Teleskop Kosmiczny Webb NASA ukazuje jasny wszechświat na największym dotychczas obrazie

W przypadku Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba celowniki były jeden po drugim. Nieco ponad miesiąc od czasu, gdy ten pionierski instrument wzbudził podziw ludzkości po opublikowaniu pierwszych międzygalaktycznych widoków, obrazów mgławic i gwiezdnych dzieł sztuki, dał nam swój największy dotychczas obraz.

W zeszłym tygodniu dołączyli międzynarodowi naukowcy Nauka o wczesnym uruchomieniu kosmicznej ewolucji Badanie, czyli CEERS, dostarczyło ogromnej, pełnokolorowej mozaiki wygenerowanej na podstawie danych zebranych przez JWST. To rekordowy mural znany jako Epoka 1, obejmujący niewielki skrawek nieba w pobliżu uchwytu konstelacji Wielkiego Wozu.

Obraz rastrowy przedstawiający czerwoną kropkę na czarnej przestrzeni

Ta czerwona pikselowa kropka może być galaktyką, która istniała zaledwie kilkaset milionów lat po Wielkim Wybuchu – znana również jako Galaktyka Macy’ego. Skala to 1 kiloparsek (około 3260 lat świetlnych).

Finkelstein i in. (2022) / NASA / ESA / CSA / STScI

poprzednio, CEERS .współpraca To było Peeks ujawniony w Epoce 1Wielu wysłało astronomów do króliczej nory JWST i opublikowało artykuły na temat galaktycznych smakołyków w środku. Na przykład kierownik projektu CEERS Stephen Finkelstein W zeszłym miesiącu ogłoszono złożenie referatu O „Bardzo przekonujący” filtr dla galaktyki Istniałby zaledwie 290 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Nazywa się Galaktyka Macy, Po córce, bo odkryto ją w jej urodziny.

Ale teraz, mówi CEERS, faza pierwsza jest oficjalnie zakończona.

W kontekście tego, jak dokładnie duża Ten ostatni obraz, jak pokazuje zespół, obejmuje obszar ośmiokrotnie większy od powierzchni pierwszego głębokiego pola w JWST, opublikowanego 11 lipca, które było już dziwnie ogromne. Ostateczna mozaika składa się z 690 pojedynczych klatek zarejestrowanych kamerą bliskiej podczerwieni JWST i zostanie zbudowana na podstawie obserwacji zaplanowanych na grudzień.

„Epoka 1 obejmuje mniej niż połowę naszego całkowitego obszaru badań na niebie, a zdjęcia już doprowadziły do ​​nowych odkryć i nieoczekiwanej, ale nie niepożądanej obfitości nigdy wcześniej nie widzianych galaktyk” – powiedział zespół CEERS w prasie. wydanie. .

Możesz pobrać wersję o średniej lub wysokiej rozdzielczości Ze zdjęcia tutaj — ale jeśli kręcisz do tego drugiego, tak jak ja, CEERS zaleca korzystanie z komputera lub laptopa. Ze względu na wielkość tego pliku telefon komórkowy może zacząć działać.

Cóż, teraz, gdy masz już właściwy obraz, omówmy niektóre z najważniejszych wydarzeń. Według zespołu CEERS istnieje sześć głównych punktów zainteresowania. To jest schemat.

To jest kompletny zarys obrazu CEERS Epoch 1. Na dole znajdują się zbliżenia niektórych świateł mozaiki.

NASA/STScI/CEERS/TACC/S. Finkelstein/M. Bagley / Z. Levi

Po pierwsze, w (1) galaktyka spiralna znajduje się w lewym górnym rogu, co powoduje przesunięcie ku czerwieni z = 0,16.

Redshift to w zasadzie astronomiczny sposób mierzenia odległości obiektu, a więc czasu przeszłego. Został nazwany ze względu na fakt, że gdy świetlisty obiekt znika z naszego pola widzenia, emitowane światło staje się bardziej czerwone… i w końcu bardziej czerwone Wpadając w podczerwony obszar widma elektromagnetycznego i stając się niewidocznym dla ludzkiego oka. Nie obawiaj się jednak, ponieważ JWST może również zbierać to „niewidzialne” światło, i dlatego obiecuje ujawnić „niefiltrowany wszechświat”, zdanie, które mogłeś zobaczyć w Internecie.

Krótko mówiąc, większe przesunięcie ku czerwieni oznacza, że ​​coś jest dalej od Ziemi.

Następnie, w (2), w kierunku środka obrazu znajduje się jasna galaktyka z przesunięciem ku czerwieni z = 1,05. W tym miejscu znajduje się również wiele mniejszych galaktyk, które wyglądają jak łukowate, gdy ogląda się je za pomocą JWST. 15 sierpnia Rebecca Larson, doktorantka astronomii na University of Texas w Austin i członkini CEERS Collaboration, napisała na Twitterze swoje urocze imię dla tej sceny.

„TBT do pewnej późnej nocy, kiedy ta galaktyka zdecydowała… wyglądała jak Pacman i zaczęła nakładać na małego żółtego kolesia i śmiać się tak mocno, aż wszyscy zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby wrócić do domu” Książki Larsona.

Na prawo od tej lufy (3) przedstawia oddziałujący układ galaktyk przy z = 1,4. Finkelstein nazwał tę osobę „Kosmicznym Krakenem”, napisał na Twitterze Larson. Dziwnie przypomina przerażającego starożytnego potwora morskiego.

Przesuń się nad jeden, do (4), a zauważysz parę galaktyk spiralnych – w powiększonej wersji poniżej diagramu biała strzałka wskazuje supernową w tej części nieba, która również została odkryta przez JWST. Tutaj przesunięcie ku czerwieni wynosi z = 0,7. CEERS opublikowało artykuł w zeszłym miesiącu W szczególności o tych zjawiskach, bo porównanie wersji JWST duetu z Kosmicznym Teleskopem Hubble’a mogło dostarczyć wielu nowych informacji.

Poniżej (5) pokazano inną specjalną galaktykę spiralną przy z = 0,7, a na koniec (6) to galaktyka az = 0,63 z ogonem pływowym i skupiskiem czerwonych galaktyk w tle, która leży przy z = 1,85. Larson napisał na Twitterze o tej niechlujnej scenie: „Próbowałem nazwać tę funkcję„ gorącym bałaganem w kosmosie ”, ale reporterzy powiedzieli„ nie ”.

I oczywiście CEERS podkreśla również Galaktykę Maisie na poniższej infografice z bliska. Jeśli Finkelstein i koledzy mają rację co do tego punktu znajdującego się 290 milionów lat świetlnych po Wielkim Wybuchu, to ma on zdumiewające przesunięcie ku czerwieni z = 14. Ponadto, To w zasadzie dowodzi, że galaktyki zaczęły formować się we wszechświecie znacznie wcześniej, niż kiedyś sądzili astronomowie.

Ciemne tło kosmosu pokazuje różne kąty galaktyki Maisie.  Najbliższa kopia obrazu znajduje się w lewym dolnym rogu i przedstawia czerwonawą plamę światła.

Oto zdjęcie przedstawiające galaktykę znaną jako Galaktyka Maisie.

NASA/STScI/CEERS/TACC/S. Finkelstein/M. Bagley / Z. Levi

Jednak ze względu na obfitość bardzo odległych galaktyk kandydujących zaobserwowanych od czasu uruchomienia JWST, Wielu naukowców ostrzega, że ​​może istnieć fałszywa nadzieja. Na przykład artykuł badawczy opublikowany na początku tego miesiąca w The Astrophysical Journal przez współpracowników CEERS podkreśla potencjał błędu, gdy Sprawdź te światy z wysokim przesunięciem ku czerwieni. Zasadniczo nieistotne zjawiska kosmiczne mogą być eksplozjami światła danych, zanieczyszczając w ten sposób wyniki.

Jednak nowa era astronomii, w której się znajdujemy, jest bardzo ekscytująca.

„Mam nadzieję, że jesteś tak samo zainspirowany tym teleskopem i danymi, jak ja byłem podekscytowany. Mam szczęście, że mogę się nim z tobą podzielić i mam nadzieję, że znajdziesz w nim również swoje nowe ulubione galaktyki!” Larsson napisał na Twitterze w podsumowaniu jasnego tematu na mapie CEERS.

READ  Kapsuła Boeinga Starliner jest w drodze, aby wystrzelić misję OFT-2 na stację kosmiczną 19 maja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *