Walmart i Salesforce współpracują w sprzedaży technologii sprzedawcom detalicznym

Wraz z rosnącymi ograniczeniami czasowymi w handlu detalicznym, Walmart W pogoni za nowym pobocznym zgiełkiem.

Gigant handlu detalicznego, znany ze sprzedaży artykułów spożywczych, pasty do zębów, zabawek i nie tylko w swoich supermarketach, chce sprzedawać więcej technologii i usług innym firmom. W czwartek ogłosił zawarcie umowy z siły sprzedaży zwiększyć sprzedaż swojej usługi dostawy GoLocal, która dostarcza zakupy pod drzwi klientów; oraz Store Assist, który pomaga pracownikom w szybszym i dokładniejszym kompletowaniu i pakowaniu zamówień w celu odbioru i dostawy przy krawężniku.

Począwszy od tej wiosny, usługi będą oferowane przez Salesforce i wymienione w sklepie z aplikacjami dla firm.

Nadchodzi najnowszy nacisk Wal-Martu na komercjalizację swojej technologii Tam, gdzie środowisko handlu detalicznego staje się trudniejsze. jego inflacja zmuszanie kupujących do wydawania większych pieniędzy na podstawowe produkty, Przywództwo Wzrosła sprzedaż artykułów spożywczych w Wal-Marcie. Ale firma sprzedaje również mniej artykułów o wyższej marży, takich jak elektronika, odzież i inne towary uznaniowe.

Suresh Kumar, dyrektor ds. technologii Walmart Worldwide, powiedział, że umowa z Salesforce pomoże firmie Walmart poprawić wrażenia kupujących.

„Dzięki zaangażowaniu innych sprzedawców detalicznych możemy zrozumieć potrzeby klientów na całej ścieżce zakupowej, a następnie ulepszyć nasze produkty, aby móc służyć klientom bez względu na to, jak, gdzie i kiedy robią zakupy” – powiedział. „Ostatecznie przyniesie to również korzyści nam, ponieważ będziemy nadal ulepszać nasze produkty”.

Na przykład, ponieważ GoLocal Walmart ma więcej paczek do dostarczenia od większej liczby sprzedawców detalicznych, jego kierowcy będą mieli bardziej intensywne trasy, powiedział. Obniża to koszt dostaw ostatniej mili Wal-Mart i pozwala kierowcy na podrzucanie paczek klienta z kilku sprzedawców detalicznych na jednym przystanku.

Walmart Szukałem nowych, bardziej dochodowych sposobów na transformację Miliony klientów i ponad 5300 amerykańskich sklepów i klubów magazynowych za większe pieniądze. Działania te obejmują rozwój działalności reklamowej Walmart Connect; przyciągać więcej sprzedawców do zewnętrznego rynku i sprzedawać im usługi realizacji zamówień; oraz pobieranie opłat za Walmart Luminate, narzędzie do analizy klientów dla handlowców i dostawców. Współtworzyłem i wspierałem Wschodząca firma z branży technologii finansowych. Uruchomiono także Walmart+, Usługa subskrypcji, która jest odpowiedzią sprzedawcy na Amazon Prime.

READ  Kontrakty terminowe Dow spadają po wywołaniu docelowej wyprzedaży; Rynek oferuje 90% szans na to

Walmart GoLocal uruchomiony w 2021 roku i zarejestrowanych klientów, Włącznie z Magazyn domowy i chico. Latem zaczęła sprzedawać Store Assist, technologię, z której korzystają jej pracownicy w sklepie.

Dzięki tym posunięciom Walmart bierze stronę z konkurencyjnego poradnika Amazona. w ciągu ostatnich dwóch lat, Amazonka Licencjonował swoją technologię płatności bezgotówkowych o nazwie „Just Walk Out” i Subskrybuj Lotniska, stadiony sportowe, areny i Sklep spożywczy w Missouri Aby wprowadzić technologię do swoich sklepów. Oczekuje się również, że go sprzedasz System płatności ze skanem dłoni I zwolniony Usługa analityczna Gdzie marki płacą za dane o wydajności swoich produktów w fizycznych sklepach Amazon.

Walmart nie ujawnił szczegółów umów handlowych ani nie oszacował, jak duży może stać się jego biznes. Jednak wykazują oznaki wzrostu. Walmart powiedział, że GoLocal zrealizował do tej pory ponad 3 miliony dostaw. W sierpniu przekroczyła 1 milion dostaw.

Nowy biznes Wal-Martu stał się również stałym elementem wezwań do zarobków firmy. W listopadzie dyrektor finansowy Wal-Mart, John David Rainey, powiedział, że Wal-Mart dodał ponad 8 000 sprzedawców do rynku osób trzecich w trzecim kwartale fiskalnym. Jej działalność w zakresie reklamy cyfrowej wzrosła w kwartale o ponad 30% na całym świecie, napędzana 40% wzrostem w Walmart Connect w USA i reklamami na Flipkart, większościowym serwisie e-commerce w Indiach.

Dyrektor ds. produktów w Salesforce, David Schmeier, powiedział, że sprzedawcy detaliczni są spragnieni rozwiązań, ponieważ starają się nadążyć za klientami o wysokich oczekiwaniach, którzy przechodzą między zakupami w sklepie, zamawianiem do domu i odbieraniem zakupów online w sklepie lub na parkingu. Według danych Salesforce, jedno na pięć zamówień online złożonych w weekend przed Bożym Narodzeniem zostało zrealizowane w sklepie.

Dodał, że Wal-Mart będzie oferować swój App Store jako technologię przez sprzedawców detalicznych i detalistów.

Kumar, dyrektor ds. technologii w firmie, powiedział, że nawet przy tym wszystkim, co daje innym firmom, Wal-Mart wie, że nie należy zdradzać swojego sekretnego sosu. Niektóre z jego technologii nie będą na sprzedaż.

READ  Wiadomości na żywo: Wydatki konsumentów w USA spadły w grudniu, mimo że inflacja spadła

„W rzeczywistości bardzo rozważnie wybieramy rodzaje technologii, które chcemy zaoferować innym firmom” – powiedział.

– Annie Palmer z CNBC przyczyniła się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *