Uraz Tua Tagovailoa ponownie wzbudza kontrowersje dotyczące tego, jak nadawcy radiowi radzą sobie z wstrząsami mózgu

Podobnie jak poważne kontuzje, a konkretnie urazy głowy, poważne kontuzje są podstawą piłkarskiego doświadczenia – a także transmisji piłkarskich, takich jak siniaki dotykające podłoża.

Więc kiedy rozgrywający Miami Dolphins, Tua Tagoviloa, uderzył w trawnik w czwartek wieczorem, Cierpi na coś, co wydaje się być jego drugim urazem głowy w ciągu pięciu dnidała pierwszy test tego, jak Amazon, czyli Ponad 1 miliard dolarów zapłacone na rzecz NFL za transmisję czwartkowych meczów wieczornychzajęłaby się tym, co stało się trudnym zadaniem balansowania dla partnerów medialnych uczelni.

Transmisja miała za zadanie podjąć szybką decyzję, jak pokazać powtórki kontuzji i jak je kontekstualizować. Tagoviloa doznał kontuzji podczas zeszłotygodniowego meczu z Bills, huśtał się i upadł na ziemię po silnym ciosie. Opuścił ten mecz, ale wrócił po tym, jak Dolphins poinformowały, że wyczyścił protokoły wstrząsu NFL. The Stowarzyszenie Graczy NFL rozpoczęło przegląd tego, jak sobie z tym poradzić, i jest on w toku.

Po tym, jak Tagovailoa doznał kontuzji w czwartek, mecz powrócił z komercyjnej przerwy i pokazał powolną powtórkę jego palców uginających się mimowolnie po uderzeniu w ziemię. „Pokażemy ci za chwilę, jak jego palce były wyciągnięte pod koniec tej sztuki” – powiedział Michaels, człowiek teatralny.

Wiele audycji jest zmuszonych powiedzieć, jak ważne są ponowne infekcje, a niektórzy decydują, że nie. Kiedy Alex Smith doznał straszliwej kontuzji nogi kilka sezonów temu, CBS pokazał tylko jedną powtórkę. „To filozofia” Wiceprezes CBS ds. Produkcji, Howard Bryant, powiedział wtedy. „To przerażająca kontuzja, którą szczegółowo opisaliśmy i udokumentowaliśmy, a jako grupa czuliśmy, że to wystarczy”.

Amazon (którego założyciel Jeff Bezos jest właścicielem The Washington Post) zaoferował kolejną powtórkę kontuzji Tagovailoa w czwartym kwartale. Wielokrotna powtórka Niektórzy fani zdenerwowali się w mediach społecznościowych.

READ  Końcowy wynik Giants-Colts: Giants pokonali Colts 38-10 i awansowali do playoffów

Uraz głowy Tua Tagovailoa skłania do kontroli protokołu wstrząsu NFL

W przerwie pracownicy studia gier powrócili do tematu Tagovailoa, ale niewiele wspomnieli o kontuzji i stanie Tagovailoa w poprzednim tygodniu. Gospodarz Charissa Thompson pośrednio odniosła się do tego, mówiąc: „Biorąc pod uwagę wszystko, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu, a teraz w tym tygodniu, było to naprawdę trudne do zobaczenia”.

Ale nie było debaty na temat tego, czy Tagovailoa powinien był grać w pierwszej kolejności – nawet od byłego obrońcy i członka Amazona Richarda Shermana, który kiedyś opublikował artykuł na Trybunie Graczy zatytułowany „Dlaczego nienawidzę futbolu w czwartkowe wieczory”, który przytoczył swoje obawy o bezpieczeństwo graczy i krótki zwrot z niedzielnych meczów.

Nie wszyscy byli przekonani, że serial powinien był przedyskutować decyzję Dolphins. Andrew Whitworth, świeżo emerytowany frontman, odpowiedział na krytykę ze strony pisarza NFL na Twitterze.

Napisał: „Skrytykowałem tylko poprzednich graczy”. „Kto grał w tę grę. Spędzać czas rozmawiając o swoim bracie futbolowym cieszącym się ruchem i zdobywającym świadomość. Zły wygląd jest obecnie zainteresowany czymkolwiek innym niż Tua i jego rodzina. Polityka [tomorrow]! „

Chris Nowinsky, współzałożyciel i dyrektor generalny Concussion Legacy Foundation, rozpoczął program edukowania nadawców, jak rozmawiać o wstrząsach mózgu z Bobem Costasem, który powiedział, że został usunięty z relacji z Super Bowl w NBC z powodu jego komentarza na temat wstrząsów mózgu . „Problem polega na tym, że wszyscy myśleliśmy, że Bob Costas jest nietykalny” – powiedział Nowinski. „Kiedy powiedział jedno złe słowo o piłce nożnej, został wyrzucony z transmisji NFL przez NBC. Myślę, że to przeraziło wszystkich… Oglądam mecze i słyszę strach. [announcers’] głosy. Jeśli powiedzą coś złego o wstrząśnieniu mózgu lub umieszczą to w niewłaściwym miejscu, stracą pracę.

Podczas czwartkowego pokazu przedmeczowego załoga Amazona długo dyskutowała na temat kontuzji Tagovailoa w zeszłym tygodniu. Sieć dostarczyła również bardziej szczegółowy raport na temat kontuzji po meczu, w tym szczegółowe wyjaśnienie ligowych protokołów wstrząsu mózgu od reportera Michaela Smitha.

READ  Johnny Gomez z Red Sox pokonuje Wielki Szlem Trevor Story

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia dla nadawców sportowych jest uzyskanie odpowiedniej równowagi w relacjach na żywo z krytycznych kontuzji, powiedział Michael Weinstein, wieloletni dyrektor generalny i producent sportów, w tym meczów NFL. „Próbujesz opowiedzieć historię tego, co się wydarzyło, ale także podejmujesz natychmiastową decyzję” – powiedział.

Weinstein uważał, że kontekst poprzedniej kontuzji Tagovailoa jest ważny i powinien zostać podkreślony, ale powiedział, że nadawcom trudno jest spekulować, czy zawodnik powinien grać, czy nie.

„Jak mówisz, że nie powinien się bawić, jeśli delfiny i lekarz dali mu zielone światło?”, zapytał. „To trudne dla Al O [color analyst Kirk] Herbstreit lub ktokolwiek w audycji, aby to powiedzieć.

Weinstein dodał, że sposób, w jaki kontuzje są przedstawiane i omawiane w telewizji, jest sprawą NFL. Kiedy spotykał się z ligą przed sezonem na temat transmisji meczów, dyrektorzy zawsze podkreślali pracę, jaką NFL wykonywał w celu ochrony graczy – zwłaszcza, gdy rosła świadomość na temat kontuzji. „NFL zdaje sobie sprawę, że istnieją obawy dotyczące tego na każdym poziomie” – powiedział Weinstein.

Mark Maske przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *