The Gophers zdobyli 4 punkty w trzeciej, wyprzedzając BU w Frozen Four

Agencja prasowa3 minuty na przeczytanie

Dwie bramki zdobyte przez Luke’a Mittelstadta zapewniły Minnesocie awans do finału Frozen Four

Luke Mittelstadt strzelił dwa gole w trzeciej tercji, kiedy Minnesota pokonała Boston University 6:2 w półfinale Frozen Four.

Tampa, Floryda — student pierwszego roku Luke Mittelstadt strzelił dwa gole w trzeciej tercji w dwie i pół minuty, gdy rozstawiona Minnesota zdenerwowała Boston University 6:2 w czwartkowy wieczór w meczu otwarcia NCAA Frozen Four.

Mittelstadt dał Minnesocie prowadzenie 3:2 w mocnym meczu z 18:20 do końca trzeciej tercji, a jego drugi gol padł z tego samego miejsca w lewym kole, co było jego piątym golem w sezonie – i trzecim w Turnieju NCAA.

Logan Cooley dodał dwa gole z siatki, co zwiększyło jego dorobek do 22 goli w sezonie.

Gophers zmierzą się z pięciokrotnym mistrzem (29-9-1) w meczu o tytuł w sobotę, walcząc o swój pierwszy tytuł od 2003 roku. Minnesota pokonała przeciwnika 19-5 w mistrzostwach NCAA.

Minnesota objęła prowadzenie 2: 1 pod koniec pierwszej tercji po golach zdobytych w 50 sekund przez Mike’a Kostera i Rhetta Pitlika. Koster strzelił swoją szóstą bramkę w tym roku uderzeniem z koła. Pitlik wykończył podanie między nogami Aarona Houghlina.

Wydawało się, że Minnesota prowadziła 3:1 na 44,5 sekundy przed końcem drugiej tercji po zbiórce Cooleya, ale została wyczyszczona po wyzwaniu bramkarza.

Uniwersytet Bostoński (29-11-0) miał passę dziewięciu zwycięstw, randki do[فبر.]24, urwany. Teriery walczyły o swój pierwszy tytuł mistrza kraju od 2009 roku.

BU był niepokonany 21-0-0, kiedy zdobył pierwszego gola w meczu. Terriery objęły prowadzenie 1:0, kiedy Sam Stephens dorzucił zbiórkę, zdobywając ósmego gola w sezonie. BU wyrównał wynik na 2-all po tym, jak Jay O’Brien odbił się od bramki, zdobywając jedynego gola w drugiej tercji.

To piąte spotkanie obu programów w krajowych półfinałach i pierwsze od 1995 roku.