Tajemnicze smugi światła pojawiają się na niebie nad Kalifornią

Tajemnicze smugi światła były widoczne na niebie w rejonie Sacramento w piątek wieczorem, szokując uczestników Dnia Świętego Patryka, którzy następnie opublikowali filmy wideo z tego nagłego widoku w mediach społecznościowych.

Tajemnicze smugi światła były widoczne na niebie w rejonie Sacramento w piątek wieczorem, szokując uczestników Dnia Świętego Patryka, którzy następnie opublikowali filmy wideo z tego nagłego widoku w mediach społecznościowych.

Jaime Hernandez był w King Kong Brewing Company w Sacramento, świętując Dzień Świętego Patryka, kiedy część grupy zauważyła światła. Hernandez szybko zaczął kręcić. W sobotę powiedział, że skończy się za około 40 sekund.

„Byliśmy głównie w szoku, ale zdumieni, że byliśmy tego świadkami” – powiedział Hernandez w e-mailu. – Nikt z nas nigdy nie widział czegoś takiego.

Właściciel browaru zamieścił na Instagramie film przedstawiający Hernandeza, pytając, czy ktoś może rozwiązać zagadkę.

Jonathan McDowell mówi, że może. McDowell jest astronomem w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. McDowell powiedział w sobotę w wywiadzie dla The Associated Press, że ma 99,9% pewności, że smugi światła pochodzą z płonących śmieci kosmicznych.

McDowell powiedział, że japoński pakiet komunikacyjny, który przesyła informacje z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do satelity komunikacyjnego iz powrotem na Ziemię, stał się przestarzały w 2017 r., kiedy satelita przestał działać. McDowell dodał, że sprzęt, który ważył 310 kilogramów (683 funtów), został wyrzucony ze stacji kosmicznej w 2020 roku, ponieważ zajmował cenną przestrzeń i spłonąłby całkowicie po powrocie.

Płonące fragmenty wraku stworzyły „niesamowity pokaz świetlny na niebie”, powiedział McDowell i oszacował, że wrak miał około 40 mil wysokości i poruszał się z prędkością tysięcy mil na godzinę.

Dodał, że Siły Kosmiczne USA potwierdziły trajektorię powrotną nad Kalifornią dla systemu komunikacji międzyorbitalnej, a czas odpowiada temu, co ludzie widzieli na niebie. Sił Kosmicznych nie można było natychmiast uzyskać w sobotę z pytaniami.

READ  Konsekwencje asteroidy, która zabiła dinozaury, były bardziej brutalne, niż nam się wydawało

_____

McDermott zgłosił się z Providence w stanie Rhode Island.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *