Wytyczne społeczności UD dotyczące bezpieczeństwa wydane po 4 kradzieżach samochodów w nocy i wielu próbach kradzieży – WHIO TV 7 i WHIO Radio

DAYTON — Kilka udanych prób kradzieży samochodów w kampusie w ciągu nocy skłoniło Uniwersytet w Dayton do wydania „alarmu bezpieczeństwa” w sobotę.

W sobotę rano Departament Bezpieczeństwa Publicznego UD został po raz pierwszy powiadomiony o kradzieży samochodu lub próbie rabunku z podwórka firmy Marriott.

Podczas dalszego dochodzenia kilka innych incydentów na kampusie i wokół niego, w tym S2 Lot, Lowes Street i Evanston Avenue, zostało zgłoszonych do Bezpieczeństwa Publicznego.

>> Koszmar jeszcze się nie skończył dla właścicieli Kia i Hyundai, którzy padli ofiarą kradzieży samochodów

W zawiadomieniu stwierdzono, że łącznie skradziono cztery samochody i podjęto trzy próby kradzieży samochodów. Trzy zostały odzyskane.

Wszystkie uczestniczące samochody to Kia lub Hyundai.

„Zachęca się kierowców Kia i Hyundai do zakupu i zainstalowania blokady kierownicy, aby zniechęcić osoby do udziału w trwającym wyzwaniu TikTok polegającym na kradzieży tych konkretnych pojazdów. Wszystkie osoby posiadające pojazdy na terenie kampusu są zachęcane do okresowego sprawdzania swoich pojazdów”, zgodnie z doradczy.

Każdy, kto ma informacje na temat kradzieży lub wie o podobnych zdarzeniach, proszony jest o kontakt z UD Public Safety pod numerem 937-229-2121.

>> POWIĄZANE: „To koszmar” samochód właściciela Kia został skradziony po raz drugi w związku z trwającym trendem w mediach społecznościowych

News Center 7 rozmawiało ze studentką DVD, która powiedziała, że ​​jej samochód był jednym z napadów.

„Kiedy wsiadłam do samochodu, było oczywiste, że wszystkie schowki są otwarte, więc było to dla mnie trochę stresujące, ale nie myślałam o tym” – powiedziała Cara McGlone.

Zauważyłem, że coś jest nie tak, kiedy wyjeżdżała z miejsca parkingowego.

„Widziałem pustą skrzynkę airpods, którą trzymałem w samochodzie, w samochodzie mojej współlokatorki na jej samochodzie, i wtedy wszystko kliknęło i wiesz, o mój Boże, włamano się do mojego samochodu”.

Urzędnicy University of Dayton wydali oświadczenie dla News Center 7 w sobotę po południu w sprawie nocnej kradzieży samochodu.

READ  Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ Wall Street czeka na wyniki średnioterminowe

Cztery kradzieże pojazdów i trzy próby kradzieży pojazdów służb porządkowych zostały zgłoszone w ciągu kilku godzin tego ranka z różnych miejsc na terenie kampusu i poza nim. Wszystkie pojazdy, które brały w tym udział, to modele marki Kia lub Hyundai. Kradzież pojazdów marki Kia i Hyundai to problem ogólnokrajowy, który podlega lokalnemu prawu Departamenty ścigania kontynuują pościg. Trzy z czterech zajętych pojazdów zostały odzyskane. Bezpieczeństwo publiczne prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie tych wykroczeń i wysłało dziś doradcę ds. bezpieczeństwa, aby powiadomił społeczność kampusu.

Z powodu tych incydentów Public Safety planuje zwiększyć liczbę patroli na parkingach na terenie kampusu i wokół niego, jednocześnie współpracując z Departamentem Policji w Dayton, który pracuje nad zwalczaniem tego samego trendu w przypadku skradzionych modeli Kia i Hyundai.

„Bezpieczeństwo publiczne apeluje do właścicieli tych pojazdów, aby sprawdzali u producentów najnowsze ulepszenia w zakresie zapobiegania kradzieży, w tym instalowanie blokady kierownicy w celu odstraszenia złodziei i regularne sprawdzanie pojazdów”.

Będziemy dostarczać aktualizacje dotyczące tej rozwijającej się historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *