Trenerzy NFL wybierają zwycięzcę Super Bowl: dlaczego uważają, że Kansas City ma przewagę

Drugi sezon z rzędu Kansas City Chiefs wchodzą do Super Bowl jako słabsi. W zeszłym sezonie pokonali faworyzowanych Philadelphia Eagles, a w niedzielę spróbują pokonać faworyzowanych San Francisco 49ers.

Czy byłbyś zdenerwowany, gdyby Kansas City to osiągnęło? Chiefs mają absolutną przewagę w postaci rozgrywającego Patricka Mahomesa, który w tym sezonie jest zdrowszy niż w zeszłym i grał znakomicie przez większość play-offów.

Co roku mniej więcej o tej porze pytam grupę trenerów NFL, którą drużynę wybierają do wygrania Super Bowl i dlaczego. Nasz zespół spisał się dobrze w zeszłym sezonie, a trener seniorów prawidłowo wybrał Chiefs, aby wygrać trzema bramkami.

W tym roku czterech trenerów rozważało oczekiwania. Wznawiamy rozmowę z spostrzeżeniami trenera defensywy na temat tego, co niepokoi rozgrywającego 49ers Brocka Purdy’ego i czy drużyna Chiefs jest dobrze przygotowana, aby wykorzystać tę konkretną lukę.

Głębiej

Przewodnik po zakładach na Super Bowl 2024: typy ekspertów, rekwizyty, analizy i wszystkie potrzebne informacje

Trener obrony

Fighting Taylor Swifts grają obecnie lepiej w obronie niż Niners i to może być różnica. Aby wygrać, San Francisco musi grać lepiej w obronie. 49ers są nadal niebezpieczni i agresywni, ale tracą więcej jardów i zagrań. Myślę, że zagrają bardzo dobrze, ale jeśli pytasz mnie w głębi duszy, nadal uważam, że Kansas City sobie poradzi.

Wpływ na Brocka Purdy’ego jest jednym z najważniejszych kluczy do tej gry. Zespoły, które sprawiają Purdy'emu problemy, to te, które mogą mieć na niego wpływ po kieszeni. Clevelandowi się to udało. Detroit nie może na niego tak wpłynąć, ale Chiefs tak. Naprawdę dobrze radzą sobie z podnoszeniem rąk. To wielka sprawa przeciwko Brockowi. Potrafią naprawdę dobrze wykonać nie tylko dłuższe rzuty, ale także szybsze rzuty pod różnymi kątami wystrzeliwania.

Siła Purdy'ego tkwi w sile jego dolnej części ciała. Cytat George'a Kittle'a był naprawdę zabawny, gdy powiedział, że Purdy wygląda jak jeden z tych małych wodnych smoków biegających po wodzie. Tak właśnie wygląda Purdy. Jego nogi są mocne jak cholera. Kiedy jednak udaje mu się przysunąć kieszeń do przedniej stopy, zaczyna się szarpać. Trudno się tam dostać, bo czasami szybko to wyrzucają, ale myślę, że Chiefs mają możliwości, aby to zrobić.

Kiedy ludzie dotrą do przedniej stopy Purdy'ego, piłka opadnie i zostanie pociągnięta lub dryfowana. Podobnie jak ten, który go rzucił W żołądku mężczyzny jest wcześnie. Nie był w stanie uzyskać pełnego skrętu bioder, aby unosić się w powietrzu. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, wpływając w ten sposób na Purdy'ego. 49ers wiedzą, co robią, Purdy jest naprawdę dobry, a Kyle jest dobry w sprawdzaniu tego, ale myślę, że Chiefs z czterema (rusherami) czasami mogą to zrobić.

READ  Wniosek: Raquel strzelił dwa gole, a Penguins wygrali tysięczny mecz Letang

(Główny koordynator obrony Steve Spagnuolo) będzie wywierał presję, a także będzie rozgrywał swoje kombinacje wysokich dwóch pozycji. Ciężko jest grać kombinacje, gdy 49ers eliminują wszystkich. Mają zawodników bez pozycji. (Christian) McCaffrey będzie na boisku, Deebo (Samuel) będzie na zapleczu, a 44 (Kyle Juszczyk) będzie wszędzie. Kiedy grasz z nimi na bezpiecznej pozycji defensywnej, a oni to widzą i potrafią wyjść na prowadzenie, mecze mogą być naprawdę dobre.

Bossowie nie zawsze radzą sobie dobrze, gdy dotrze się do nich w kosmosie. Steve wykonał w tym roku dobrą robotę, nie pozwalając na to. W pozostałych latach możesz odizolować ich ludzi. Wszyscy chłopaki Kyle'a mają 6 stóp 1, 6-1, 215 cm i potrafią biegać po kontakcie z dużymi rękami i wściekłością. Byłoby dla nich korzystne, gdyby udało im się znaleźć sposób na ominięcie linii D, a następnie popchnąć tych gości do przodu.

Myślę też, że San Francisco zaatakuje krawędzie w grze biegowej, tak jak Kyle zrobił to w meczu Atlanty z Nową Anglią w Super Bowl. Jeśli potrafisz poruszać się po Kansas City i nakłonić do wkroczenia osoby inne niż (Justin) Reid, możesz zrobić pewne rzeczy. Ale musisz skupić się wokół ich wielkich ludzi. Myślę, że Kyle znajdzie sposób, aby to zrobić, ale ufam Chiefs trochę bardziej.

Głębiej

Pojedynek 49ers-Chiefs Super Bowl: co oglądać, gdy Niners mają piłkę

Koordynator obrony nr 1

To będzie naprawdę interesujący mecz, ponieważ Spags dobrze radzą sobie w defensywie i myślę, że spowoduje to problemy. Będą mogli dopaść Brooke Purdy. Spags wymyśli kilka dobrych planów, aby przynajmniej dać Purdy'emu do myślenia i wyrwać się z rytmu.

Cały zespół 49ers opiera się na mentalności postępu. Kiedy grają na pozycji lidera, rzucają się i stają się lepsi, bardziej wysportowani, a ich talent błyszczy. Kiedy grają od tyłu, zwykle jest inaczej. Wrócili przeciwko Detroit. Muszę im to przyznać, ale Detroit schrzaniło sprawę. To, co się wydarzyło, nie mogło się powtórzyć.

W przypadku 49ers należy dopasować je odpowiednio wcześnie. Brałem piłkę i próbowałem strzelić gola. Green Bay to zrobił. Wiem, że na początku jest tylko 7:0 i to nie ma znaczenia, ale jeśli strzelisz gola wcześniej, nie odpowiadasz na nie.

Mahomes będzie potrafił rozegrać właściwe akcje, kiedy zajdzie taka potrzeba. Bronił piłki, czego nie robił zbyt często w pierwszej połowie sezonu. Ludzie powinni teraz uhonorować Rashiego Rice'a. To ewoluowało. MVS (Marquez Valdes-Scantling) stał się bardziej spójny.

READ  Kardynałowie wybierają opcję piątego roku na QB Kyler Murray

Obrona 49ers pokazywała przez całą fazę play-off, że będą w stanie skierować piłkę w swoją stronę. Nie mają zbyt wielu odpowiedzi. Uderzysz w ich słabości i nie puścisz ich poganiaczy, a oni nie dostaną fast foodu, wszystko w porządku. System ubezpieczenia nie jest szczegółowy. Mają dobry, bezpieczny rzut rożny i grają naprawdę dobrze.

Kiedy masz gościa takiego jak Andy Reid i Patricka Mahomesa, oni znajdą swoje słabe punkty. Andy ma się dobrze, biorąc 5 (jardów) od Travisa Kelce’a w akcji typu „złap i uciekaj”. Reid i Mahomes są trudni do pokonania.

Głębiej

Co sprawia, że ​​współpraca pomiędzy Andym Reidem i Patrickiem Mahomesem jest tak wyjątkowa, jak każda wspaniała kombinacja trenerów i QB?

Koordynator obrony nr 2

San Francisco jest prawdopodobnie lepszym zespołem, ale Orły były prawdopodobnie lepszym zespołem w zeszłym roku, a wszystko zależy od Patricka Mahomesa.

W przypadku San Francisco wiele z nich ma związek z płynnością gry. Nie oznacza to, że Brock Purdy nie może zaatakować od tyłu. Nie próbuję tego powiedzieć. Myślę jednak, że to zespół, który ma znacznie większe szanse na zwycięstwo, jeśli gra w swoją grę, podczas gdy Chiefs mogą znaleźć sposób na lepsze wygrywanie każdego rodzaju meczu.

Tak właśnie było w 2019 roku, kiedy te drużyny grały. Kansas City przegrywało dwa punkty, a potem nagle w czwartej kwarcie zyskało dwa punkty przewagi. To było niewiarygodne.

San Francisco wróciło, aby pokonać Green Bay i Detroit, ale były one znacznie lepsze od tych dwóch drużyn, zwłaszcza Detroit. Moim zdaniem Detroit nie jest zespołem, który może stawić czoła San Francisco. Niezdolność Detroit do przełożenia tego meczu pokazuje, jak dobrą drużyną jest San Francisco.

Widzę, że obrona San Fran nie jest tak dominująca w meczu z Chiefs. Nie wiem, czy byli tak dominujący w obronie, jak DeMeco Ryans i Robert Saleh. Nie mam wrażenia, że ​​oni wszyscy są tacy. W głębi duszy mówię: szefowie.

Głębiej

Wewnątrz pojedynku 49ers-Chiefs Super Bowl: co oglądać, gdy KC ma piłkę

Atak 49ers jest trudny do obrony, ponieważ mają utalentowanych zawodników, którzy potrafią tworzyć jardy po złapaniu, a także rozgrywającego, który bardzo szybko potrafi odczytać obronę i dokładnie umieścić piłkę na miejscu. Ich gra w biegu wstecznym opiera się w dużym stopniu na wyczuciu czasu, podczas gdy gra w Kansas City nie.

Zdolność Mahomesa do gry zgodnie z harmonogramem lub poza nim może mieć znaczenie. To, co czyni Mahomesa dobrym, to fakt, że jest świetnym rozgrywającym poza harmonogramem, który nie musi grać poza harmonogramem, aby być świetnym. Zawsze uważałem, że tak samo jest w przypadku Russella Wilsona. Kiedy wszyscy mówili, że jest świetny, czułem się, jakbym był rozgrywającym na wysokim poziomie, a mimo to trzeba było umieć rzucić piłkę na czas. Mahomes może to zrobić.

READ  Harry Kane „w pełni oddany” Tottenhamowi Hotspur – Aji Postecoglou

Purdy nie jest zły poza stołem, ponieważ jest trochę nieuchwytny. Poza sezonem nie gra zbyt wiele. Mahomes to elita od samego początku i myślę, że to jest zaleta Kansas City.

Trener ofensywny

Co zaskakujące, Kansas City dobrze operowało piłką z (Isiahem) Pacheco, a oni byli bardziej skłonni do rozegrania tej piłki i myślę, że to odciąża Mahomesa. Obrona dobrze im służyła. To prawdopodobnie uczyniło z nich pełniejszy zespół.

W pierwszej połowie San Francisco oddało Detroit 280 jardów. Być może byli zaskoczeni Detroit, ale wciąż nie wymyślili, jak spowolnić przepływ oceanu. Pacheco to napastnik i jeśli postawić go na krawędzi, myślę, że poradzi sobie dobrze, mimo że jest wewnętrznym biegaczem.

Detroit cały czas podbijało bramki i rzucało piłką, a drugorzędna drużyna 49ers traciła wsparcie. Jestem pewien, że San Francisco dostosuje swoje gry w rzucanie crackiem. Muszą tylko szybciej znaleźć kogoś do wsparcia. Nie jest to duża zmiana, ale prawdopodobnie nie będą chcieli tego zrobić ze względu na Mahomesa.

Kocham Kansas City. Chciałbym polubić San Francisco, ale myślę, że w tych meczach rywalizacja rozgrywających jest tak duża, że ​​powoduje to ogromną różnicę między tymi graczami.

Christian McCaffrey i Deebo Samuel, ci dwaj goście mogliby wystarczyć, aby to przezwyciężyć, ale nie sądzę, żeby tak było w tej grze.

Końcowe przemyślenia

Jeśli 49ers wygrają, ktoś związany z ich drużyną z pewnością będzie twierdził, że nikt nie dał im szansy. Nie byłoby to zbyt trudne, mimo że bukmacherzy faworyzują 49ers, ponieważ wielu graczy w grze i w jej pobliżu wybiera Chiefs. W przypadku wyboru personelu Kansas City przewaga 24-20. To nie był wybór przeciwko 49ers, ale raczej strach przed wyborem Mahomesa. Stałem przy nim w każdym tygodniu play-offów. Dlaczego zatrzymać się teraz?

Głębiej

Po niedawnym występie w Super Bowl linia potencjalnych klientów Chiefs przypomina „Drogę Patriota”.

(Najlepsze zdjęcia Patricka Mahomesa i Brocka Purdy'ego: Patrick Smith i Kevin Sabitos/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *