USWNT zmierzy się z Meksykiem w okresie rozgrzewki przed lipcowymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych kobiet zmierzy się 13 lipca na stadionie Red Bull Arena w Harrison w stanie New Jersey z Meksykiem w przedostatnim meczu Amerykanek przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r., ogłosiła w piątek Federacja Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych.

Oczekuje się, że mecz w Meksyku będzie trzecim dla nowej trenerki Emmy Hayes, która swój pierwszy sezon zakończy na marginesie trenowania Chelsea, gdzie jako główna trenerka pracuje od 2012 roku.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Meksyk pokonał Stany Zjednoczone 2:0 w zeszłym miesiącu w fazie grupowej Złotego Pucharu CONCACAF i było to jego drugie zwycięstwo w 43 spotkaniach pomiędzy obiema drużynami.

Stany Zjednoczone odzyskały siły i zdobyły Złoty Puchar, pokonując Brazylię 1:0 w finale rozegranym 10 marca.

Amerykanie kolejny mecz u siebie rozegrają po meczu 13 lipca, choć dokładna data, miejsce i przeciwnik nie zostały ujawnione.

Zespół rozpocznie swoją olimpijską podróż 25 lipca od meczu z Marokiem lub Zambią w Nicei we Francji, a następnie rozegra mecze grupowe z Niemcami i Australią.

Stany Zjednoczone zdobyły cztery z pierwszych pięciu złotych medali olimpijskich w kobiecej piłce nożnej, ale od 2012 r. nie stawały na podium, a w 2021 r. zdobyły brązowy medal na Igrzyskach w Tokio.

Ubiegły rok był najgorszym zakończeniem Pucharu Świata w historii, po tym jak odpadli ze Szwecji po rzutach karnych w 1/8 finału.

Podczas meczu, który odbędzie się 13 lipca w Red Bull Arena, drużyna US Soccer uhonoruje drużynę, która zdobyła Puchar Świata w 1999 r., organizując uroczystość przed meczem i ponowne spotkanie zawodników drużyny. Tego lata przypada 25. rocznica zwycięstwa Stanów Zjednoczonych w Pucharze Świata na własnym terenie, co stanowi drugi z czterech dotychczasowych tytułów mistrza świata.

READ  Decyzje Aarona Judge'a dotyczące wolnych agencji zdominowały zimowe spotkania MLB

„To będzie zabawny i inspirujący weekend” – powiedziała w oświadczeniu Cindy Barlow Cooney, prezes Federacji Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych, która grała w drużynie na Mistrzostwach Świata Kobiet w 1999 roku.

„Fani będą mieli okazję okazać swoje wsparcie dla zespołu przed wyjazdem do Francji, podczas gdy my będziemy świętować naszą drużynę na Mistrzostwach Świata Kobiet w 1999 r. To grupa kobiet, które zrobiły tak wiele dla sportu i wpływu tego zespołu, turnieju. „To uczucie jest nadal odczuwalne 25 lat później, zwłaszcza gdy składamy wniosek: „Będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet 2027. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę moje koleżanki z drużyny i przyjaciół”.

Stany Zjednoczone i Meksyk złożyły wspólną ofertę w sprawie organizacji Mistrzostw Świata Kobiet w 2027 r. 17 maja FIFA podejmie decyzję między tą ofertą a ofertą Brazylii oraz wspólną ofertą Belgii, Niemiec i Holandii.

W amerykańskim harmonogramie przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 r. pozostało jeszcze sześć meczów: dwa w Pucharze SheBelieves w przyszłym miesiącu, dwa mecze towarzyskie z Koreą Południową w czerwcu – które według przewidywań będzie pierwszym trenerem Hayesa – mecz z Meksykiem i mecz pożegnalny rozegrany później data Od lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *