Senator Bob Menendez wzywa do zakończenia wszelkiej współpracy z Arabią Saudyjską w sprawie cięć ropy w OPEC+

Demokratyczny senator Bob Menendez wzywa administrację Bidena do zaprzestania współpracy z Arabią Saudyjską, kluczowym sojusznikiem na Bliskim Wschodzie, po decyzji o cięciu produkcja olejuPosunięcie, które może przynieść korzyści Rosji, która nadal toczy wojnę z Ukrainą.

„Stany Zjednoczone powinny natychmiast zamrozić wszystkie aspekty naszej współpracy z nimi Królestwo Arabia Saudyjskaw tym wszelka sprzedaż broni i współpraca w zakresie bezpieczeństwa wykraczająca poza to, co jest absolutnie konieczne do obrony jednostek i interesów Stanów Zjednoczonych” – napisał Menendez, który reprezentuje New Jersey i pełni funkcję przewodniczącego Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.

Powiedział, że decyzja Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC+), grupy krajów eksportujących ropę, która obejmuje Arabię ​​Saudyjską, Rosję, Irak i Iran, pomoże zapewnić, że [Russian President Vladimir] Wojna Putina.

Biały Dom zaprzecza porozumieniu WENEZUELI, ostrzegając, że jakakolwiek umowa reżimu Maduro jest zła

Pochodnia spala gazy odlotowe w saudyjskiej rafinerii ropy naftowej Aramco w Ras Tanura i zakładzie w Ras Tanura w Arabii Saudyjskiej. Przewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych Bob Menendez wezwał administrację Bidena do wstrzymania współpracy z Arabią Saudyjską po posunięciu OPEC do ograniczenia wydobycia ropy naftowej.
(Zdjęcie: Simon Dawson / Bloomberg za pośrednictwem Getty Images)

Senator Robert Menendez

„Po prostu nie ma miejsca na grę po obu stronach tego konfliktu – albo reszta wolnego świata popiera go, próbując powstrzymać zbrodniarza wojennego przed brutalnym wymazaniem całego kraju z mapy, albo popiera go” – napisał. . Arabia Saudyjska wybrała to drugie, podejmując straszliwą decyzję, kierując się własnym interesem gospodarczym”.

Melendez powiedział, że nie da zielonego światła na żadną współpracę z Arabią Saudyjską, dopóki ta nie zmieni swojej decyzji. Inni prawodawcy wyrazili złość na ten ruch.

„To, co Arabia Saudyjska zrobiła, aby pomóc Putinowi w kontynuowaniu jego podłej, okrutnej wojny z Ukrainą, będzie długo pamiętane przez Amerykanów” – napisał w zeszłym tygodniu na Twitterze przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer. „Przyglądamy się wszystkim narzędziom legislacyjnym, aby jak najlepiej poradzić sobie z tym przerażającym i wysoce cynicznym aktem, w tym ustawą NOPEC”.

READ  Blinken mówi, że strategia Chin opiera się na porządku opartym na zasadach, a nie „nowej zimnej wojnie”

Inni Demokraci wprowadzili prawo, które wycofałoby z niego wojska amerykańskie Królestwo Arabia Saudyjska A Zjednoczone Emiraty Arabskie w ciągu 90 dni od jej przekazania w odpowiedzi na decyzję OPEC.

Prezydent Biden skarży się na gorący mikrofon na Florydzie: „Nic – z Bidenem”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Zmniejszenie wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie może spowodować wzrost cen gazu, co może wpłynąć na zbliżające się wybory w połowie kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *