Sondaż wyjściowy w New Hampshire: Większość wyborców Partii Republikańskiej w prawyborach to nie MAGA, ale większość byłaby zadowolona z nominacji Trumpa

Al Drago/Bloomberg/Getty Images

Kabina wyborcza w szkole podstawowej Plymouth w New Hampshire, wtorek, 23 stycznia 2024 r.CNN

Zmienieni wyborcy Wybory prezydenckie Partii Republikańskiej w New Hampshire Wtorek był zdecydowanie konserwatywny i mniej powiązany z Partią Republikańską niż wyborcy z poprzedniego tygodnia. Kluby IowaWedług wstępnych wyników Sondaż CNN. Ale nawet państwo z natury nie lubi służyć jako twierdza Były prezydent Donald TrumpWyborcy Partii Republikańskiej są w dużej mierze przygotowani przytul go niż jego pozostała pretendentka, była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley.

Według wczesnych wyników sondażu exit poll dwie trzecie wyborców Partii Republikańskiej w New Hampshire określiło siebie jako konserwatywnych, a około jedna czwarta określiła siebie jako bardzo konserwatywnych. Większość stwierdziła, że ​​nie uważa się za część ruchu MAGA, powołując się na hasło „Uczyń Amerykę znów wielką” spopularyzowane przez Trumpa w 2016 roku. Liczby te tworzą zupełnie inne tło niż w klubach w Iowa, gdzie 9 na 10 osób określiło siebie. Konserwatyści, a prawie połowa identyfikuje się jako MAGA.

Ale nadal Około 6 na 10 wyborców Partii Republikańskiej w stanie New Hampshire stwierdziło, że jest usatysfakcjonowanych widokiem Trumpa jako ostatniego kandydata Partii Republikańskiej, a większość stwierdziła, że ​​uważa, że ​​nadaje się on do powrotu na prezydenta, nawet jeśli zostanie skazany za przestępstwo.

Sondaże wyjściowe są cennym narzędziem pozwalającym poznać dane demograficzne i poglądy polityczne głównych wyborców. Jednak, jak wszystkie sondaże, sondaże mają charakter szacunkowy, a nie dokładny pomiar wyborców. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku początkowego zestawu wyników sondaży wyjściowych, które nie zostały jeszcze zważone tak, aby odpowiadały ostatecznym wynikom prawyborów. Wyniki dają jednak wgląd w typy wyborców, którzy biorą w nich udział.

Zarejestrowani wyborcy Republikanów w przeważającej mierze poparli Trumpa, a sondaże wyjściowe wykazały, że około trzy czwarte go faworyzowało. Wyborcy zarejestrowani jako wyborcy niezgłoszeni – tak określa stan wyborców niezależnych – faworyzowali Haley większością dwóch trzecich.

READ  Sześć osób zostało rannych w katastrofie helikoptera turystycznego na wulkanie na hawajskiej wyspie

Wśród stanowych wyborców Partii Republikańskiej istniała wyraźna przepaść w zakresie wykształcenia, odzwierciedlająca podział często obserwowany w Partii Republikańskiej. Dwie trzecie wyborców bez wyższego wykształcenia poparło Trumpa..

Siedmiu na 10 wyborców z New Hampshire, którzy popierają Trumpa, twierdzi, że jest zarejestrowanymi republikanami. Ośmiu na 10 wyborców Trumpa nie zgadza się z legalnością zwycięstwa wyborczego prezydenta Joe Bidena w 2020 r., co podkreśla powszechne niezadowolenie wyborcze wśród jego zwolenników. Nie ma dowodów na powszechne oszustwa wyborcze w 2020 r. Zwolennicy Haley przedstawiają niemal lustrzane odbicie: 7 na 10 stwierdziło, że zostali zarejestrowani jako niezarejestrowani przed wtorkiem, a większość zgodziła się z wynikami wyborów w 2020 r.

Większość wyborców Trumpa w New Hampshire podjęła decyzję wcześnie i oddała głos bez wahania: trzy czwarte twierdzi, że zdecydowało się na Trumpa z miesięcznym wyprzedzeniem. Podobna część stwierdziła, że ​​głosowała na kandydata, którego „zdecydowanie preferowała”, podczas gdy tylko nieliczni stwierdzili, że wolą Trumpa z zastrzeżeniami lub że w ich głosach kierowała głównie niechęć do jego rywali. Z kolei wyborcy Haleya zdecydowali później – większość w zeszłym miesiącu – i często z pewnym wahaniem: 4 na 10 wyborców Haley w New Hampshire twierdzi, że nienawidzi jego przeciwników, a 3 na 10 twierdzi, że go lubi. Z zastrzeżeniami tylko jedna trzecia z nich opowiedziała się za Halleyem.

Na pytanie, które z czterech cech osobistych kandydata są dla nich najważniejsze, 3 na 10 wyborców stwierdziło, że chce widzieć kandydata, który będzie o nich walczył, podczas gdy podobna liczba ankietowanych wolałaby kogoś, kto podziela ich wartości i szuka kandydat z mniejszą liczbą. Każdy, kto ma odpowiedni charakter i może pokonać Bidena.

Wyborcy Trumpa stwierdzili, że wysoko cenią jego gotowość do walki w ich imieniu; Z kolei wyborcy Haley częściej wymieniali temperament niż jakąkolwiek inną cechę.

READ  Twórca ChatGPT został zbadany przez amerykańskie organy regulacyjne w związku z ryzykiem związanym ze sztuczną inteligencją

Ogólnie rzecz biorąc, wyborcy prawyborów byli w przeważającej mierze niezadowoleni – 8 na 10 stwierdziło, że jest niezadowolonych ze stanu kraju. Jednak wyborcy Trumpa trzykrotnie częściej niż wyborcy Halleya opisywali siebie jako wściekłych z powodu rozwoju sytuacji w Ameryce. Chociaż tylko niewielka część wyborców uważała, że ​​ich rodzina znalazła się w znacznie niekorzystnej sytuacji, grupa ta mocno opowiedziała się za Trumpem.

Pierwsi wyborcy Partii Republikańskiej w New Hampshire jako najważniejszą kwestię w wyborach wskazali gospodarkę lub imigrację, a mniej osób jako główne obawy wskazało aborcję lub politykę zagraniczną. Jednak wyborcy Trumpa i Haley znacznie różnili się w swoich postawach w różnych kwestiach. Ośmiu na 10 wyborców Trumpa stwierdziło, że większość nielegalnych imigrantów w USA powinna zostać deportowana, a dwie trzecie wyborców Haley stwierdziło, że nieudokumentowanym imigrantom należy dać szansę ubiegania się o status prawny. Około połowa wyborców Trumpa stwierdziła, że ​​Stany Zjednoczone powinny odgrywać mniej aktywną rolę w sprawach światowych niż obecnie, podczas gdy tylko 3 na 10 wyborców Haley stwierdziło to samo.

Chociaż zwolennicy obu kandydatów w stanie w dużej mierze wyrazili sprzeciw wobec ustawodawstwa federalnego zakazującego aborcji – kolejna różnica w stosunku do stanu Iowa, gdzie większość klubów popierała taki zakaz – zwolennicy Haley w New Hampshire byli szerzej przeciwni temu pomysłowi. krawędź

Sondaż Partii Republikańskiej na prezydenta w New Hampshire został przeprowadzony przez Edison Research na zlecenie Państwowej Komisji Wyborczej. Zawiera 2029 wywiadów z wyborcami Partii Republikańskiej w 40 różnych lokalach wyborczych. Wyniki dla pełnej próby mają margines błędu plus minus 4,0 punktów procentowych; Jest to świetne rozwiązanie dla podgrup.

Ta historia i nagłówek zostały zaktualizowane o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *