W Kalifornii wystąpią dwie atmosferyczne burze rzeczne

Nieokreślony

grać

  • Burza ciągnie na brzeg rzekę o bogatej w wilgoć atmosferze.
  • System będzie zalewał Kalifornię do czwartku, powodując powodzie i osunięcia ziemi.
  • Kolejny godny uwagi system pojawi się w ten weekend.

Burza typu „Pineapple Express” uderza w rzekę atmosferyczną, zaczynając śledzić Kalifornię i północny zachód, po czym pod koniec tygodnia nadejdzie kolejna potężna burza. Tym dwóm systemom towarzyszą ulewne deszcze, osunięcia ziemi, obfite opady śniegu w górach i silne wiatry.

(Dalej: Co warto wiedzieć o rzekach atmosferycznych)

Oto, co obecnie śledzimy: Deszcz spowodowany nową burzą zaczyna rozprzestrzeniać się na północno-zachodnie Pacyfik i północną Kalifornię. Poniżej najnowszy radar i satelita burzy.

ZdjęcieZdjęcie

Pióropusz wilgoci atmosferycznej rzeki, pokazany poniżej w odcieniach zieleni, żółci i pomarańczy, rozciąga się aż do Hawajów, stąd przydomek „Ananasowy Ekspres”.

ZdjęcieZdjęcie

Oto najnowsze alerty National Weather Service: Straż powodziowa obowiązuje w częściach północnej i południowej Kalifornii, w tym w Bay Area, Sacramento i San Diego, do czwartkowej nocy lub wczesnego piątku. W tym miejscu strumienie, rzeki, potoki i strumienie mogą zalewać nisko położone obszary i inne obszary podatne na powodzie.

Ostrzeżenia przed burzami zimowymi obowiązują także w Sierra Nevada i górach południowej Kalifornii, gdzie obfite opady śniegu mogą powodować problemy z podróżowaniem na większych wysokościach.

Dla części Kalifornii i południowego Oregonu wydano ostrzeżenia dotyczące wiatru i niektóre ostrzeżenia o silnym wietrze. Silne wiatry na tych obszarach mogą powodować rozproszone przerwy w dostawie prądu i uszkodzenia drzew.

ZdjęcieZdjęcie

Oto najnowsze czasy kolejnej rundy burzowej pogody:

– Burza nr. 1: Pierwszy potężny system burzowy przyniesie ulewne deszcze i silne wiatry w większości północnej Kalifornii i północno-zachodniego Pacyfiku do środowej nocy. Obszary Północnej Kalifornii są szczególnie narażone na lokalne powodzie. Do środowej nocy w górach Sierra nasili się intensywny śnieg, łącznie z przelotnymi opadami śniegu.

READ  Tajna Służba zapewniła GI wymianę tekstów po prośbie o wiele rekordów

W czwartek system rozprowadzi ulewne deszcze i śnieg w górach w kierunku południowej Kalifornii, podczas gdy części północnej Kalifornii i północno-zachodniej części kraju pozostaną wilgotne. W południowej Kalifornii możliwe są lokalne powodzie, osuwiska i osuwiska skał, szczególnie na obszarach, które w zeszłym tygodniu były mokre. Część wilgoci z tego systemu będzie również przemieszczać się w głąb lądu, na południowy zachód.

W piątek i sobotę na niższych partiach zachodu na zachodzie deszcz i śnieg będą się utrzymywać, ale opady nie będą intensywne.

– Burza nr. 2: Następna znacząca, mokra burza nadejdzie do Kalifornii w niedzielę i potrwa do początków przyszłego tygodnia. Szczegóły są nadal niepewne, ale może to spowodować ulewne deszcze, osunięcia ziemi i skał, a także śnieg w górach i silny wiatr.

(Dalej doprecyzuj swoją prognozę dzięki naszemu szczegółowemu podziałowi godzinowemu na kolejne 8 dni – dostępne tylko u nas Doświadczenie Premium Pro.)

ZdjęcieZdjęcie

Oto przewidywana ilość opadów deszczu i śniegu w tym tygodniu: Najintensywniejsze opady deszczu spodziewane są w Północnej Kalifornii, a w niektórych obszarach w tym tygodniu spadnie nawet do 3 cali.

W południowej Kalifornii sumy będą wynosić od 1 do 3 cali w czwartek i czwartek wieczorem na większości obszarów (lokalnie u podnóża i w górach).

Poziom śniegu zacznie rosnąć w Sierra, do wysokości około 6000 do 7000 stóp, gdzie powinna zgromadzić się stopa lub więcej. Chłodniejsze powietrze sprawi, że do piątku poziom śniegu spadnie do około 2500 do 3500 stóp, co umożliwi wystąpienie umiarkowanych opadów śniegu na niższych wysokościach.

Deszcz ze śniegiem do piątku w regionie Lower West. Należy pamiętać, że do tych sum dodadzą się dodatkowe opady deszczu i śniegu powstałe w wyniku drugiej burzy, ale jest za wcześnie, aby podawać takie szacunki.

ZdjęcieZdjęcie

Podstawową misją dziennikarską Instytutu Meteorologicznego jest informowanie o pogodzie, środowisku i znaczeniu nauki w naszym życiu. Ta historia niekoniecznie odzwierciedla stanowisko naszej firmy-matki, IBM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *