Tiger Woods po rozstaniu z Nike ogłasza nową linię „Sun Day Red” we współpracy z TaylorMade

Tiger Woods wraca do akcji w tym tygodniu i wreszcie ujawnił swoją nową firmę odzieżową.

W poniedziałek w Los Angeles Woods oficjalnie ogłosiła linię ubrań „Sun Day Red” we współpracy z TaylorMade. Linia będzie obejmować odzież i obuwie z nowym logo tygrysa, różniącym się od starego logo marki „TW”. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 1 maja.

Ogłoszenie następuje na kilka dni przed powrotem Woodsa na trasę Genesis Invitational, która będzie jego pierwszym turniejem w ramach Tour od czasu wycofania się z Masters w kwietniu ubiegłego roku.

W zeszłym miesiącu Woods ogłosił w mediach społecznościowych, że on i Nike kończą współpracę po 27 latach. Woods po raz pierwszy podpisał kontrakt z Nike w 1996 roku i szybko stał się jedną z najważniejszych twarzy giganta odzieżowego. Jego styl „Sunday Red” – który zaczął nosić w ostatniej rundzie każdego turnieju, ponieważ jego matka, Kultida, powiedziała mu, że to mocny kolor – stał się jednym z najbardziej kultowych kolorów we wszystkich sportach.

Woods ostatni raz miał na sobie buty Nike podczas zawodów PNC Championship w grudniu, w których grał u boku swojego syna Charliego. Jego ostatni kontrakt z Nike to podobno 10-letni kontrakt o wartości 200 milionów dolarów podpisany w 2013 roku.

Woods wycofał się z zeszłorocznego turnieju Masters natychmiast po zakwalifikowaniu się do turnieju i przez resztę roku nie grał zbyt wiele. Brał udział w nieoficjalnych zawodach Hero World Challenge i w mistrzostwach PNC z Charliem, ale w tym tygodniu czeka go pierwszy prawdziwy sprawdzian w trasie. Genesis Invitational to trzecie dedykowane wydarzenie sezonu Tour, w którym bierze udział 70 graczy, a skład obejmuje 50 najlepszych graczy, remisy i dowolną osobę w promieniu 10 strzałów od prowadzenia.

Tiger Woods powróci do PGA Tour w tym tygodniu podczas Genesis Invitational w Los Angeles

Tiger Woods powróci do PGA Tour w tym tygodniu podczas Genesis Invitational w Los Angeles. (Mike Erman/Getty Images)

Woods powiedział, że ma nadzieję grać w mniej więcej jednym turnieju w miesiącu, w zależności od stanu zdrowia. Po zeszłorocznych zawodach Masters, które były ostatnią z długiej listy kontuzji, przeszedł operację prawej kostki i większość 2023 roku spędził na rekonwalescencji.

READ  Tygrysy nr 5 kontynuują sezon i dominację rywalizacji w dogrywce nad Gamecocks

Teraz, gdy ma nowy kontrakt i wydaje się, że znów jest w miarę zdrowy, oficjalnie rozpoczyna się powrót Woodsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *