Ukraiński Zełenski mówi, że Donbas został całkowicie zniszczony

(Reuters) – Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w czwartek, że siły rosyjskie „całkowicie zniszczyły” strefę przemysłową Donbasu i oskarżył Moskwę o przeprowadzanie bezsensownych bombardowań, ponieważ nasiliła swoją ofensywę.

Zełenski oskarżył też siły rosyjskie o próbę zabicia jak największej liczby Ukraińców i wyrządzenia jak największych szkód, powtarzając zarzut, że Rosja dokonuje ludobójstwa.

Zełenski powiedział, że podczas gdy siły ukraińskie kontynuują wyzwalanie regionu charkowskiego na wschód od Kijowa, Rosja próbuje wywrzeć większą presję na Donbasie, który znajduje się w południowo-wschodniej części Ukrainy.

„Tam jest piekło i to nie jest przesada” – powiedział w nocnym przemówieniu wideo, dodając, że 12 osób zginęło w „brutalnym i absolutnie bezsensownym bombardowaniu” Siewierodoniecka w czwartek.

„(Są) ciągłe strajki w regionie Odessy i miastach centralnej Ukrainy. Region Donbasu został całkowicie zniszczony” – powiedział.

„To celowa zbrodnicza próba zabicia jak największej liczby Ukraińców, zniszczenia jak największej liczby domów, obiektów socjalnych i przedsiębiorstw”.

Wideo: rosyjski żołnierz prosi o ułaskawienie w procesie o zbrodnie wojenne

(Sprawozdawczość Davida Leungrena i Ronalda Bobsky’ego; Edytowanie przez Chrisa Reese i Daniela Wallisa)

READ  Polska twierdzi, że rosyjski pocisk wleciał w jej przestrzeń powietrzną, a następnie ją opuścił - DW - 29.12.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *