Steam na Chromebookach jest gotowy do testów i ma rygorystyczne wymagania

Portal 2 Jest to jedna z gier, które Google poleca Ci wypróbować. ”/>

Powiększenie / Brama 2 Jest to jedna z gier, które Google poleca Ci wypróbować.

Google

zbyt wcześnie ogłaszanie To, że Steam na Chromebookach był gotowy do testów w zeszłym tygodniu, Google ogłasza dziś wydanie oficjalne. Wersja alfa Steam w systemie operacyjnym Chrome jest obecnie dostępna pod adresem System operacyjny Chrome 14583.0.0 Kanał deweloperski ogłoszony przez a Poczta W społeczności programistów Chrome w Google.

Jednak nie na wszystkich Chromebookach będzie można uruchomić Steam. Google powiedział, że tylko następujące urządzenia mogą wypróbować wersję alfa:

  • Chromebook Acer 514 (CB514-1W)
  • Chromebook Acer 515 (CB515-1W)
  • Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W)
  • Asus Chromebook Flip CX5 (CX5500)
  • Asus Chromebook CX9 (CX9400)
  • Chromebook HP Pro c640 G2
  • Chromebook Lenovo 5i-14

„Ponieważ wiele gier wymaga wysokiej wydajności, do tej pory koncentrowaliśmy nasze wysiłki na grupie urządzeń, na których więcej gier może działać dobrze” – powiedział Google.

Chromebooki muszą również spełniać określone wymagania, aby uruchomić Steam, w tym procesor Intel Core i5 11. generacji, grafikę Intel Iris Xe i 8 GB pamięci RAM. Google dało jasno do zrozumienia, że ​​korzystanie z urządzenia obsługiwanego przez niższą konfigurację — na przykład z procesorem i3 lub 4 GB pamięci RAM — nie da rady. W rzeczywistości możesz chcieć mieć wyższą specyfikację do grania w niektóre gry, takie jak The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition A Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dwie gry, które według Google dobrze współpracują z Alpha.

Te wymagania ograniczają Steam w systemie operacyjnym Chrome do droższej kategorii Chromebooków. Obecnie możesz znaleźć Chromebooka HP G2 dla 849$ Chromebook Acer 514 dla $780 Albo jego Chromebook 515 772 USD.

Chromebook CX9 Asusa (na zdjęciu) ma procesor i3 lub i7, a drugi model kosztuje 1150 USD.
Powiększenie / Chromebook CX9 Asusa (na zdjęciu) ma procesor i3 lub i7, a drugi model kosztuje 1150 USD.

Nie jest jasne, czy ogromna liczba Chromebooków wyposażonych w układy takie jak Intel Pentium i oferty oparte na Arm będzie w stanie dołączyć do imprezy po zakończeniu funkcji.

Oprócz powyższych tytułów Google wymienił 46 innych gier na komputery PC, które działają w systemie operacyjnym Chrome, w tym Cuphead Boskość: Grzech Pierworodny 2, Fallout 4, Hades, Half-Life 2, Left 4 Dead 2, Portal 2, Sid Meier’s Civilization V, Stardew Valley, Tekken 7.

Oprócz Alpha, Google również zaczął eksperymentować z obsługą zmiennych częstotliwości odświeżania w systemie operacyjnym Chrome, co ma przeciwdziałać rozrywaniu ekranu na obsługiwanych wyświetlaczach, O Chromebookach Wspomniałem o piątek.

Przygotuj się na błędy

Google powiedział, że nie zaleca wypróbowania Steam w systemie operacyjnym Chrome na „Chromebooku, na którym polegasz w pracy, szkole lub innych codziennych czynnościach”.

Google powiedział, że spodziewa się „awarii i regresji wydajności” oraz błędów. Ponieważ jest to wersja alfa, „wszystko może się zepsuć”, powiedział Google, podkreślając „nieodłączną niestabilność” kanału programistów oraz fakt, że Steam w systemie operacyjnym Chrome jest w toku.

Wśród spodziewanych błędów są „problemy z wydajnością i skalowaniem” w rozdzielczościach wyższych niż 1080p.

„To dopiero początek, ale mamy nadzieję, że poprawa wynikająca ze zbierania opinii użytkowników pomoże nam stworzyć bardziej dopracowane środowisko przy premierze w przyszłości” – powiedział wiceprezes Chrome OS John Maletis.

Lista zdjęć autorstwa Getty / SOPA Images

READ  Czego można się spodziewać na tegorocznym pierwszym wydarzeniu produktowym Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *