Wreszcie Apple Watch zapewni Ci wygodę

Kiedy zaraziłem się koronawirusem, byłem nieszczęśliwy, miałem uszkodzone płuca i całymi dniami leżałem w łóżku z powodu strasznej mgły mózgowej. Niewiele pamiętam z tego czasu. Pamiętam jednak, że obudziłem się z zapłakanymi oczami i szalony, gdy usłyszałem powiadomienie Apple Watch. Powiedziano mi, że nie robię dużych postępów w sprawie moich pierścionków. Powinienem wybrać się na szybki spacer przez 27 minut. „Nadal możesz to zrobić” – powiedziała. Nie, nie mogłem.

To nie moja wina, że ​​zachorowałam, ale i tak mój 85-dniowy plan został złamany. Od tego czasu miałem problemy ze skręceniem goleni, migreny i kilka lotów przełajowych, co utrudniało mi osiągnięcie celów treningowych – a to doskonałe powody, aby priorytetowo traktować odpoczynek lub zapewnić sobie dodatkową elastyczność w swoim harmonogramie. Mimo że wiedziałem lepiej, nadal czułem się zawiedziony, ilekroć słuchałem swojego ciała i przedkładałem komfort nad arbitralną passę.

Kiedy więc Apple ogłosiło, że dni odpoczynku to… Wreszcie Kiedy przyszedłem do watchOS 11, prawie płakałem z radości. Wiem, że nie jestem jedyny. Ludzie naprawdę prosili o tę funkcję, naprawdę długi czas.

W systemie watchOS 11 Apple wprowadza szereg funkcji, które w końcu zapewniają przestrzeń do odpoczynku i regeneracji. Najbardziej ekscytuje mnie możliwość wstrzymywania pętli aktywności I Możliwość modyfikacji celów w zależności od dnia tygodnia.

To już dawno zaległe. W ciągu ostatnich kilku lat reszta branży stale odchodzi od gier i zmierza w stronę ożywienia. I nie bez powodu.

Chociaż linie mogą być motywujące, mogą przypadkowo nauczyć cię ignorować sygnały ciała. Kiedy byłem chory, poprosiłem Apple Watch, aby go napełnił. Wielu przyjaciół opowiadało mi przez lata, że ​​wstawali z łóżek chorych, żeby podtrzymać passę. Inni twierdzili, że obniżyli swoje cele, ale czuli się winni „oszukiwania”. Zmotywuj się – przełamanie linii może sprawić wrażenie, jakbyś spadł z konia. (To rażąco nieprawda, ale linie mają dziwną, uzależniającą moc, która czasami przewyższa logikę.) Jednak ostatecznym celem monitora kondycji jest pomoc w poprawie zdrowia. czuję się jak Ty Nie mogę Pocieszenie dzięki dowolnej linii jest przeciwieństwem poprawy zdrowia.

READ  HARVESTELLA Quietus Dungeon Szczegóły, funkcja Lunamancer, połączenia do gotowania i lalki Conellu

Naprawdę funkcja Apple Watch, której szukałem od naprawdę długiego czasu.
Obraz: Jabłko

Co więcej, komfort jest w rzeczywistości jednym z wymogów każdego kompetentnego planu fitness. Biegacze, którzy nie uwzględniają dni odpoczynku w swoim planie treningowym, są narażeni na ryzyko kontuzji. Jeśli chcesz budować mięśnie, pomijanie odpoczynku jest bardzo złym planem, ponieważ odpoczynek polega na budowaniu nowych mięśni. To nie przypadek, że czołowi sportowcy zwracają się ku trackerom takim jak Oura Ring czy Whoop, dla których priorytetem jest przede wszystkim regeneracja i sen.

Z tych powodów wstrzymywanie odcinków jest doskonałym pomysłem. W systemie watchOS 11 możesz wstrzymywać odcinki na dzień, tydzień, miesiąc lub na dowolny okres, bez wpływu na passę. Dzięki temu pozbędziesz się poczucia porażki. Przyznaje, że może kiedy jesteś na wakacjach, nie ma nic złego w tym, że chcesz spędzać czas przy basenie i być z rodziną, zamiast martwić się o ćwiczenia. Tak naprawdę możesz robić sobie przerwy, co może pomóc Ci zachować motywację na dłuższą metę.

Podobnie dostosowanie celów w oparciu o harmonogram ułatwia początkującym trzymanie się rzeczywistego planu. Jeśli łatwiej jest trzymać się planu, obniżając cel ruchu w dni, w które idziesz do biura, a następnie zwiększając go w weekendy, dlaczego tego nie zrobić? I chociaż technicznie można było to zrobić ręcznie przed systemem watchOS 11, jego automatyzacja sprawia, że ​​wydaje się to zamierzone. To prosta zmiana w postrzeganiu, ale może wymazać z równania wszelkie irracjonalne poczucie winy z powodu oszustwa.

Apple nie jest pierwszą firmą, która wdraża tego typu funkcje. Ale nie o to chodzi. Kiedy próbujesz zrobić trudne rzeczy – i poprawić swoje zdrowie On jest To trudne – bardzo pomaga, gdy dana jest ci łaska bycia niedoskonałym. Będziesz niedoskonały. To nie jest problem Jeśli Zachorujesz albo życie złamie Twoje linie. To kwestia kiedy. Kiedy przerwałem swoją najdłuższą passę w dotychczasowej karierze, było to spowodowane tym, że w moim życiu wydarzyło się coś traumatycznego. Po całym dniu okropnego płaczu obudziłem się następnego ranka z pękniętą linią. Wiedziałem, że w ogólnym rozrachunku jest to trywialne. Jednak gdy leżałem, czułem się, jakby ktoś mnie kopał. Powrót do gry zajął mi kilka miesięcy.

READ  Hitman III zmienia nazwę na Hitman: World of Assassination 26 stycznia

Patrząc wstecz, nie mogę powstrzymać się od zastanowienia się, czy nie byłoby łatwiej, gdybym miał możliwość zrobienia pauzy od początku. Niektórzy miłośnicy fitnessu mogą drwić i mówić, że mnie i innym takim jak ja brakuje dyscypliny lub hartu psychicznego i że te cechy są podporą. Może tak. Ale jestem za tym, aby fitness wpasował się w Twoje życie, a nie budował całe życie wokół fitnessu. To bardzo potrzebny krok w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *