„Thor 4”: Hercules rzuca nową strategię sceny po napisach dla Marvela

ostrzeżenie o hamowaniu: Ta historia omawia rozwój fabuły i pierwszą scenę post-kredytową w Studio Marvela„”Thor: Miłość i grzmotObecnie jest pokazywany w kinach.

Od samego początku Marvel Studios słynie z jego użytkowania Sceny po napisach Jako bonusy zwiastunowe do jej nadchodzących filmów. Czasami widzowie odwoływali się do bezpośredniej kontynuacji, na przykład gdy Hank Pym (Michael Douglas) pokazał swój kombinezon Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) pod koniec filmu „Ant-Man” z 2015 roku, co doprowadziło do awansu Hope do roli tytułowej w „Ant-Man i Osa” z 2018 roku. Jak to często bywa, służą jako transport między postaciami: wizyta Thora (Chris Hemsworth) w kampusie Stephena Strange (Benedict Cumberbatch) pod koniec 2016 roku „Doctor Strange” prowadzi do poszukiwań przez Thora ojca w filmie z 2015 roku ”. Thor: Ragnarok.” 2017 . „

Te sceny były zarówno zabawnymi pokazami, jak i istotnymi wątkami, które łączą Marvel Cinematic Universe. Widzowie czekają, aby ich zobaczyć, aby posmakować tego, co nadejdzie, a ta pogoda była kluczowa dla ustanowienia MCU jako największej siły opowiadania historii w historii Hollywood.

W rzadkich przypadkach napisy końcowe przedstawiały również nowe postacie, takie jak Wanda i Petro Maximov (Elizabeth Olsen i Aaron Taylor-Johnson), którzy pojawili się pod koniec 2014 roku w „Captain America: The Winter Soldier”, pomagając stworzyć podstawy dla ich krytyczne role w „Avengers: Age of Ultron” na rok 2015. Ale z wyjątkiem prezentacji Thanosa pod koniec „Avengers” z 2012 roku, widzowie – przynajmniej ci bystrzy, którzy śledzą wiadomości rozrywkowe – już znali te postacie i aktorów przychodzili wcześnie.

Nigdy więcej. W zeszłym roku Marvel Studios zaczęło zmieniać strategię dotyczącą scen po napisach do swoich filmów fabularnych, wykorzystując je nie jako zapowiedzi wcześniej ogłoszonych tytułów, ale jako rzeczywiste reklamy zupełnie nowych postaci, których przyszłość w MCU nie jest jeszcze znana.

READ  Taylor Hawkins: perkusista Foo Fighters

Koniec 2021 roku mógł zawierać „The Eternal” wiele kosmicznej akcji w „Thor: Love and Thunder”. Chociaż to, Pojawia się Harry Styles Podobnie jak Starfox, czyli brat Thanosa, Eros, który niejasno mówi o pomocy Wiecznościom w odnalezieniu ich zaginionych rodaków. Pod koniec majowego „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” mogliśmy posmakować nadchodzących wieloświatowych oszustw w lutowym „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” czy nadchodzącym drugim sezonie „Lokiego”. Chociaż to, Nagle Charlize Theron robi krok w górę Aby Strange na ulicy miasta, wyzwij go, aby dołączył do niej w misji do Mrocznego Wymiaru, nigdy nie ujawniając jej imienia. (To jest całkowicie.)

Ostatnio można by się spodziewać, że scena po napisach do „Thor: Love and Thunder” (która wejdzie do kin w piątek) zasugeruje, co ma się wydarzyć w „Guardians of the Galaxy Vol” w maju przyszłego roku. 3”, biorąc pod uwagę rolę Strażników w pierwszym akcie filmu. Zamiast tego dowiadujemy się o Herkulesie – legendarnym greckim półbogu i ostoi komiksów Marvela od 1965 roku – granym przez zdobywcę nagrody Emmy gwiazdy Teda Lasso. Brett Goldstein.

Hercules po raz pierwszy pojawia się w MCU po przemówieniu jego ojca, Zeusa (Russell Crowe), który atakuje Thora wcześniej w filmie, dopóki bóg piorunów Zeus nie uderzy we własną piorun. W scenie po napisach kamera pozostaje skupiona na Zeusie pielęgnującym swoją ranę, gorzko zastanawiając się przed osobą spoza ekranu, jak bogowie starożytnego mitu znaleźli się w cieniu nowych superbohaterów. Aby odzyskać swoją pozycję, Zeus nakazuje swojemu synowi Herkulesowi obalić Thora. Kamera przesuwa się do Goldsteina, uzbrojonego, z owłosioną klatką piersiową, krzyczącego „Tak, tato”, z całą furią, jakiej możemy się spodziewać po występie Goldsteina jako Teda Lassa jako niechętnie emerytowanego piłkarza Roya Kenta.

READ  Wywiad z Amber Heard: Aktorka mówi Savannah Guthrie w Today Show, że „nadal kocha” Johnny'ego Deppa, ale obawia się, że ponownie pozwie

Podobnie jak w przypadku Styles and Theron, Marvel Studios nie ustaliło jeszcze, kiedy i jak Goldstein pojawi się ponownie w MCU, ale dobre pieniądze są na tych aktorach, którzy współtytułowali kontynuację filmów, w których po raz pierwszy pojawili się. W końcu w komiksach Starfox on jest Odwieczny, całkowicie poślubia Doktora Strange, zaczyna Herkulesa jako antagonista Thora, zanim obaj zostaną przyjaciółmi.

Jednak wciąż jest oznaką głębokiej pewności siebie (z odrobiną zdrowej arogancji), że Marvel Studios wykorzystuje te sceny do wprowadzania nowych postaci bez dokładnego wskazywania, dokąd zmierzają te postacie. W każdym przypadku kończy się to bardziej trzymającym w napięciu oglądaniem Styles, Theron i Goldstein w MCU niż cokolwiek, co te występy mogą oznaczać dla większej historii, szczególnie z MCU Rozciąga się cieńsza niż wcześniej. Starfox, Clea i Hercules mają ogromny potencjał do opowiadania historii. ale z Ponad 25 filmów i seriali Disney+ Już na horyzoncie Marvel Studios, dodając trzy jeszcze Główni bohaterowie w miksie ryzykują zaostrzenie skargi, że nadążanie za MCU zaczyna być mniej zabawne i bardziej jak praca domowa.

W rzeczywistości Marvel planował rozpocząć tę strategię jeszcze wcześniej – z Julią Louis-Dreyfus występującą jako Valentina Allegra de Fontaine na scenie post-kredytów w Black Widow. Ten film miał oczywiście zadebiutować w maju 2020 r. Ale pandemia przeniosła go w lipiec 2021 r., poza to, co miało być drugim występem Val, w serialu Disney+ „Jastrząb i zimowy żołnierz”. W tym programie Val dostaje właściwe wprowadzenie, więc podekscytowanie widokiem Louisa-Dreyfusa będzie połączone z lepszym zrozumieniem nikczemnej roli, którą musi odegrać w MCU. Kiedy Val pojawia się ponownie W „Czarnej Wdowie” Jelena (Florence Pugh) każe Hawkeye (Jeremy Renner) zapolować, bardziej interesuje nas to, co to oznacza dla tych postaci, niż pozwalamy sobie na zaskoczenie, gdy nagle zobaczymy Louisa-Dreyfusa w filmie Marvela .

READ  Młody aktor Anthony Starr aresztowany za napaść w Hiszpanii - termin

Być może Marvel Studios właśnie przeszło potrzebę scen po napisach — nie ma już potrzeby dokuczać nam, gdy już wiemy, że wszyscy są połączeni. Jednak rytuały są trudne do złamania, nawet jeśli stały się nieprzydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.