Zakłócenia AI sięgają głęboko dzięki Chegg Plunge, IBM Hiring Halt i Samsung Chatbot Ban

(Bloomberg) – Szybkość zamieszania spowodowanego globalnym pędem w kierunku sztucznej inteligencji była w pełni widoczna w tym tygodniu, wysyłając akcje firmy Cheg Inc. zajmującej się technologią edukacyjną. , co skłoniło IBM do wstrzymania niektórych rekrutacji i zakazania chatbotów Samsunga. firma elektroniczna

Najczęściej czytane z Bloomberga

Akcje Chegga straciły połowę swojej wartości we wtorek po tym, jak firma stwierdziła, że ​​ChatGPT OpenAI zagraża rozwojowi usług pomocy domowej. Firma z siedzibą w San Diego zarabia większość pieniędzy na subskrypcjach i oferuje wskazówki online dotyczące rozwiązywania testów i pisania esejów, zadania, które niektórzy studenci zlecają bezpłatnie dostępnym narzędziom ChatGPT. Wydawca edukacyjny Pearson Plc spadł ponad rok do obiegu w Londynie.

Czytaj więcej: Chegg spada o 42%, ponieważ ChatGPT zagraża perspektywom wzrostu: objazd ulicy

Dyrektor generalny International Business Machines Corp., Arvind Krishna, powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla Bloomberga, że ​​firma wstrzyma lub zwolni rekrutację na stanowiska, które według niej zostaną zastąpione przez sztuczną inteligencję. Powiedział, że stanowi to około 30% z 26 000 pracowników na stanowiskach niezwiązanych z klientem w ciągu pięciu lat.

Gildia Amerykańskich Scenarzystów, która reprezentuje ponad 11 500 hollywoodzkich pisarzy, uwzględniła regulację sztucznej inteligencji wśród swoich żądań, kiedy we wtorek rozpoczęli pierwszy od 15 lat strajk. Chociaż związek nie sprzeciwia się używaniu sztucznej inteligencji jako narzędzia, mówi, że nie powinien dzielić się autorami ani zabierać dużej części resztek.

Generatywna sztuczna inteligencja — oprogramowanie, które może generować tekst, obrazy lub filmy wideo na podstawie podpowiedzi użytkownika — zaczyna pokazywać, w jaki sposób radykalnie zmieni światowy przemysł, rynki i gospodarki. Goldman Sachs Group Inc. powiedział: W zeszłym miesiącu powiedział, że technologia może napędzać 7-procentowy wzrost światowego PKB w następnej dekadzie i że wpłynie to na prawie dwie trzecie miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych – niektóre wzrosną, inne zastąpią.

READ  Rating kredytowy New York Community Bancorp został obniżony do śmieciowego ze względu na problemy związane z nieruchomościami

„Te narzędzia naprawdę zrewolucjonizują sposób, w jaki prowadzimy interesy w zasadzie we wszystkich sektorach gospodarki” — powiedział w wywiadzie Anton Korinek, pracownik Brookings Institution. Już teraz istnieje niebezpieczeństwo, że firmy nie docenią skali trwającej rewolucji. Efekt będzie naprawdę ogromny”.

ChatGPT, zaprezentowany opinii publicznej mniej niż sześć miesięcy temu, wywołał wyścig wśród największych światowych firm technologicznych o posiadanie przestrzeni AI, przejmując Alphabet Inc. i Meta Platforms Inc. i Microsoft Corp. przeciwko sobie. Jednak pośpiech w celu zwiększenia dostępności sztucznej inteligencji wzbudził również obawy dotyczące tego, do czego można wykorzystać tę technologię.

Czytaj więcej: Technologia stojąca za zaskakującymi nowymi chatbotami i wadami: QuickTake

Samsung powiedział w tym tygodniu, że uniemożliwi pracownikom korzystanie z generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, zgodnie z notatką przejrzaną przez Bloomberg News i potwierdzoną przez firmę. Firma obawia się, że dane przesyłane do platform AI mogą być przechowywane na zewnętrznych serwerach, co utrudnia ich usunięcie i naraża na ryzyko ujawnienia ich innym użytkownikom. Samsung dołącza do wielu banków z Wall Street, w tym JPMorgan Chase & Co. i Bank of America Corp. i Citigroup Inc. , który również zakazał lub ograniczył tę technologię.

Jeffrey Hinton, jeden z pionierów „sieci neuronowych”, które stanowią podstawę dzisiejszych generatywnych systemów sztucznej inteligencji, powiedział, że opuścił Google po dekadzie, aby móc swobodnie mówić o tym, co uważa za niebezpieczeństwa związane z szybkim wdrożeniem, zgodnie z wywiadem w New York Timesie.

W marcu ponad 1100 osób z branży AI podpisało petycję wzywającą do półrocznej przerwy w szkoleniu potężniejszych systemów AI z najnowszej wersji ChatGPT, aby umożliwić opracowanie wspólnych protokołów bezpieczeństwa. Wśród sygnatariuszy są Elon Musk, profesor informatyki z UC Berkeley Stuart Russell i współzałożyciel Apple Steve Wozniak.

Woźniak powiedział we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że rosnące zainteresowanie technologią i pojawiające się obawy dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w spamie i phishingu podkreślają potrzebę ostrożności.

READ  AT&T zamyka swoją sieć 3G. Oto, jak może to na Ciebie wpłynąć

„Nowa technologia przynosi plusy i minusy, a widzieliśmy wiele przykładów” – powiedział. „Kiedy nowa technologia przynosi duże zmiany – czasami jest to jak„ przejmij kontrolę, pomyśl o zaletach i wadach ”. „

Trudności Chegga mogą ilustrować zawirowania w edukacji, a także potrzebę wskazówek dotyczących korzystania z nowych narzędzi. Edukacyjna organizacja non-profit z Seattle Code.org dołączyła do organizacji, w tym Światowego Forum Ekonomicznego, tworząc TeachAI, inicjatywę, która poprowadzi szkoły w kierunku bezpiecznej integracji sztucznej inteligencji w klasach.

„Nastąpią znaczne zakłócenia w edukacji i technologii, a także w salach lekcyjnych, ponieważ ponownie zastanowimy się nie tylko nad narzędziami edukacyjnymi, ale nawet nad sposobem prowadzenia nauczania, a nawet nad celem edukacji” – powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Code.org Hadi Partovi. w telewizji Bloomberga. „Prawdziwym problemem, o którym musimy porozmawiać, nie jest postrzeganie korzystania z nowych technologii jako oszustwa, ale zobaczenie, w jaki sposób możemy przekazać cele edukacji”.

— Z pomocą Jake’a Rudnitsky’ego, Celii Bergin, Eda Ludlowa, Caroline Hyde i Marguerite Gallorini.

(Aktualizacje z komentarzami w akapicie szóstym, dwunastym i ostatnim, aktualizacje postów)

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *