Stan Iowa pokonuje Houston 57:53 z numerem 2 i zadaje Cougars pierwszą porażkę w sezonie

We wtorek na stadionie Ames stan Iowa zafundował Houston pierwszą porażkę w sezonie. (AP/Charlie Nebergall)

Być może była to wina potężnej zimowej burzy, która przetoczyła się przez Środkowy Zachód lub odrodzenia się „Hilton Magic”, ale Houston nr 2 nie było przygotowane na swoją pierwszą podróż do Ames od czasu przyłączenia się do Konferencji Wielkiej Dwunastki.

Zespół Unranked Iowa State wcześnie wyprzedził Cougars i utrzymał deficyt, pokonując wtorkowe zwycięstwo 57-53 na stadionie Hilton Coliseum, co oznaczało pierwszą porażkę Houston w sezonie. Cougars byli ostatnią niepokonaną drużyną w męskiej koszykówce I ligi. W ciągu ubiegłych dwóch sezonów stan Iowa odniósł siedem zwycięstw nad przeciwnikami z pierwszej dziesiątki, co stanowi najwięcej w kraju.

Zwycięstwo zostało przypieczętowane potężnym strzałem pierwszoroczniaka Milana Momcilovicia. Po tym, jak w drugiej połowie nie strzelił gola, Momcilovic złapał podanie z rzutu rożnego przy remisie i na 31 sekund przed końcem wykonał absurdalny i pełen sporów rzut karny, dzięki czemu Hurricanes podwyższyli 55-53.

Następnie wykonał dwa rzuty wolne po tym, jak Houston nie trafił w rzut za trzy punkty z drugiej strony boiska, co doprowadziło do czteropunktowego prowadzenia.

Momcilovic zakończył mecz z 11 punktami, trzema zbiórkami i trafił 4 z 8 z gry dla Hurricanes. Tammin Lipsey prowadziła w stanie Iowa z 14 punktami. Jako jedyni zdobyli dwucyfrową liczbę punktów dla Cyclones, którzy jako grupa trafiali zaledwie 3 z 15 rzutów zza łuku.

Stan Iowa skoczył wcześnie. Rozpoczęli wieczór serią 14:0 i przez pierwsze 12:30 meczu utrzymywali jednocyfrową przewagę nad Houston. Cougars również mieli problemy ze stratami na początku spotkania, co jest zupełnie nietypowe dla grupy Kelvina Sampsona. Popełnili osiem z 16 łącznej liczby strat tego wieczoru w ciągu pierwszych 10 minut zawodów, mimo że w tym sezonie notowali średnio zaledwie 9,1 strat na mecz. W pierwszej połowie zdobyli 12 punktów.

READ  Playoffy MLB: Phillies vs. Gra kardynałów 1 Wskazówki, zapałki i klucze

Do przerwy stan Iowa prowadził 31-21, co było pierwszym przypadkiem w tym sezonie, kiedy Cougars przegrywali do przerwy i zdobyli najmniejszą liczbę punktów w pierwszej połowie. W pierwszej kwarcie Star LJ Cryer nie zdobył żadnego punktu.

Houston wreszcie ożył w drugiej połowie. The Cougars zremisowali po pokonaniu Iowa State 20-10 na początku drugiej połowy. Spotkanie zakończyło się Jamalem Sheddem, który wykonał swój drugi blok z rzędu i rzucił go po drugiej stronie bramki.

Następnie Shead dał Cougars pierwsze prowadzenie tego wieczoru, 51-50, po uderzeniu z linii rzutów wolnych na nieco ponad trzy minuty przed końcem. Było to jednak tak zaawansowane, jak nadeszło. Hurricanes szybko odzyskali prowadzenie, a po tym, jak Shead na krótko zremisował, Momcilovic uderzył sprzęgłem.

„Ważne było, abyśmy wyszli na boisko i nadawali ton grze” – powiedział główny trener stanu Iowa, TJ Otzelberger. przez CycloneFanatic. „Rozmawialiśmy o tym, musieliśmy uderzyć pierwsi, musieliśmy być agresywni, musieliśmy nadać ton. Myślę, że od razu nadaliśmy ton. Zdecydowanie były momenty w meczu, w których czułem, że jesteśmy solidni, ale Myślę, że nasi chłopcy „byli w stanie się w to zagłębić”.

Emmanuel Sharp poprowadził Houston z 20 punktami i pięcioma zbiórkami, trafiając 5 z 10 z linii trzech punktów. Shedd zakończył mecz z 14 punktami. Cryer, który rozpoczynał mecz ze średnią ponad 17 punktów na zawody, zakończył spotkanie z zaledwie pięcioma punktami i trafiał 2 z 9 z gry.

Harmonogram Cougars, po stosunkowo łatwym początku, zawsze stawał się coraz trudniejszy, gdy rozpoczynały się rozgrywki konferencyjne. W tym tygodniu w rankingu Big 12 sześć drużyn znalazło się w rankingu AP Top 25, najwięcej w kraju. Houston zmierzy się z TCU, które w zeszłym tygodniu zmierzyło się z Kansas nr 3, w następną sobotę.

Hurricanes mają obecnie bilans 12-3 w sezonie. Zwycięstwo nadeszło po sobotniej porażce z ośmiopunktową porażką z Oklahomą nr 9 i było to ich pierwsze zwycięstwo nad rankingowym przeciwnikiem w tym sezonie. W sobotę będą gościć zespół ze stanu Oklahoma, a następnie w przyszłym tygodniu udają się do drużyny nr 18 BYU.