Użytkownicy Apple Vision Pro doświadczają podbitych oczu, bólów głowy i szyi

Użytkownicy Apple Vision Pro zgłaszali, że drogie okulary powodują podbite oczy, bóle głowy i szyi.

Emily Ullman, szefowa marketingu w kalifornijskiej firmie zajmującej się fotografią nieruchomości Hopscotch International, – stwierdził MarketWatch Po pierwszym założeniu Vision Pro cierpiała na „bardzo ciemne, czarne oczy”.

„Przez pierwsze kilka tygodni nie mogłam go zbyt często używać, ponieważ moja kondycja właśnie się skończyła” – powiedziała.

Użytkownicy Apple Vision Pro skarżą się na bóle głowy, podbite oczy i bóle szyi spowodowane noszeniem urządzenia. AFP za pośrednictwem Getty Images

Ullman ubolewał, że 22-uncjowy zestaw słuchawkowy „oczywiście”. [placed] Za duży ciężar na moim policzku.”

Ian Becraft, dyrektor generalny Signal Consulting, powiedział portalowi informacyjnemu, że po dwugodzinnej sesji noszenie urządzenia powodowało u niego ból u podstawy czaszki i górnej części pleców.

W komentarzach Olmana i Beacrafta powtarzają się komentarze użytkowników Reddita, którzy zgłosili różne dolegliwości wynikające z noszenia gogli, których ceny zaczynają się od 3500 dolarów.

„Odkąd zacząłem go używać, nieustannie boli mnie głowa” – napisał jeden z użytkowników Redditora, który stwierdził, że kupił zestaw słuchawkowy „w dniu premiery”, czyli 2 lutego.

Użytkownik Vision Pro powiedział, że pracownicy Apple „wymienili moją uszczelkę świetlną” – materiał przymocowany do zestawu słuchawkowego, który dopasowuje się do twarzy użytkownika i blokuje rozproszone światło.

Redditor napisał również, że wypróbowali „pojedynczą i podwójną domenę”, ale „żadna z nich nie działa”.

Urządzenie za 3500 dolarów zostało zaprezentowane przez producenta iPhone'a na początku lutego i wywołało wiele entuzjazmu. Obrazy Getty’ego

„Dziś zdecydowałem się nie używać go dłużej niż 24 godziny i ból głowy zniknął” – napisał Redditor.

Podobne opinie przekazywali inni komentatorzy na Reddicie, w tym jedna osoba, która stwierdziła, że ​​już po trzecim dniu korzystania z urządzenia odczuwa „bóle głowy i zmęczenie oczu”.

Inny Redditor zgłosił „silny ból głowy” i „skrajny dyskomfort” po noszeniu zestawu słuchawkowego zaledwie przez 10 minut – doświadczenie to porównał do „sesji tortur”.

READ  Długo oczekiwana gra RPG Nintendo Switch została oficjalnie anulowana
W okresie adaptacyjnym Apple zaleca użytkownikom zrobienie przerwy po 20–30 minutach ciągłego noszenia urządzenia. Eric Bendzic/Shutterstock

„Czuję się, jakbym zaraz miała zawał serca” – napisali.

„The Post” poprosił Apple o komentarz.

Chociaż Apple odmówił komentarza MarketWatch na temat konkretnych doświadczeń użytkowników, zauważył, że oficjalne wytyczne dotyczące produktu zalecają, aby użytkownicy słuchawek robili sobie przerwę co 20–30 minut w okresie aklimatyzacji.

Użytkownikom, którzy w dalszym ciągu odczuwają zmęczenie oczu, bóle głowy lub ból, zaleca się całkowite zaprzestanie noszenia urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *