kryminalny z Florydy Mark Schnapp, który przez siedem lat pracował w biurze prokuratora amerykańskiego w południowym dystrykcie Florydy.

Ogólnie rzecz biorąc, pragnienie Trumpa, aby specjalny obrońca sprawdził dowody przejęte z jego domu na Florydzie, nie jest poza prawem. Jego były adwokat, Michael Cohen, poprosił o wyznaczenie specjalnego mistrza, gdy FBI dokonało nalotu na biuro i rezydencję Cohena w 2018 roku.

Ale Trump czekał dwa tygodnie na taką prośbę, unosząc brwi z powodu postępu sądowej kontroli zajęcia w Mar-a-Lago. (Do wglądu Departament Sprawiedliwości wykorzystuje tak zwany „zespół skazy”, grupę prokuratorów, którzy nie pracują nad danym śledztwem, aby odfiltrować materiały, które nie powinny być przekazywane śledczym).

Kiedy Trump złożył wniosek w sądzie, skarga opierała się w dużej mierze na zarzutach politycznych, a jednocześnie nie zawierała argumentów prawnych wyjaśniających sądowi, dlaczego powinien interweniować i jaki ma autorytet. Adwokaci Trumpa powoływali się na przepisy sądowe, które uprawniały sędziego do rozpatrzenia wniosku, ale powoływali się na przepisy postępowania cywilnego bez żadnego wyjaśnienia, dlaczego przepisy te powinny być stosowane w kontekście nakazu przeszukania.

READ  Euro spadło poniżej 0,99 USD po tym, jak Rosja wstrzymała dostawy gazu do Europy

Trump nie złożył osobnego wniosku ze skargą – takiego jak tymczasowy zakaz zbliżania się lub wstępny nakaz – co przyspieszyłoby czas, w którym sędzia rozważy, o co prosi Trump.

Zespół prawny Trumpa nie złożył żadnych oświadczeń – to znaczy oświadczeń od prawników, którzy rzekomo kontaktowali się z Departamentem Sprawiedliwości w trakcie dochodzenia – aby poprzeć faktyczne twierdzenia skargi.

Zamiast tego skarga powtarza zarzuty dotyczące śledztwa FBI w sprawie ingerencji wyborczej w Rosji w 2016 r., jednocześnie wprowadzając sensację, że działania Departamentu Sprawiedliwości były motywowane chęcią udaremnienia wyborów prezydenckich Trumpa w 2024 r. Zawiera pełny tekst ostrzeżenia, które Trump rzekomo próbował przekazać prokuratorowi generalnemu Merrickowi Garlandowi za pośrednictwem swoich prawników.

Schnapp powiedział, że poniedziałkowe zgłoszenie Trumpa bardziej przypominało przesłanie polityczne niż dokument prawny.

„Tak naprawdę o nic nie prosili. To szaleństwo” – powiedział Schnapp. „Nawet jeśli mówią, że to zrobią, nie proszą cię o zrobienie czegokolwiek w najbliższej przyszłości, aby to opóźnić”.

Posunięcie Trumpa, aby złożyć osobną sprawę przypisaną sędziemu Cannonowi, zamiast złożyć wniosek do sędziego pokoju, który podpisał nakaz, wywołało zamieszanie wśród zewnętrznych ekspertów prawnych. Wydaje się, że prawnicy Trumpa napotkali trudności proceduralne w złożeniu pozwu, a nawet w próbie stawienia się w sądzie.

Zgodnie z lokalnymi przepisami sądowymi, urzędnik dołączył zawiadomienie do kwitu wskazujące, że skarga była „regularnie składana”, podczas gdy „należy złożyć w formie elektronicznej”.

Kolejne oświadczenie autora wskazywało, że prawnicy Trumpa ubiegający się o specjalne pozwolenie na stawienie się w sprawie również nie przestrzegali lokalnych przepisów, ponieważ nie mieli zakazu wstępu na Florydę. Dostali kolejną szansę, aby poprawnie wprowadzić swój wygląd.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *