Steruj żurawiami po wygraniu zysków. Dlaczego akcje DE spadły.

klasztor (DE) osiągnął wzrost w roku fiskalnym 2023 wcześnie w piątek, po łatwym pobiciu szacunków zysków za drugi kwartał ze względu na zdrowy popyt na sprzęt. Akcje DE podskoczyły, by złapać kluczowy poziom, a następnie odwróciły się w dół.
XWezwanie do zarobków kierownictwo Deere zauważyło, że jego wyniki za drugi kwartał skorzystały na zwiększonej produkcji od drugiej połowy 2023 r.

Analitycy stwierdzili, że doprowadziło to do obaw o niższą sprzedaż sekwencyjną w bieżącym trzecim kwartale, ponieważ drugi kwartał wyznacza szczytową produkcję w tym roku.

Być może Deere będzie musiał „zarządzać poziomami zapasów przy niższej produkcji, aby zakończyć rok w dobrej formie, biorąc pod uwagę zwiększone obawy rynku końcowego z powodu niższych cen plonów” – powiedział IBD analityk William Blair Lawrence DiMaria w e-mailu.

Producent ciągników Deere jest postrzegany jako pionier gospodarki rolnej. Produkuje również ciężkie maszyny na rynek budowlany i leśny.

zyski reż

szacunkiZgodnie z szacunkami konsensusu FactSet, w kwartale zakończonym 30 kwietnia zysk Deere miał wzrosnąć o 26% do 8,58 USD na akcję. Całkowite przychody wzrosły o prawie 20% w porównaniu z rokiem poprzednim do 15,993 mld USD.

wyniki: Zyski firmy Deere wzrosły o 42% do 9,65 USD na akcję, choć oznacza to spadek w porównaniu ze 124% w pierwszym kwartale. Przychody wzrosły o 30% do 17,39 miliarda dolarów, powyżej oczekiwań, ale nadal w drugim kwartale z rzędu spowolnienia wzrostu sprzedaży.

Sprzedaż płodów rolnych i rolnictwa precyzyjnego wzrosła o 53%. Sprzedaż małych gruntów rolnych i darni wzrosła o 16%. Sprzedaż budowlana i leśna wzrosła o 23%.

„Deere nadal czerpie korzyści z korzystnych warunków rynkowych i ulepszonego środowiska operacyjnego” — powiedział dyrektor generalny John May w komunikacie o zarobkach firmy Deere.

„Chociaż ograniczenia w łańcuchu dostaw pozostają wyzwaniem, obserwujemy dalszą poprawę” – dodał May.

READ  Ta kobieta spaceruje po świecie ze swoim psem

horyzont: Firma Deere oczekuje obecnie całorocznego dochodu netto w wysokości 9,25-9,50 mld USD, w porównaniu do poprzedniego celu wynoszącego 8,75-9,25 mld USD. FactSet pokazuje, że analitycy oczekiwali dochodu netto w wysokości 9,06 mld USD.

Akcje DE spadły

Akcje Deere spadły dziś na giełdzie o 1,9% do 363,55, cofając się poniżej 50-dniowej średniej kroczącej. Akcje DE wzrosły o 6% do 393 w piątkowej sesji porannej, osiągając 50 dni po raz pierwszy od początku kwietnia.

Akcje firmy Deere osiągnęły najwyższy poziom w listopadzie ubiegłego roku i wykazują tendencję spadkową, a ich 10-tygodniowa średnia krocząca znajduje się obecnie poniżej 40-tygodniowej linii, jak pokazuje wykres MarketSmith.

Larwa (kot), Firma CNH Industrial (CNHI) I United Rentals (URI) również wykazują tendencję spadkową i znajdują się poniżej kluczowych poziomów. Akcje CAT pozostały w piątek na prawie niezmienionym poziomie 214,79. CNHI stracił 0,1%, podczas gdy URI wzrósł o 1,3%.

„Mądry” ruch w stronę produkcji

Analityk Edwarda Jonesa, Matt Arnold, powiedział w piątek IBD, że kierownictwo Deere „ostrożnie ogranicza produkcję, aby zapewnić, że zapasy na poziomie dealera pozostaną niskie”.

To „zapewniłoby kolejny mocny rok w 2024 r.” – dodał.

Ten ruch wiąże się z analizą perspektyw dla rynków końcowych firmy Deere.

Bank Światowy przewiduje, że ceny towarów rolnych spadną w tym roku o 7% i prawdopodobnie ponownie spadną w 2024 r. Biuro farmy w Teksasie — powiedział 18 maja.

Ceny wszelkiego rodzaju sprzętu rolniczego gwałtownie wzrosły w ostatnich latach z powodów bardzo podobnych do tych, które doprowadziły do ​​rekordowych poziomów cen samochodów. Gdy problemy związane z popytem i łańcuchem dostaw zaczynają się równoważyć, niższe ceny towarów rolnych mogą wywrzeć większą presję na sprzedaż sprzętu rolniczego.

W kwietniu gigant budowlany Caterpillar przedstawił również słabe prognozy sprzedaży sprzętu. United Rentals, która wynajmuje podnośniki nożycowe i szereg ciężkiego sprzętu, złożyła mieszany raport w tym samym miesiącu.

READ  Stopnie się zawieszają, inwestorzy kryptowalut są przerażeni

Od początku roku akcje firmy Deere spadły o około 15%. Wypłaca 1,3% dywidendy.

Może Ci się spodobać:

Oto 5 najlepszych akcji, które możesz teraz kupować i oglądać

Akcje do obserwowania: Najwyżej oceniane IPO, spółki o dużej kapitalizacji i spółki wzrostowe

Znajdź najnowsze akcje, aby trafić do strefy zakupów dzięki MarketSmith

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

S&P 500 rośnie w 2023 roku z ogromną przewagą. Nie rób tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *