Strzelanie do kościoła w Laguna Woods: co najmniej 1 zabity i co najmniej 5 rannych w Kalifornii

„Wszystkie ofiary są osobami dorosłymi i są w drodze do szpitala” – powiedział w oświadczeniu departament szeryfa hrabstwa Orange. Ćwierkać Niedziela. Jedna z ofiar zginęła na miejscu.

Inna osoba napisała na Twitterze, że odniósł drobne obrażenia.

David Cho, lat 68, z Las Vegas w stanie Nevada, został podejrzany w poniedziałek przez Departament Szeryfa.

Departament poinformował, że został oskarżony o jedno morderstwo i pięć zarzutów o usiłowanie zabójstwa. Ćwierkać.

CNN nie mógł zidentyfikować prawnika dla Chow.

W genewskim kościele prezbiteriańskim były pastor tajwańskiego kościoła został zastrzelony podczas obiadu, gdy używał kościoła do nabożeństw, powiedział prezbiteriański prezydent Tom Kramer.

Podczas konferencji prasowej w niedzielę wieczorem szeryf podwodny okręgu Orange, Jeff Hollock, zatrzymał podejrzanego. Uważa się, że jest to Azjata w wieku poniżej 60 lat, który nie mieszka w okolicy, powiedział Holak.

Departament szeryfa powiedział, że śledczy pracują, aby dowiedzieć się, czy ma coś wspólnego z kościołem lub jego kongregacją.

Policja nie ma jeszcze motywu, powiedział Hollock.

Holak powiedział, że podejrzany został zatrzymany na miejscu zdarzenia po tym, jak grupa z kościoła związała mu nogi przedłużaczem i skonfiskowała mu co najmniej dwa pistolety.

Lider plebanii powiedział, że strzelanina miała miejsce podczas obiadu ku czci byłego pastora tajwańskiego kościoła, który korzysta z kościoła.

„Grupa, która poszła do tego kościoła, wyraziła nasze przekonanie, że byliśmy wyjątkowo odważni interweniując lub ingerując w zatrzymanie podejrzanego” – powiedział.

Władze poinformowały, że czterech Azjatów w wieku 66, 75, 82 i 92 lat oraz 86-letnia Azjatka zostało rannych podczas strzelaniny.

„Tożsamość zmarłego, oficjalna identyfikacja koronera i ogłoszenie najbliższych krewnych są w toku” – czytamy w oświadczeniu z biura szeryfa.

Jak powiedział Holak, w przyjęciu uczestniczyło około 30-40 osób.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom powiedział, że jego biuro „ściśle współpracuje z lokalnymi organami ścigania”.

„Nikt nie powinien bać się chodzić do swoich miejsc kultu. Mamy swoje myśli z ofiarami, społecznością i wszystkimi dotkniętymi tą tragedią” – powiedział Newsom w oświadczeniu. Ćwierkać.

Tajwańska kongregacja, która około pięć czy sześć lat temu stała się siostrzanym kościołem w Genewskim Kościele Prezbiteriańskim, zawsze jadła lunch po niedzielnym porannym nabożeństwie, powiedział CNN burmistrz Laguna Woods, Pro Dem Cynthia Connors.

READ  Polio Paul, który ostatnie 70 lat spędził w żelaznym płucu, umiera w wieku 78 lat

„Zobaczymy, co możemy zrobić, aby spotkać się z członkami rady, zadzwonimy do kogoś z Komisji Praw Człowieka Okręgu Orange… i postaramy się, aby azjatyccy członkowie naszej społeczności czuli się bezpiecznie. Muszę powiedzieć, że członkowie naszej społeczności są dziś trochę bezpieczniejsi. Myślę, że tak się czujemy – powiedział Connors.

Tajwański rząd twierdzi, że jego biuro gospodarcze i kulturalne w Los Angeles wdrożyło plany reagowania kryzysowego.

„Departament Stanu składa najgłębsze kondolencje ofiarom i ich rodzinom” – powiedział John Owen, rzecznik Departamentu Stanu. „Będziemy w kontakcie, aby zrozumieć potrzeby członków rodzin ofiar i zapewnić wszelką niezbędną pomoc” – dodał.

Gen Selva z CNN, Amanda Jackson, Dan Tamir i Jordan Guzardo przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *