Sukcesja prezesa Morgan Stanley podkreśla lukę w różnorodności na Wall Street

21 maja (Reuters) – Eksperci ds. ładu korporacyjnego twierdzą, że brak kobiet na liście potencjalnych następców prezesów Morgan Stanley podkreśla znaczenie pielęgnowania i zatrzymywania różnorodnych talentów.

Współprzewodniczący Morgan Stanley Ted Beck i Andy Saperstein oraz dyrektor ds. inwestycji Dan Simkowitz są faworytami do zastąpienia Jamesa Gormana, który powiedział w piątek, że planuje ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego w ciągu roku.

Najnowsze dane dotyczące różnorodności siły roboczej w USA, kompleksowo przedstawione przez banki z Wall Street, pokazują, że od 2021 r. kobiety były mniej reprezentowane na stanowiskach kierowniczych w Morgan Stanley niż w innych głównych bankach amerykańskich.

Morgan Stanley powiedział, że 25% osób na stanowiskach „dyrektorów wykonawczych / starszych oficerów / menedżerów” w USA to kobiety, w porównaniu z 29% w JPMorgan Chase & Co (JPM.N) i 36% w Bank of America Corp (BAC) ..N), a 38% do Citigroup Inc (CN). Wśród głównych konkurentów tylko największy rywal Morgan Stanley, Goldman Sachs Group (GS.N), jest reprezentowany przez kobiety (23%).

Co więcej, 80% wyższych przywódców Morgan Stanley w USA było rasy białej, więcej niż inni, którzy zgłosili taką reprezentację na poziomie od 67% do 78%.

Przedstawiciel Morgan Stanley odmówił komentarza.

Firmy muszą mieć zróżnicowaną pulę talentów, jeśli chcą znaleźć różnorodnych liderów, powiedziała Mary Beth Gallagher, współdyrektor Domini Impact Investments LLC, która inwestuje z uwzględnieniem aspektów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG), które mogą obejmować rekrutację i pozycjonowanie – starania budowlane.

„Logika polega na upewnieniu się, że masz odpowiednich ludzi, którzy mają umiejętności i uprawnienia do podejmowania decyzji” – powiedział Gallagher. „Musisz rozwijać tych liderów”.

Morgan Stanley z pewnością ma wiele kobiet na najwyższych stanowiskach, w tym CFO Sharon Yeshaya. Jest jedną z trzech kobiet w 14-osobowym komitecie operacyjnym. W 14-osobowej radzie dyrektorów zasiadają cztery kobiety, a czterech dyrektorów określa się jako zróżnicowani etnicznie.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ inwestorzy czekają na główny raport o inflacji za listopad

Według badania opublikowanego przez Deloitte w zeszłym roku w całej branży finansowej kobiety zajmowały zaledwie 21% stanowisk w zarządach, 19% stanowisk kierowniczych i 5% stanowisk dyrektorskich.

Wall Street walczyła o pozbycie się swojego wizerunku „klubu starych facetów”. Jednak w ostatnich latach banki poczyniły postępy w kierunku różnorodności, starając się przyciągnąć milenijnych pracowników i pod presją ruchów społecznych, takich jak #MeToo i Black Lives Matter.

Ważny kamień milowy nastąpił w 2021 r., kiedy Citigroup mianował Jane Fraser, swoją byłą przewodniczącą, na stanowisko dyrektora generalnego.

Doug Shea, prezes firmy konsultingowej Soundboard Governance, nazwał brak zróżnicowanych liderów wyższego szczebla w Morgan Stanley i innych firmach „tradycyjnym problemem rurociągów”, ponieważ ogranicza on pulę kandydatów, których firmy mogą awansować na wyższe stanowiska.

„Jeśli brakuje kandydatów, trzeba ciężej pracować”, aby ich przyciągnąć, powiedział.

Dodatkowe raporty Rossa Kerbera z Iowa City i Simona Jessupa z Londynu; Montaż autorstwa Grega Romeliotisa i Rosalby O’Brien

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *