Wiadomości o wyborach prawyborów: Kluczowe wyścigi i aktualizacje na żywo

Jak sam przyznaje, Adam Hollier nie jest typem faceta, z którym chciałoby się pić piwo.

„Pamiętasz, kiedy George W. Bush biegł i myślałeś: „To ten typ faceta, z którym chcesz się napić piwa?” – powiedział mi, wyjaśniając swoją osobowość. „Nikt nie chce ze mną pić piwa”.

Dlaczego nie, zapytałem?

– Nie żartuję – powiedział. „Jestem przyjacielem, do którego dzwonisz, aby przenieść ciężkie łóżko. Jestem przyjacielem, do którego dzwonisz, gdy utkniesz na poboczu drogi. Prawda? Jestem przyjacielem, do którego dzwonisz, gdy potrzebujesz wyznaczonego kierowcy.

Jeśli nie dostałem tego za pierwszym razem, powtarzał: „Nie jestem zabawny”.

36-letnia Hollier, kandydatka Demokratów na mandat w nowo przebudowanym 13. dystrykcie kongresowym Michigan, który obejmuje Detroit i Hamtramck, to wir wiecznego ruchu. Kapitan i spadochroniarz w rezerwach armii, biegał na bieżni i grał na bezpiecznym uniwersytecie Cornell, mimo że miał 5 stóp i 9 cali wzrostu. Po stypendium w AmeriCorps ukończył studia urbanistyczne na Uniwersytecie Michigan.

Brat Hollier, 11 lat starszy, ma metr osiemdziesiąt wzrostu. Jej starsza siostra, która studiowała na Uniwersytecie Michigan na stypendium na koszykówkę i piłkę wodną, ​​jest śledczym federalnym w United States Postal Service.

„Dorastałem w uzdolnionym domu. A ja nie mam tego zbyt wiele – powiedziała Hollier z samooceną. „Moja młodsza siostra jest niesamowitym muzykiem i piosenkarką, wiesz, robiła to wszystko. Nie mogę powstrzymać się od klaskania, kiedy uderza.

Hollier kandyduje – kiedy rozmawiałam z nią, powiedziała, że ​​robi to, aby podrzucić córki do przedszkola – dla Rep. Brendy Lawrence, czteroletniej kongresmenki, która ogłosiła przejście na emeryturę na początku tego roku.

Jego dzielnica była jedną z najbardziej gerrymandowych w kraju, wijąc się w północnej części stanu od Pontiac na północnym zachodzie po północne Detroit, zanim zmieniono granice, które powszechnie uważano za nieproporcjonalnie nachylone w stronę republikanów. Przedmieście Grosse Pointe nad jeziorem St. Clair, potem na południe w dół rzeki w kierunku rzek Rouge i Dearborn.

Wbrew przeciwnościom Hollier zdobywała poparcie za poparciem, robiąc to, co zawsze robiła — przewyższając wszystkich innych.

Początkowo Lawrence popierał Portię Roberson, prawniczkę i liderkę organizacji non-profit z Detroit, ale nie udało jej się zdobyć rozgłosu. W marcu Komitet Legacy for Unified Leadership, lokalna koalicja czarnych przywódców kierowana przez Warrena Evansa, dyrektora hrabstwa Wayne, zamiast tego wspierał Holliera.

READ  QB Josh Allen (łokieć) na co dzień, „zobaczymy”, czy będzie grał

Pod koniec czerwca, Podobnie burmistrz miasta Mike Duggan. Stanowy senator Mallory McMorrow, kolega rodzic i A Nowa popularność polityczna, Może go wspierał. Film zapowiadający jej aprobatę pokazuje Hollier w neonowej kamizelce i pchaniu podwójnego wózka do biegania.

Głównym przeciwnikiem Holliera w prawyborach Partii Demokratycznej jest Sri Thanedar, samofinansujący się ustawodawca stanowy, który wcześniej kandydował na gubernatora w 2018 roku i zajął trzecie miejsce w prawyborach partii za Gretchen Whitmer i Abdul El-Sayed. Jego biografia, „Niebieska walizka: tragedia i triumf w życiu imigrantów” Oryginalnie napisany w Marathi, opowiada historię jego sukcesu jako przedsiębiorcy w Ameryce z niskokastowego środowiska w Indiach.

Zamożny były inżynier Thanedar jest teraz właścicielem Avomine Analytical Services, laboratorium badań chemicznych w Ann Arbor. Według raportów finansowych kampanii, jak dotąd wydał na wyścig co najmniej 8 milionów dolarów z własnych pieniędzy.

Grupy proizraelskie, zaniepokojone jego stanowiskiem w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, poparły Holliera, podobnie jak grupy weteranów i dwa super PAC wspierane przez darczyńców kryptowalut. Wydatki zewnętrzne pozwoliły Hollierowi pokryć koszty reklamy telewizyjnej Thanedara, zmniejszając własne koszty.

Syn strażaka nie może zostać strażakiem

Hollier, syn pracownika socjalnego i strażaka, pamięta, jak jego ojciec posadził go, gdy miał 8 lat i powiedział, żeby nigdy nie podążał jego śladami.

Zapytany dlaczego, odpowiedział: „Nie masz zdrowego strachu, który sprowadza cię do domu w nocy”.

Komentarz zaskoczył młodego Holliera, który postrzega swojego ojca, który kierował zespołem reagowania na niebezpieczne materiały w Detroit Fire Department i przeszedł na emeryturę jako kapitan po prawie 30 latach w policji, jako swojego osobistego superbohatera.

„To było inne doświadczenie” – powiedział Hollier. „Bo wiesz, w Dniu Kariery nic nie przebije strażaka oprócz astronauty. Tata każdego dziecka jest ich bohaterem, ale mój tata, wiesz, obiektywnie” — ObiektywniePowtórzył z naciskiem na słowo „w tym miejscu”.

Kiedy miał 10 lat, przekonał ojca, by zabrał go na Marsz Milionów Człowieka w Waszyngtonie w 1995 roku, wiec w National Mall, którego celem było podkreślenie wyzwań związanych z byciem czarnym i męskim w Ameryce. Poszli na szczyt Washington Monument, gdzie młody Adam nalegał na zrobienie zdjęcia, aby lepiej zorientować się w wielkości tłumu.

Powiedział, że jego rodzice nie byli „tak bardzo” polityczni – zauważa, że ​​kiedy Martin Luther King Jr. odwiedził Detroit na krótko przed jego słynną przemową „I Have a Dream”, jego ojciec zamiast tego poszedł na mecz baseballowy.

READ  Biały Dom opublikował listę gości na uroczystym przyjęciu

Po latach Hollier nieśmiało przyznaje, że zbuntował się przeciwko ojcu — został ochotniczym strażakiem w college’u.

dług…Emily Elkonin dla The New York Times

Wczesne zainteresowanie polityką

Przyznaje, że Hollier od najmłodszych lat był zwierzęciem politycznym.

– Wiem, że często mówi się, że nigdy nie myśleli, że będą ubiegać się o urząd, ale zawsze wiedziałem, że tak jest, prawda? powiedział. „Zawsze byłem zaangażowany”.

Na przykład tego samego dnia w Waszyngtonie spotkał Dennisa Archera, ówczesnego burmistrza Detroit, który powiedział mu, że pewnego dnia „pomyśli o tym, co robię” – trudne doświadczenie dla 10-latka. Wygrywając swój pierwszy wyścig na przewodniczącego rady uczniowskiej w szkole średniej, wziął sobie radę do serca.

Pierwszą oficjalną posadą Holliera w polityce była w 2004 roku doradca emerytowanego senatora stanowego Buzza Thomasa, którego uważa za swojego politycznego mentora. Hollier przegrała wyścig o reprezentację państwa w 2014 roku z ówczesną Rose Marie Robinson. W 2018 roku został wybrany do Senatu Stanowego, gdzie pracował nad reformą ubezpieczeń komunikacyjnych i likwidacją rurociągów.

Ale osiągnięciem, z którego jest najbardziej dumny, jest chęć ratowania miejsc pracy w jego okręgu po tym, jak General Motors zamknął fabrykę w Hamtramck po objęciu przez niego urzędu. W panice zadzwonił do Archera, który dał mu listę 10 rzeczy, które musi zrobić natychmiast.

Jedną z czołowych pozycji na liście Archera był były senator Carl Levin, długoletni przyjaciel związków zawodowych, który niedawno przeszedł na emeryturę i którego nigdy nie spotkał.

Nie akceptuj tego, że GM zamknie fabrykę, powiedział mu Levine podczas rozmowy.

„Nie zamierzają produkować pojazdów, które teraz tam produkują” – opowiadał Hollier, mówiąc Levine. „Ale walczysz o następną linię produktów”.

Hollier wzięła sobie tę radę do serca i współpracowała z koalicją innych osób, aby pokierować GM w kierunku innego rozwiązania. Strona jest już znana Fabryka zeroPierwszy zakład firmy był w całości poświęcony pojazdom elektrycznym.

Motywacje i kamienie milowe

Jeśli Hollier przegra, Michigan po raz pierwszy od siedmiu dekad nie będzie miało czarnych członków Kongresu.

READ  Załoga Titanica zginęła po „katastrofalnej eksplozji”

Kiedy pytam go, co to dla niego znaczy, wpada w emocjonalne przemówienie o tym, jak ważne jest dla czarnych Amerykanów, zwłaszcza młodych czarnych mężczyzn, posiadanie pozytywnych wzorów do naśladowania. Podejrzewam, że przez całe życie dawał jakąś wersję polityki.

Dorastając w północnym Detroit, Hollier często spotykał swojego przedstawiciela, Johna Conyersa, najdłużej urzędującego afroamerykańskiego członka Kongresu. Conyers, którzy Zmarł w 2019 roku w wieku 90Znany był z tego, że chodził w każdym zakamarku swojej dzielnicy.

Ale kiedy Hollier zapukał do jego pierwszych drzwi w swoim pierwszym biegu o stanowisko, kobieta, która je otworzyła, powiedziała: „Czy oszukasz mnie jak Guam?”. zapytała. – Wskazówka Guam Kilpatrick, były burmistrz Detroit.

To doświadczenie otrzeźwiło go w związku z ubieganiem się o urząd jako Murzyn w Detroit, mieście o wysokim poziomie segregacji, w którym czarni mężczyźni są często bezrobotni lub uwięzieni. Ale to również zmotywowało go do udowodnienia kobiecie, że się myliła.

W swoje 25 urodziny Hollier pamięta, jak odbierała jedzenie ze sklepu w pobliżu domu jej rodziców. Poinformowany o kamieniu milowym, mężczyzna za ladą odpowiedział: „Gratulacje. Nie każdemu się udaje. „

Zaledwie dzień drogi do prawyborów Hollier spędziła 760 godzin na telefonicznym pozyskiwaniu darowizn i zebrała ponad 1 milion dolarów. Jego kampania twierdzi, że wykonała 300 000 telefonów i 40 000 pukania do drzwi – dwa razy więcej niż, jak z dumą mi mówi, reprezentant Rashida Thlaib był w stanie zrobić w sąsiedniej dzielnicy.

Ale kiedy zapytałem go, czy poczułby ulgę, gdyby przegrał, przyznał: „To trudne”.

Zatrzymał się na chwilę i powiedział: „Jestem pewien, że zrobiłem co w mojej mocy”.

Co studiować

  • Błędne kroki Republikanów, słabi kandydaci i nieszczęścia w zbieraniu funduszy stanowią nieoczekiwane możliwości dla Demokratów w tegorocznych wyścigach gubernatorskich. Jonathan Martin pisze.

  • Raporty Shiry Frankel Potencjalnie destrukcyjny nowy ruch: rodzice, którzy przyłączyli się do akcji antyszczepionkowych i antymaskowych podczas pandemii, zawęzili swoje przekonania polityczne w tych kwestiach do jednomyślności.

  • Madison Underwood, 22-letnia kobieta z Tennessee, była zachwycona, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. Ale kiedy rzadka defekt rozwijającego się płodu zagraża jej życiu, zostaje wpędzona w chaos po Roe. Neelam Bohra ma historię.

— Plaga

Czy jest coś, o czym myślisz, że przegapiliśmy? Chcesz zobaczyć więcej? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie. Wyślij nam email [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *