Kontuzja Giannisa Antetokounmpo rzuciła ciemną chmurę na zwycięstwo Bucks nad Celtics

MILWAUKEE — Sytuacja Milwaukee Bucks wyglądała dobrze do czasu, gdy w trzeciej kwarcie wtorkowego meczu z Boston Celtics pozostała 3:40. Po serii czterech porażek z rzędu Bucks mają 15 punktów przewagi nad jedyną drużyną NBA, która ma na koncie 60 zwycięstw.

Wtedy doszło do katastrofy.

Nie nawiązując kontaktu z innym zawodnikiem, napastnik Bucks, Giannis Antetokounmpo, padł na ziemię, biegnąc po korcie, natychmiast chwytając dolną połowę lewej nogi.

Po krótkim posiedzeniu z kolegami z drużyny i trenerem wokół siebie, Antetokounmpo obciążył nogę, a następnie objął ramieniem kolegów z drużyny, Brooka Lopeza i Thanasisa Antetokounmpo, aby pomóc mu wstać z podłogi. Ostatecznie Antetokounmpo o własnych siłach wrócił do szatni Bucs.

W czwartej kwarcie zwycięstwa nad Milwaukee 104:91 drużyna Bucs ogłosiła, że ​​Antetokounmpo naderwał lewą łydkę. Po meczu trener Bucks, Doc Rivers, powiedział reporterom, że po meczu Antetokounmpo przeszedł dalsze badania zarówno lewej łydki, jak i lewego ścięgna podkolanowego.

„Badają go pod kątem łydki, co oczywiście wskazuje na rezonans magnetyczny” – powiedział Rivers. – Tak, sprawdzą oboje.

Kiedy Rivers ponownie potwierdził wynik testu, stwierdził, że nie został on jeszcze ukończony i że Antetokounmpo opuścił arenę w celu wykonania badań obrazowych.

Rozgrywający Bucks, Damian Lillard, był w trakcie meczu zawodnikiem najbliższym Antetokounmpo, kiedy podniósł piłkę i patrzył, jak Antetokounmpo upada.

„Za każdym razem, gdy widzisz, jak jeden z twoich kolegów z drużyny upada, jest to poważny problem” – powiedział Lillard. „Spędzamy ze sobą dużo czasu, spędzamy więcej niż nasza rodzina, więc myślę, że to jest najważniejsza rzecz. Bycie najlepszym zawodnikiem na tym etapie sezonu, bycie tak ważną częścią naszego zespołu, to to był moment typu „och…”, szczególnie dlatego, że nie ma nikogo innego.

„Byłem tuż obok niego. Widziałem więc jego wyraz twarzy, reakcję. Więc oczywiście się przestraszyłem. Wiedziałem, że ogłosimy przerwę na żądanie, więc wskoczyłem na połowę kortu, a kiedy wstał, podniósł się, chciał to zważyć. Widziałem, że trochę na nim ciążył, i jego reakcja prawie go zmusiła do cofnięcia się. Ale przybrał na wadze, więc pomyślałem: „ OK. To wygląda na silniejsze, niż myślałem.

READ  Trzech rannych w strzelaninie do Six Flags Great America w Illinois

„Myślę, że wiele mi pokazało to, że mógł chodzić samodzielnie. I szczerze mówiąc, to bardzo motywujące. Teraz chcesz tylko, żeby był zdrowy.

Rivers zgodził się z Lillardem, zwłaszcza w kwietniu. Ponieważ play-offy NBA rozpoczynają się o godzinie 20:00, istnieją poważne obawy o postępujący stan zdrowia Antetokounmpo.

„Powiedziałbym, że dużo” – powiedział Rivers o swoim poziomie niepokoju. „Ale to Giannis. Myślę, że prawdopodobnie wszyscy czują to samo, co ja teraz. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze”.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Milwaukee awansowało do bilansu 48-31 w sezonie. Na trzy mecze do końca sezonu zasadniczego Bucks mają o jedno spotkanie przewagę nad New York Knicks zajmującymi drugie miejsce w Konferencji Wschodniej. Bucks utrzymali dogrywkę nad Knicks, ale w rankingach jest więcej obaw.

Przed Bucksami są dwa mecze Orlando Magic i Cleveland Cavaliers. Cleveland Cavaliers są właścicielami rekordu dywizji w dogrywce z Bucks, ale przegrali już trzy mecze z rzędu i wygrali tylko trzy z ostatnich 10 meczów. Z drugiej strony dogrywka wisi w powietrzu przeciwko Magic, który w trzech ostatnich meczach sezonu zasadniczego mierzy się z Bucks dwukrotnie – najpierw w środę wieczorem w Milwaukee, a następnie w niedzielę w Orlando w finale sezonu zasadniczego. Zespoły.

W przerwie między spotkaniami z Magic Bucks zmierzą się z Thunder, którego pokonali 24 marca w Oklahoma City. W tym sezonie Bucs mają bilans 3-3 w meczach, w których Antetokounmpo nie gra.

Bucks nie ogłosili jeszcze żadnych dalszych wyników badań, którym Antetokounmpo został poddany po meczu.

Dlatego też na tym etapie jedyną diagnozą postawioną przez zespół było naciągnięcie lewej mięśnia płaszczkowatego. Mięsień płaszczkowaty to jeden z dwóch mięśni tworzących łydkę, dlatego zespoły często będą określać naciągnięcie mięśnia płaszczkowatego jako najczęstsze obciążenie łydki, ale zdarzają się przypadki, w których zespoły mają szczególne przypadki, w których zawodnik doznał nadwyrężenia mięśnia płaszczkowatego. Jeden z takich przypadków miał miejsce w przypadku Lillarda w zeszłym sezonie, gdy był członkiem Portland Trail Blazers.

READ  Rodzina Dyera Nicholsa złożyła federalny pozew cywilny przeciwko Memphis i funkcjonariuszom policji

„To boli” – powiedział Lillard w odpowiedzi na pytanie Atletyczny Jak się czułem, gdy w pierwszym miesiącu sezonu 2022-23 doznałem tej samej kontuzji. „To bolało.… Kiedy to zrobiłem, mogłem normalnie wykonywać różne czynności. Wydaje mi się, że mam wysoką tolerancję na ból, a kiedy to zrobiłem, zacząłem chodzić i nie tylko było to bolesne, ale także mięsień nie mógł” sobie z tym poradzić.

„Kiedy się uspokoi, myślę, że znajdziesz sposób, aby to przezwyciężyć, ale to dziwne uczucie. Ale słuchając tego, wiem, znam to uczucie. Jako ktoś, kto przez to przeszedł – jeśli tak jest – to także inspirujące.

Jeśli chodzi o Lillarda, nadwyrężenie łydki tej samej nogi spowodowało kontuzję podeszwy po tym, jak odsunął go na bok na początku sezonu. Lillard został po raz pierwszy wymieniony w raporcie dotyczącym kontuzji 6 listopada 2022 r., ale grał pomimo kontuzji, aż kilka tygodni później doznał nadwyrężenia mięśnia płaszczkowatego.

„Kiedy to zrobiłem, nadwyrężyłem łydkę, a potem wróciłem, osiem lub dziewięć dni później, wróciłem do zdrowia łydki” – powiedział Lillard. „A potem… zaraz po powrocie doznałem kontuzji mięśnia płaszczkowatego. Myślę, że po powrocie i wykonaniu soleusa czułem się jak mecz lub dwa. Potem trwało to dwa tygodnie. Dla mnie to były jakieś dwa tygodnie, potem wróciłem i zagrałem.

Lillard po raz pierwszy pojawił się w raporcie dotyczącym kontuzji Portland 20 listopada, a Trail Blazers grali z Indiana Pacers 2 grudnia. Nie zagrał ponownie aż do zagrania w 4, około 14 dni po wstępnej diagnozie.

W przypadku Bucksów do play-offów NBA pozostało 11 dni, więc harmonogram Antetokounmpo będzie całkowicie zależał od tego, jak poważne jest naciągnięcie mięśnia podeszwowego oraz od tego, czy jest to jedyna kontuzja, jakiej doznał zespół, kiedy powrócą wyniki wtorkowych testów.

READ  Epic przekazuje dwa tygodnie na pomoc na Ukrainie

(Zdjęcie: Giannis Antetokoumpo: Stacy Revere/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *