UConn przeciwstawia się oczekiwaniom. Powrót do gry tytułowej

Minneapolis – Nie miało tak być.

Nie w listopadzie, kiedy Południowa Floryda spadła tylko po to, by zostać zmiażdżoną przez Południową Karolinę w bitwie 4 Atlantydy. Dopiero siedem tygodni temu Villanova wygrała serię 169 meczów na konferencji. Dopiero dwa tygodnie temu w drugiej rundzie przeciwko UCF wyglądało na to, że zmierzają oglądać akcję ze swoich kanap w Connecticut.

Powinni byli zostać wyrzuceni już kilka razy w turnieju, który pokazał parytet na początku, ale silne siły późno.

Tak więc, oczywiście, Connecticut Huskies są jedną z dwóch drużyn, które pozostały po a W dużej mierze niepozorne zwycięstwo 63-58 w półfinale Przeciwko obrońcy tytułu Stanford w Target Center w piątek wieczorem. Wrócą w niedzielę, aby dopasować starą rasę do nowych pąków, takich jak Karolina Południowa pokonała Louisville w Final Four wcześniej wieczorem. Długo oczekiwany mecz cross-country, w którym UConn zrobił wystarczająco dużo – w zasadzie i odbił rzuty wolne – był trudny do zdobycia.

– Czasami nie trzeba mieć najlepszego zespołu, żeby wygrać ten mecz – powiedział trener Ocon Gino Orima. „Czasami po prostu musisz grać lepiej tej nocy i musisz zagrać kilka wielkich gier w wielkich momentach i zrobić wystarczająco dużo z tym, co masz.

„Jakbyś grał w golfa, ale nie masz zamachu na „A”. Ale [you] Po prostu zeskrob go i wsuń do otworu najlepiej, jak potrafisz, a następnie przejdź do dziewiętnastego otworu i napij się.

Auriemma może przynajmniej chwilowo przejść na emeryturę, pijąc ceremonialny napój. Daj mu wszystko, co jego dawni bohaterowie to Sue Bird i Diana Torassi posiadamy I pamiętaj, kiedy było łatwiej.

UConn Huskies świętują po pokonaniu Stanforda w Final Four NCAA kobiet 2022 1 kwietnia 2022 r. w Target Center w Minneapolis. (Andy Lyons/Getty Images)

UConn jest w trakcie poślizgu, przynajmniej według standardów, które wyznaczyłem z 11 mistrzostwami od 1995 roku, kiedy wygrali swój pierwszy mecz tutaj w Minnesocie ze Stanford. Ostatnim tytułem Husky był rok 2016, finał czterech kolejnych gier, w których zdominowali dwukrotną mistrzynię WNBA Briannę Stewart.

READ  Biznes niebieskich kamizelek z udziałem Vladislava Gavrikova słabnie – i co teraz?

Kiedy ogłoszono zobowiązanie Recruit No. 1 Paige Bueckers, mówiono o czterech z czterech pozostałych. Arizona zamknęła drzwi w czwartym finale w 2021 roku, aby uczcić czwartą z rzędu porażkę UConn w półfinale.

W 2022 było to z kolejną reklamą nr 1 w Azzi Fd. Ale drużyna zaczęła sezon z rozpaczą, a Orima nie była zadowolona z wysiłku obronnego. W meczu o mistrzostwo z Team Gamecocks, oni W czwartej kwarcie mógł zdobyć tylko trzy punkty. Wydaje się, że w dużej mierze polegają na Bueckers, aby je wydobyć i być światłem przewodnim.

Potem uderzyły kontuzje, a Bakers nie mogły być strzelcem trzymającym się z jej dwumiesięcznej ławki na ławce. Jej ojciec martwił się o pęd do jej pleców, a Orima też nie była optymistką.

Główny strażnik turnieju, Nika Mohl, nazwał ten odcinek „piekłem” przed Mistrzostwami Wielkiego Wschodu. Nie zawahała się zaznaczyć, że nadal są „niekompletne”. Aubrey Griffin przeszedł w styczniu operację kręgosłupa, łamiąc nadgarstek Dorki Johasz w Elite Eight. Przeszła operację na początku tygodnia i jest na ławce razem z zespołem.

„[It’s] powiedział Mall. „Mam duże zaufanie do naszej kadry trenerskiej [and] Co oni mówią. Tak wiele uwagi i skupienia na tym, co musimy robić każdego dnia, żeby się tu dostać, i trzymaliśmy się razem, jak za każdym razem. Nie sądzę, żeby było w nas jakiekolwiek wątpliwości”.

Fani, którzy obserwowali tę drużynę, byli sceptyczni, nawet po powrocie Bakers na ostatnie dwa mecze sezonu zasadniczego. Final Four wydawał się nieprawdopodobny. Nie była dominującą siłą w minionych latach – Który należy do Karoliny Południowej I może do pewnego stopnia Stanford – i dostali się do drugiego miejsca, chociaż pozwoliło im to wyprzedzić lokalne sądy w Bridgeport.

„Przyjechaliśmy tu przez tyle lat, byliśmy numerem jeden. Byliśmy numerem jeden przez tyle lat” – powiedziała Orima. „Mieliśmy najlepszy zespół, w którym mogliśmy być, wszyscy o tym wiedzą i było to:” Chodźmy i zróbmy co mamy i nie sądzę, że ktokolwiek byłby w stanie nas pokonać, gdybyśmy grali w naszą grę.

READ  Orlando Magic vs. Cleveland Cavaliers 30 kwietnia 2024, pojedynek – wyniki, statystyki i skróty

„A w tym roku nie myślałem o tym wszystkim. Nie myślałem w obecności:„ Myślę, że jesteśmy najlepszą drużyną na świecie ”. Nie sądzę, że możemy wygrać, nawet jeśli zagramy nasz pierwszy Potrzebujemy pomocy – potrzebujemy Stanforda, aby nie grał w swoją najlepszą grę. Chcemy, aby przegapili strzały, które normalnie wykonują. Tak, to było zupełnie inne.

Kardynał nie rozegrał swojej najlepszej gry i walczył w ataku. Drużyna była 4 z 23 na 3 punkty i zbliżyła się późno, ale nie wystarczająco szybko. To nie tak, że UConn też zagrała najlepiej. Ale grała wystarczająco dobrze, by wrócić tam, gdzie się spodziewała, nawet jeśli wyglądało to inaczej.

Husky zobaczą, czy poradzą sobie lepiej w drugiej rundzie przeciwko Karolinie Południowej, drugiej drużynie, która przegrała w Final Four 2021, z tą bardziej doświadczoną grupą graczy, która musi awansować z Bakers.

Wszyscy powinniśmy wiedzieć, kiedy mecz został odwołany w styczniu, drugą rundę i tak zobaczymy w kwietniu. To było tak samo nieuniknione, jak UConn w meczu o mistrzostwo, historia sezonu spadkowego zostanie przeklęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *