Trump Arch., były dyrektor generalny Alan Weiselberg domaga się oddalenia zarzutów karnych

Organizacja Trumpa i były dyrektor finansowy Alan Weiselberg we wtorek poprosili sędziego o odrzucenie zarzutów prokuratora okręgowego Manhattanu o oszustwa kryminalne i uchylanie się od płacenia podatków jako motywowane politycznie.

Firma nazwana na cześć byłego prezydenta Donalda Trumpa Naładowany w lipcu Zapewnianie luksusowych świadczeń wolnych od podatku lub „pośrednich wynagrodzeń pracowniczych” dla kadry kierowniczej. Weiselberg, który jest z Trumpem w firmie od dziesięcioleci, został oskarżony o przyjmowanie ofert o wartości 1,7 miliona dolarów, w tym mieszkania i samochodu.

Weiselberg & Co. złożyli petycje o niewinność.

We wtorek prokuratorzy powiedzieli, że firma i były dyrektor finansowy są „niewłaściwie ukierunkowani… na podstawie politycznej wrogości”. Trump jest republikaninem, podczas gdy prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin Brock i prokurator generalny Nowego Jorku Lettia James są demokratami.

Rzecznik Brocka nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Adwokaci Weiselberga argumentowali, że zeznania podatkowe były powiązane z federalnymi zeznaniami podatku dochodowego i dlatego nie podlegały jurysdykcji Prokuratora Okręgowego Manhattanu. Kiedy zeznawał przed Sądem Federalnym, badającym byłego prawnika Trumpa, Michaela Cohena, napisali również, że zarzuty przeciwko Weiselbergowi powinny zostać wycofane, ponieważ uzyskał immunitet przeciwko niektórym zarzutom federalnym.

Argumentowali, że późniejsza współpraca Cohena w sprawie Manhattan była częścią odwetu Cohena przeciwko Weiselbergowi za jego rolę w wyroku Cohena.

W wiadomości tekstowej wysłanej do CBS News we wtorek, Cohen powiedział: „Nie ma odwetu, jak tutaj stwierdzono… interesuje się jedynie wymierzeniem sprawiedliwości i upewnieniem się, że nikt nie jest poza prawem!”

Prawnicy Weiselberga poprosili sędziego o zatajenie dowodów z dwóch śledczych prokuratorów okręgowych na Manhattanie. Z prawnikiem.

Po złożeniu odpowiedzi przez prawników, sędzia orzeka w sprawie wniosków o zwolnienie.

Zgłoszenia pojawiły się w ciągu tygodnia od Trumpa i firmy Przegrany W ich walce z równoległym śledztwem cywilnym prowadzonym przez Jamesa. Sędzia orzekł w czwartek, że Trump i jego dwoje dzieci, Donald Trump Jr. i Ivanka Trump, mogą zostać zwolnieni w ramach dochodzenia w sprawie oszustwa prowadzonego przez Biuro Prokuratora Generalnego Nowego Jorku.

READ  Twój horoskop dzienny: 22 lipca 2024 r

W 14 lutego, podczas tego przesłuchania, długoletnia firma księgowa Trumpa Mazars USA powiedziała niedawno organizacji Trumpa. Wycofanie dziesięcioletnich sprawozdań finansowych Przygotowywanie się do firmy i zaprzestanie dla niej pracy.

Prognoza pierwszego ostrzeżenia: CBS2 2/22 Pogoda o 23:00

Szpitale przyjmują dzieci urodzone 22.02.22

Rodzice z trójkąta, którzy nie mają dostępu do opieki medycznej dla dzieci niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *