VESA wypuszcza specyfikację DisplayPort 2.1 اات


VESA wypuszcza specyfikację DisplayPort 2.1 اات

Najnowsza specyfikacja DisplayPort zapewnia lepsze dopasowanie do USB Type-C i USB4;

BEAVERTON, Ruda. 17 października 2022 — Stowarzyszenie Standardów Elektroniki Wideo (VESA®) ogłosiło dzisiaj, że wydało DisplayPort 2.1, najnowszą wersję specyfikacji DisplayPort, która jest zgodna wstecz i zastępuje poprzednią wersję DisplayPort (DisplayPort 2.0). VESA ściśle współpracuje z firmami członkowskimi, aby zapewnić, że produkty obsługujące DisplayPort 2.0 rzeczywiście będą spełniać najnowsze i najbardziej wymagające specyfikacje DisplayPort 2.1. W wyniku tych wysiłków wszystkie wstępnie certyfikowane produkty DisplayPort 2.0 otrzymały certyfikat, w tym te obsługujące UHBR (Ultra High Bitrate) – niezależnie od tego, czy są to procesory graficzne, układy stacji dokującej, standardowe układy testowe, czy układy wzmacniaka PHY, takie jak resetowanie czasu urządzeń lub Kable DP40/DP80 (w tym pasywne i aktywne, wykorzystujące pełnowymiarowe złącza DisplayPort, Mini DisplayPort lub USB Type-C) — zostały już certyfikowane zgodnie z bardziej rygorystyczną specyfikacją DisplayPort 2.1.

Osiągnięcie potężnego, wszechstronnego doświadczenia wizualnego użytkownika pozostaje najwyższym priorytetem specyfikacji VESA DisplayPort, niezależnie od tego, czy jest to natywny kabel DisplayPort, tryb alternatywny DisplayPort (DisplayPort przez USB Type-C), czy też przez USB4. W związku z tym DisplayPort 2.1 zaostrzył swoje dostosowanie do specyfikacji USB Type-C, a także specyfikacji USB4 PHY, aby ułatwić wspólną usługę PHY zarówno dla DisplayPort, jak i USB4. Ponadto DisplayPort 2.1 dodał nową funkcję zarządzania przepustowością DisplayPort, aby umożliwić tunelowanie DisplayPort bardziej efektywnie współistnieć z innym ruchem we/wy za pośrednictwem łącza USB4. Ta zwiększona wydajność jest dodatkiem do obowiązkowej obsługi VESA Display Stream Compression Codec (DSC) i wbudowanej funkcji odtwarzania VESA. Obsługa strumienia bitów DSC może zmniejszyć przepustowość transmisji DisplayPort o ponad 67 procent bez widocznych defektów, podczas gdy wbudowane odtwarzanie VESA może zmniejszyć przepustowość pakietów tunelowania DisplayPort o ponad 99 procent po ponownym uruchomieniu płyty.

„Osiągnięcie większej zgodności między DisplayPort i USB na wspólnej warstwie PHY było szczególnie ważnym wysiłkiem w ramach VESA, biorąc pod uwagę znaczne nakładanie się modeli przypadków użycia między systemami DisplayPort i USB4. DisplayPort 2.1 łączy DisplayPort ze specyfikacją USB4 PHY, aby zapewnić najwyższą wydajność wideo w całym szeroka gama produktów konsumenckich Transmisja ekranu przez DisplayPort, przy wysokich przepływnościach i sprawdzonej jakości obrazu dla kompresji DSC, nawet w przypadku treści HDR, zapewnia wystarczającą przepustowość do potrzeb niemal każdej praktycznej aplikacji Funkcje takie jak obsługa wielu wyświetlaczy za pomocą jednego kabla lub włączanie wiele funkcji na jednym porcie, takich jak wideo, zasilanie i transmisja danych, nie wymaga żadnych kompromisów w wyborze formatu wideo.Zaawansowane możliwości interfejsu wideo DisplayPort są możliwe dzięki nieocenionemu wkładowi ponad 300 firm członkowskich z całego ekosystemu elektronicznego.”

Stwierdził to Alan Kobayashi, przewodniczący rady dyrektorów VESA i szef grupy zadaniowej VESA DisplayPort.

DisplayPort 2.1 zaktualizował również specyfikację kabla DisplayPort, aby zapewnić większą moc i ulepszenia pełnowymiarowych konfiguracji kabli DisplayPort i Mini DisplayPort, które umożliwiają lepszą łączność i dłuższe kable (ponad 2 m dla kabli DP40 i ponad 1 m dla kabli DP80) bez zmniejszania UHBR wydajność. Kable DP40 z certyfikatem VESA obsługują prędkość łącza do UHBR10 (10 Gb/s), z czterema liniami, zapewniając maksymalną przepustowość do 40 Gb/s, podczas gdy kable DP80 z certyfikatem VESA obsługują prędkość łącza do UHBR20 (20 Gb/s) Gigabitów na po drugie), z czterema liniami, zapewniającymi maksymalną prędkość 80 Gb/s.

READ  Chris Evans nazywa swojego iPhone’a 12 Pro zbyt ciężkim, pyta Apple o przycisk Home

Kable DP40 i DP80 UHBR z certyfikatem VESA zapewniają łączność z wyświetlaczem i działanie na najwyższych poziomach wydajności dla produktów obsługujących DisplayPort 2.1. Źródło: VESA.

„W przypadku wszystkich naszych standardów, w tym DisplayPort, VESA zainwestowała znaczne zasoby w procedury testowania i przeglądu, w tym testowanie interoperacyjności produktów, które zawierają specyfikację VESA. Ma to na celu zapewnienie, że produkty wprowadzane na rynek, które twierdzą, że obsługują standardy VESA, spełniają wysokie standardy jakości, które stworzyliśmy VESA nadal bada i opracowuje nowe procedury w celu poprawy naszego procesu audytu, aby zapewnić solidne wdrażanie na rynku produktów wysokiej jakości, które obsługują DisplayPort i inne specyfikacje VESA.Dzięki wkładowi dostawców sprzętu testowego, VESA posiada solidną infrastrukturę testową, która obsługuje szersze testowanie i wdrażanie certyfikowanych urządzeń niż DisplayPort 2.1 na rynku”.

James Schwat, dyrektor programu zgodności VESA.


„Koniec komunikatu prasowego”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *