USA rozważają nowy fundusz, aby zabezpieczyć depozyty, ponieważ coraz więcej banków upada, mówi Bloomberg News

11 marca (Reuters) – Amerykańska Rezerwa Federalna i Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów rozważają utworzenie funduszu, który pozwoliłby organom regulacyjnym ograniczyć nadmierne depozyty w bankach borykających się z problemami w następstwie upadku Silicon Valley Bank, poinformował Bloomberg News. zgłoszone w sobotę.

Organy regulacyjne omówiły nowy specjalny pojazd w rozmowach z urzędnikami bankowymi i mają nadzieję, że takie posunięcie uspokoi deponentów i pomoże powstrzymać panikę, czytamy w raporcie, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Nowy pojazd jest częścią planowania awaryjnego agencji, ponieważ panika rozprzestrzenia się na temat kondycji banków skupionych na kapitale podwyższonego ryzyka i społecznościach start-upów, dodano w raporcie.

Budynek Rezerwy Federalnej USA w Waszyngtonie 18 marca 2008 r. REUTERS/Jason Reed

Rezerwa Federalna USA odmówiła komentarza w sprawie raportu, podczas gdy FDIC nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

Wcześniej w sobotę prezydent USA Joe Biden rozmawiał z gubernatorem Kalifornii Gavinem Newsomem o porażce SVB i wysiłkach zmierzających do rozwiązania tej sytuacji.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Bank Doliny Krzemowej upadł po tym, jak deponenci, zaniepokojeni finansami pożyczkodawcy, rzucili się, by wycofać swoje depozyty. Szalona dwudniowa runa na bank zaślepiła obserwatorów i oszołomiła rynki, niszcząc ponad 100 miliardów dolarów wartości rynkowej amerykańskich banków.

Sprawozdania Jose Josepha z Bangalore; Montaż przez Paula Simao

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Aktualizacje na żywo ze Sri Lanki: Prezydent Rajapakse ucieka na Malediwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *