Stany Zjednoczone rozważają nowe procedury dla podróżnych z Chin

Od ponad dwóch lat zagraniczni podróżnicy muszą przechodzić kwarantannę po przybyciu do Chin z powodu ograniczeń Covid. Na zdjęciu na międzynarodowym lotnisku w Pekinie, 18 czerwca 2022 r., pasażerowie oczekują na zabranie do wyznaczonych miejsc kwarantanny.

Leo Ramirez | Afp | Obrazy Getty’ego

Rząd USA rozważa nałożenie nowych zasad Covid dla podróżnych z Chin, poinformowali urzędnicy, powołując się na obawy dotyczące danych związanych z wirusami opublikowanych przez chiński rząd.

„Społeczność międzynarodowa jest coraz bardziej zaniepokojona ciągłym wzrostem zachorowań na COVID-19 w Chinach i brakiem przejrzystych danych, w tym danych dotyczących sekwencji genetycznej wirusa, napływających z Chińskiej Republiki Ludowej” – napisali we wtorek urzędnicy.

„Bez tych danych urzędnikom zdrowia publicznego coraz trudniej jest zapewnić, że będą w stanie zidentyfikować wszelkie potencjalne nowe warianty i podjąć natychmiastowe działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się” – stwierdzili urzędnicy.

— zauważyli japońscy urzędnicy ostatnie środki wymaganie negatywnego testu Covid dla podróżnych przybywających z Chin kontynentalnych od 30 grudnia – ponieważ Chiny stoją w obliczu ogólnokrajowego wzrostu liczby infekcji po nagłym ponownym otwarciu.

Japońskie ministerstwo zdrowia dodało, że podróżni z Chin, którzy nie posiadają ważnego zaświadczenia o szczepieniach, będą również zobowiązani do poddania się testowi przed wyjazdem. W zawiadomieniu stwierdzono, że środki nie będą miały zastosowania do podróżnych z Hongkongu i Makau.

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Poproszone o skomentowanie działań Japonii, chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśliło potrzebę podjęcia środków „opartych na nauce”, bez szczegółowego wyjaśnienia.

„Obecna sytuacja związana z koronawirusem na świecie nadal wymaga podejścia opartego na nauce i wspólnych wysiłków w celu zapewnienia bezpiecznych podróży transgranicznych, utrzymania stabilności globalnych łańcuchów produkcji i dostaw oraz przywrócenia globalnego wzrostu gospodarczego” – powiedział zastępca dyrektora generalnego Wang Wenbin. reporterom w A Odprawa we wtorek.

READ  Sędzia pyta administrację Bidena, czy saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman powinien korzystać z immunitetu od procesów cywilnych

Urzędnicy amerykańscy oświadczyli, że Malezja również podejmuje działania, podczas gdy Indie i Światowa Organizacja Zdrowia wyraziły zaniepokojenie sytuacją w Chinach.

„Stany Zjednoczone postępują zgodnie z nauką i radami ekspertów ds. Zdrowia publicznego, konsultują się z partnerami i rozważają podobne kroki, które możemy podjąć w celu ochrony narodu amerykańskiego” – powiedzieli urzędnicy.

— Evelyn Cheng z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *