Xander Shaveli wygrał Scottish Open po swoim czwartym zwycięstwie w ciągu ostatnich 12 miesięcy

North Berwick, Szkocja – Xander Shaveli Nadal nadrabiaj stracony czas.

Shaveli odniósł swoje czwarte zwycięstwo od ponad dwóch lat, w niedzielę, kiedy pokonał trudny okres w połowie biegu z dwoma głównymi wróblami i utrzymał się na równi z 70 remisem, aby wygrać Scottish Open. .

Następny jest kolejny test na szkockiej ziemi, najczystszy w historii, Open Championship w St Andrews. Schauffele wkracza do ojczyzny golfa jako jeden z najbardziej ekscytujących graczy na świecie.

Po raz pierwszy PGA Tour uczestniczyło w organizacji imprezy European Tour.

„To ogromny zaszczyt wygrać pierwsze” – powiedział Shaveli, który obecnie posiada siedem tytułów PGA Tour.

Jego 8-metrowa obrona w rundzie 3 na 17 w Renaissance Club dała mu dwustrzałowe prowadzenie, a 28-latek z San Diego grał od tego momentu mądrze. Zdjął żelazko z 18. tee, aby uniknąć kłopotów, i skończyło się na tym, że chybił o 8 stóp, co wpłynęło tylko na linie boczne.

Shaveli skończył 7-under 273 na 1 strzał Kurt Kitayama (66).

Kitayama miał jednorazową przewagę na dziewiątym obronie i wciąż był związany, dopóki nie stracił rekordowego uderzenia z 6 stóp na 17. dołku, a potem musiał czekać, aby zobaczyć, czy jego wynik wystarczy.

Pocieszeniem Kitayamy było to, że po raz trzeci z rzędu w najstarszym turnieju golfowym zdobył jedno z trzech miejsc na boisku The Open. Pozostałe dwa miejsca trafiły do Brandon Wu A Jimmy DonaldsonKtóry zremisował na szóstym miejscu.

Wielu innych miało okazję zdobyć miejsce w St Andrews. Ricky Fowler Zagrał wszystkie Open Championship od 2010 roku i wszedł do finałowej rundy Scottish Open w zasięgu. Ale zamknął się pod numerem 75 i wrócił do domu przez Atlantyk.

Ryan Palmer Był również na pozycji, dopóki dziewiątkowy obrońca nie zagrał z dwoma duchami, bez birdie i przegraną dwóch uderzeń. było trudniej Alex Smalley, który potrzebował tylko osiemnastego dnia, aby zdobyć miejsce. zrobić ducha.

READ  Wyniki UFC 276, najważniejsze informacje: Izrael Adesanya pokonuje Jareda Kannonera, aby utrzymać koronę wagi średniej

Schauffele też nie było łatwo.

Ostatnią rundę rozpoczął od dwustrzałowych pocisków i otworzył obie dziury. Miał przed sobą 4 strzały po pięciu dołkach. A kiedy doszedł do dziewiątej, miał za sobą jedną kulę.

„To było stresujące” – powiedział Schaeffel. „Nie mam zamiaru nakładać makijażu na świnię tutaj. To był całkiem normalny dzień i prawdopodobnie moja najgorsza rzecz w tym tygodniu. W golfie nie możesz wyprzedzić siebie. Po prostu trzymałem głowę nisko.”

Zaczęło się na jego korzyść, gdy Shaveli wrzucił 15-metrowego skoczka do 14 dołka, aby odzyskać prowadzenie, a następnie osiągnął poziom 5, 16 na 2, tworząc dwusuwowego ptaka, który zwiększył jego przewagę do dwóch strzałów. Równie ważne było 17, kiedy wysunął się zza greenu około 8 stóp w okolice dołka i zrobił to na równi, aby utrzymać swoją amortyzację.

Schauffele wygrał teraz dwie kolejne rundy PGA – i nie ma znaczenia, czy wygra JP McManus Pro-Am w Irlandii na początku tygodnia – przechodząc do tegorocznego głównego finału. Był ostatnim graczem, który wygrał dwa razy z rzędu przed majorem Dustin Johnson W 2016 roku zajął dziewiąte miejsce w Open Championship na Royal Tron.

Shaveli spędził ponad trzy lata bez zwycięstwa, spotykając się z Sentry of Champions w Kapalui, aby rozpocząć 2019 rok, i skubał to.

Ale potem Shaveli zdobył złoto olimpijskie na igrzyskach olimpijskich w Tokio zeszłego lata. współpracować z Patryk Cantlay Aby wygrać Zurich Classic w Nowym Orleanie pod koniec kwietnia, dodał teraz dwa kolejne. To czyni go piątym na świecie.

„Szczerze mówiąc, to było wielkie, żeby przeboleć garb” – powiedział o swoim pierwszym zwycięstwie w PGA Tour w tym roku w Nowym Orleanie. „To był dla mnie zdecydowanie świetny początek, można powiedzieć”.

Joohyung Kim20-letni Koreańczyk z Korei Południowej również miał krótką część prowadzenia dzięki doskonałej grze 17., gdy jego piłka stoczyła się z tylnego zbocza do 5 stóp na birdie. Ale wziął straszaka w wieku 18 lat i strzelił 67, aby zająć trzecie miejsce. Przesunęła się na 39. miejsce, po raz pierwszy na liście Top 50.

READ  Wolna agencja Lions: Analiza transakcji CJ Gardner-Johnson w czasie rzeczywistym

Jordan Spieth Znowu miał swoją część przygód.

Był o jeden strzał od przewagi, dopóki nie wciągnął swojego czternastego tee w wysoką trawę, przeszedł długą drogę i zrobił podwójnego bogeya, a następnie wybił piętnastego bogeya z klinem w dłoni ze szlaku. Spieth miał dwa odrzutowce, trzy bogey i podwójnego straszaka na plecach dziewięć i strzelił 72, aby wyrównać na 10. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *