Shohei Ohtani ponownie startuje, gdy poślizg Angels osiąga 6 przebiegów

Serwisy informacyjne ESPN15 lipca 2023, 02:25 ET3 minuty czytania

ANAHEIM, Kalifornia — Shohei Ohtani opuścił kopiec w piątek wieczorem po raz trzeci z obolałym palcem.

Gdy jego Los Angeles Angels spada, a jego przyszłość jest niepewna przed terminem handlu, dwukierunkowa supergwiazda walczy z wyzwaniami o wiele trudniejszymi niż pęcherze i pęknięte paznokcie, które uniemożliwiają mu wylądowanie na jego wyjątkowym szczycie.

Ohtani pozwolił na cztery zdobyte runy w pięciu trafieniach tuż przed decydującym dwubiegowym singlem Mauricio Dubona w wygranym przez Houston Astros 7-5 meczu z Aniołami.

Ohtani (7-5) został wycofany po tym, jak Corey Jules poszedł otworzyć szóstą, konsultując się ze sztabem szkoleniowym Aniołów, zanim wyszedł z uporczywymi problemami z ręką rzucającą. Ostatni start Ohtaniego przed przerwą All-Star zakończył się pęcherzami na czubku palca, a także miał do czynienia z pękniętym paznokciem w zeszłym miesiącu.

„W większości rzeczy nie szły tak, jak chciałem” – powiedział Ohtani za pośrednictwem swojego tłumacza. „Tak było, kiedy byłem na kopcu. … Nie myślę o tym, kiedy jest mój następny wypad, po prostu przychodzę na pole, patrzę, gdzie jest mój palec i idę. Stamtąd.”

Ohtani powiedział, że „trudno powiedzieć”, jak poważna będzie kontuzja.

„W pewnym momencie jestem sfrustrowany” – powiedział Ohtani. „Czuję, że to nie tylko ja, ale cały zespół. Myślę, że to naturalne, że jesteśmy sfrustrowani, kiedy nie możemy wygrywać meczów”.

Ohtani, który pozwolił na trzy spacery i uderzył siedem, pozostał hitterem w grze i dostarczył dwa single na talerzu, ale jego Aniołowie przegrali sześć z rzędu i 10 z 11 w sezonie.

„Myślałem, że coś jest nie tak w szóstym meczu”, powiedział menedżer Angels, Bill Nevin. „Po tym, jak wyszedł (Julks), zobaczyłem, że coś jest nie tak, więc chciałem na niego spojrzeć, a on zauważył, że palec był trochę wrażliwy. Nie otworzył się, nie złamał ani nic w tym rodzaju, ale potem zdecydował, że lepiej go wyciągnąć.

READ  Aktorka „General Hospital” Sonia Eddy zmarła w wieku 55 lat

Po emocjach i globalnej uwadze podczas uroczystości All-Star w Seattle, Ohtani wrócił do pracy w Anaheim wśród głośnych pytań o swoją przyszłość w hrabstwie Orange. Poślizg Halos przed przerwą zmniejszył ich szanse na play-off i zwiększył prawdopodobieństwo, że rozważą wymianę Ohtaniego, który tej zimy będzie wolnym agentem.

„Wyglądało na to, że dziś wieczorem nie był naprawdę sobą” – powiedział o Ohtani menedżer Astros, Dusty Baker. „Nie wiem, czy ten pęcherz nadal go niepokoi, ale nie rzucał niektórych narzutów, które zwykle rzuca. Za każdym razem, gdy trafiłeś pięć runów na Ohtani, spisałeś się dobrze. Ale on po prostu nie był sobą”.

Po odejściu Ohtaniego, pomocnik Jacob Webb zezwolił na singiel sprzęgła DuPont i singiel RBI Jose Abreu. Bullpen Astros następnie czekał na zwycięstwo nad broniącymi tytułu mistrzów World Series w przerwie All-Star, a Ryan Pressley wachlował Ohtaniego w dziewiątym miejscu, po swojej 21. obronie.

Mickey Moniak miał trzy trafienia, a Taylor Ward wrócił do domu dla Aniołów, który wycofał Luisa Rengifo na piątym miejscu wkrótce po tym, jak trzeciobazowy popełnił błąd, a następnie nie spieszył się, aby uniemożliwić Kyle’owi Tuckerowi zdobycie gola w drugiej. Rengifo zostaje zatrzymany po dezorientującej rozmowie z Nevinem.

„Są pewne rzeczy, których nie zniosę” – powiedział Nevin. „Nie sądzę, żeby dał z siebie wszystko. Wie, o czym mówimy”.

Rengifo przyznał się do błędu po meczu – podobnie jak Mike Moustakas, który przed decydującym zwycięstwem DuPont w końcówce rundy nie radził sobie z piłką.

JP France miał dziewięć trafień i dwa przebiegi w piątym meczu dla Houston. Phil Matton (2-2) szedł z dwoma na piątym.

Astros załadowali bazy hitowym pałkarzem i zremisowali w czwartej po dwóch spacerach z Ohtani. Alex Bregman i Tucker prowadzili na szczycie piątego miejsca w grze podwójnej.

READ  Okropny moment, w którym król Karol wydaje się warknąć na pogawędkę Bidena ze strażnikiem zamku Windsor

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *