Zaćmienie słońca 8 kwietnia: ścieżka, mapy i nie tylko

8 kwietnia Księżyc przesunie się między Ziemię a Słońce, rzucając cień na duży obszar Ameryki Północnej: całkowite zaćmienie Słońca.

Dzięki kosmicznemu zbiegowi okoliczności Księżyc i Słońce pojawiają się na niebie mniej więcej tej samej wielkości. Kiedy Księżyc zasłania blask Słońca, zewnętrzna atmosfera Słońca, czyli korona, będzie na krótko widoczna.

Poniżej znajduje się kilka map ścieżki zaćmienia, a także zdjęcia tego, czego możesz doświadczyć podczas wydarzenia.

Gdzie mogę zobaczyć całkowite zaćmienie?

Zaćmienie rozpocznie się o wschodzie słońca nad Oceanem Spokojnym, następnie przejdzie przez Meksyk i przetnie Stany Zjednoczone od Teksasu do Maine. Na dużej części Ameryki Północnej nastąpi częściowe zaćmienie, ale widzowie znajdujący się w najgłębszym cieniu – pas przesuwający się z Mazatlán w Meksyku do wybrzeża Nowej Fundlandii w pobliżu Gander w Kanadzie – zobaczą całkowite zaćmienie słońca.

Widzowie znajdujący się na ścieżce całości mogą zauważyć: Spadek temperaturyspokój lub Przesuwanie się na wietrzepojawienie się Jasne planety Na niebie i Uspokoić się O ptakach i innych zwierzętach.

Wiele miast leży na ścieżce całości, jak pokazano poniżej, która ma szerokość od 170 km do 200 km.

Zapoznaj się z naszą interaktywną prognozą chmur, aby zobaczyć czasy wyświetlania zaćmień i średnie dane dotyczące chmur w Twojej lokalizacji.

Co zobaczę?

Złożony obraz zaćmienia słońca w 2017 roku nad Madras w stanie Ruda.

Aubrey Gemignani/NASA

Jeśli niebo jest czyste, widzowie znajdujący się na ścieżce totalności powinni zobaczyć efekt „diamentowego pierścienia” na kilka sekund przed i po totalności, gdy krawędź słońca pojawia się i znika z pola widzenia.

READ  Kosmiczny Teleskop Hubble'a odkrywa najbliższą i najdalszą znaną gwiazdę

Efekt „Diamentowego Pierścienia” podczas zaćmienia słońca w 2017 roku.

Rami Daoud/NASA, Dział Techniczny Alcyon

Zewnętrzna atmosfera Słońca, czyli korona, jest zwykle zasłonięta przez blask Słońca. Te wąsy i warstwy gazu nagrzewają się do temperatury co najmniej miliona stopni Fahrenheita, są w ciągłym ruchu i są kształtowane przez wirujące pole magnetyczne Słońca.

Korona słoneczna podczas zaćmienia słońca w 2017 roku.

Aubrey Gemignani/NASA

Słońce jest w tym roku stosunkowo aktywne i zbliża się do oczekiwanego szczytu swojego 11-letniego cyklu słonecznego. Naukowcy z Predictive Science wykorzystują dane dotyczące pola magnetycznego Słońca Przewiduj i modeluj dramatyczną koronę Na kwietniowe zaćmienie.

Prognoza wyglądu korony słonecznej podczas całkowitego zaćmienia 8 kwietnia.

Nauka prognostyczna

Jakie kolory mam nosić?

Gdy niebo ciemnieje, wrażliwe na światło komórki w ludzkich oczach stają się bardziej wrażliwe na kolor niebieski i zielony niż na czerwony i pomarańczowy. Ta zmiana w postrzeganiu kolorów jest znana jako Purkinje uderzenienazwany na cześć XIX-wiecznego czeskiego naukowca, zwykle można zobaczyć o zmierzchu.

Oglądanie całkowitego zaćmienia w 2017 roku na Uniwersytecie Southern Illinois.

Andrea Morales dla „The New York Times”.

Aby skorzystać z efektu Purkinjego, noś zielone ubrania lub kontrastujące połączenie zieleni i czerwieni. Kolory niebieski i zielony (krótsze fale) będą wydawać się jaśniejsze, podczas gdy kolory czerwone (dłuższe fale) będą wydawać się ciemniejsze.

A co jeśli to przegapię?

Następne dwa całkowite zaćmienia Słońca w Stanach Zjednoczonych nastąpią dopiero potem 2044 I 2045. Ale łowcy zaćmień mogą złapać jednego ze swoich 2026 na Grenlandii, Islandii i Hiszpanii; 2027 Wzdłuż wybrzeża Afryki Północnej; 2028 W Australii i Nowej Zelandii; Lub 2030 W Afryce Południowej i Australii.

READ  Gwiazda krążąca wokół czarnej dziury Drogi Mlecznej z prędkością 18 milionów mil na godzinę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *